رئیس فدرال رزرو: وجود همزمان استیبل کوین ها و CBDC مشکلی ندارد


رئیس فدرال رزرو علاوه بر اشاره به احتمال افزایش نرخ بهره، اظهار داشت که استیبل کوین ها و CBDC می‌توانند به صورت همزمان وجود داشته باشند.

به نظر می‌رسد که جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو، از یکی از مواضع قبلی خود در مورد استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال ملی عقب نشینی کرده است. وی با حضور در کنگره ایالات متحده اظهار داشت که مشکلی برای وجود همزمان استیبل کوین ها و CBDC ها وجود ندارد.

آقای پاول در جلسه استماع نامزدی مجدد خود برای ریاست فدرال رزرو، در مورد امکان صدور CBDC توسط این بانک مرکزی صحبت کرد. سناتور جمهوری خواه پت تومی (Pat Toomey) که یکی از مدافعان معروف حوزه رمز ارزها است، از جروم پاول پرسید که آیا در صورت صدور CBDC، این ارز دیجیتال ملی جایگزین استیبل کوین‌های خصوصی و البته قانون‌گذاری‌شده می‌شود یا خیر. رئیس فدرال رزرو در پاسخ به این سوال گفت:

نه، هرگز.

این اظهارنظر در مقایسه با آنچه که تاکنون از رئیس فدرال رزرو در مورد استیبل کوین ها شنیده‌ایم، بسیار متفاوت است. وی در تابستان سال جاری اظهار داشت که مزیت اصلی CBDC، جایگزینی رمز ارزها از جمله استیبل کوین ها خواهد بود. با این حال، بانک مرکزی آمریکا قصد ندارد سایر ارزهای دیجیتال را به طور کامل ممنوع کند و رویه‌ای متفاوت با چین را در پیش گرفته است.

با این وجود، استیبل کوین‌ها در حال حاضر موضوع داغی در میان رگولاتورها و قانون‌گذاران کشورهای مختلف است. البته سوالات دیگری در مورد کاربرد عملی استیبل کوین های خصوصی صادر شده در صورت وجود CBDC وجود دارد. با این حال، هنوز تا زمان صدور CBDC توسط آمریکا، زمان زیادی باقی مانده است. جروم پاول پیشتر اظهار داشته بود که به جای انجام سریع، ترجیح می‌دهد این کار را درست انجام دهد.

گفتنی است که فدرال رزرو در نظر دارد تا با انتشار یک گزارش، مزایا و معایب یک ارز دیجیتال ملی را بررسی کند.

موضوع دیگری که در جلسه اخیر کنگره ایالات متحده در مورد آن صحبت شد، تورم این کشور بود که با رسیدن آن به بالاترین میزان خود در 40 سال گذشته، به اولویت اصلی فدرال رزرو تبدیل شده است. رئیس بانک مرکزی آمریکا در این جلسه اظهار داشت که به منظور مقابله با تورم بالا، افزایش نرخ بهره در اسرع وقت در اولویت قرار دارد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)