فعالیت صرافی بایننس در انگلستان قانونی شد


پس از دو ماه منع فعالیت، صرافی بایننس توانست مجوز قانونی فعالیت در انگلستان را از مرجع راهبرد امور مالی این کشور کسب کند.

مرجع راهبرد امور مالی انگلستان (FCA) فعالیت بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در دنیا به لحاظ حجم معاملات یعنی بایننس را در این کشور قانونی اعلام کرد. این نهاد قانون‌گذار روز گذشته با به‌روزرسانی صفحه مرتبط با منع فعالیت Binance در این کشور، پس از دو ماه، خبر از تطابق سیاست‌های این صرافی با قوانین خود داد.

اواخر ژوئن (اوایل تیر ماه) امسال بود که اعلام شد فعالیت‌های صرافی بایننس در انگلستان متوقف می‌شود. بر اساس آن اطلاعیه، بایننس مارکتس لیمیتد از انجام هرگونه فعالیت قانون‌گذاری شده در انگلستان منع شد. مرجع راهبرد امور مالی انگلستان همچنین ادعا کرده بود که بدون دریافت مجوز کتبی از این نهاد، فعالیت صرافی بایننس در این کشور قانونی نیست.

اندکی بعد، صرافی بایننس به این خبر واکنش نشان داد و اذعان داشت که Binance Markets Limited ارتباطی با ارائه محصولات مشتقه در انگلستان ندارد. این صرافی همچنین افزود که چیزی برای کاربران تغییر نکرده و اطلاعیه این تنظیم‌کننده تاثیر مستقیمی روی خدمات بایننس ندارد.

این اتفاق در حالی رخ داد که فشارها در سطح جهان بر صرافی بایننس افزایش یافته و کشورها یکی پس از دیگری هشدارهایی را نسبت به غیر قانونی بودن فعالیت Binance منتشر کرده‌اند. اما اکنون ظاهرا شرایط در مورد انگلستان تغییر کرده و FCA با بروزرسانی هشدار قبلی خود در مورد غیر قانونی بودن صرافی بایننس گفت:

25 ژوئن 2021، FCA الزاماتی را برای بایننس مارکتس لیمیتد اعمال کرد. اکنون این شرکت تمام جنبه‌های الزامات را رعایت کرده است.

چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل صرافی بایننس، فورا به این بروزرسانی واکنش نشان داد و آن را یک “پیشرفت مثبت” عنوان کرد.

در حالی صرافی بایننس توانسته مجوز فعالیت قانونی خود در انگلستان را کسب کند که این صرافی طی این مدت، اقدامات فراوانی برای تطبیق فعالیت خود با قوانین موجود انجام داده است. استخدام نیروهای جدید و اجباری کردن احراز هویت (KYC) بخشی از این اقدامات بوده است.

منبع: Cryptopotatoثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)