چرا ارز دیجیتال فانتوم پتانسیل بالایی برای رشد و ادامه روند صعودی دارد؟


FTM یکی بی‌شمار ارز دیجیتالی بود که قربانی بازار نزولی اخیر شد. اما به لطف یک عامل رمز ارز فانتوم اکنون دارای پتانسیل بهبود و رشد زیادی است.

همزمان با ریزش کل بازار ارزهای دیجیتال در 4 نوامبر 2021 (13 آذر 1400) به ارزش بیش از 410.2 میلیارد دلار، فانتوم نیز قربانی بازار نزولی شد. البته برای فانتوم این اولین تجربه نبود. در صورتی که وضعیت بیت کوین کمی بهبود پیدا کند، FTM و دیگر آلت کوین‌ها نیز ارزش از دست رفته را مجددا به دست خواهند آورد. اما فانتوم در مقایسه با بسیاری از ارزهای دیجیتال محبوب بازار به نظر دارای پتانسیل رشد بالاتری است.

تجدید خاطره فانتوم با گذشته و آماده‌سازی برای رشد دوباره

افت قیمت فانتوم ناگهانی اتفاق نیفتاد؛ زیرا مدتی بود که این رمز ارز زیر قیمت‌های پایانی قبلی معامله و دائما قرمز دیده می‌شد! با این حال، ریزش فانتوم در مقطعی تقریبا به منفی 30 درصد رسید و به بالاترین میزان افت قیمت در میان ارزهای مطرح تبدیل شد. از آن زمان وضعیت ارز دیجیتال FTM کمی بهبود یافته و در حال حاضر حدودا منفی 25 درصد است.

اما برای سرمایه گذاران، این افت 25 درصدی یک روزه درست پس از هشت روز پیاپی کندل قرمز رخ داد که قیمت FTM را 20.17 درصد کاهش داد. در مجموع این آلت کوین تنها در 9 روز حدود 40 درصد از ارزش خود را از دست داد.

با این حال این اولین بار نیست که سرمایه گذاران رمز ارز FTM شاهد چنین چیزی هستند. همین ماه گذشته در ابتدای نوامبر، فانتوم مجددا در بازه زمانی 9 روزه دقیقا 41.6 درصد کاهش ارزش داشت و پس از آن در 7 روز بعد قیمتش 40 درصد افزایش یافت. فانتوم پتانسیل رشد بالای خود را حتی بعد از یک افت سنگین قبلا نشان داده است!

افت فانتوم

اما این بار احتمال یک رالی (افزایش قیمت) محتمل نخواهد بود؛ زیرا اندیکاتورها برای این آلت کوین به شدت نزولی هستند. نقاط سفید پارابولیک سار (Parabolic SAR) به تازگی موقعیت خود را به سمت بالای کندل‌ها تغییر داده و MACD در حال حاضر کاملا نزولی است. پس با وجود پتانسیل فانتوم برای رشد نباید در یک بازه زمانی کوتاه به اندازه قبل در انتظار بهبود بود؛ هر چند همچنان در مقایسه با بسیاری از آلت کوین‌ها پتانسیل ریکاوری بالاتری وجود دارد.

صرف نظر از موارد گفته شده، فانتوم در جذب سرمایه گذاران جدید بسیار خوب عمل کرده است. از زمان رشد این ارز در ماه آگوست، معیار تعداد هولدرهای کوتاه مدت (STH) بیش از 17 درصد رشد داشته است.

فانتوم پتانسیل رشد

همچنین این موضوع باعث افزایش قابل توجهی در حجم معاملات فانتوم شد که در حال حاضر به طور متوسط به 50.7 میلیون دلار رسیده است.

فانتوم پتانسیل رشد

با این حال کاهش قیمت در طول ماه باعث زیان قابل توجهی به این سرمایه گذاران شده است که تقریبا 30 درصد از کل آدرس‌ها را تشکیل می‌دهند.

میزان از دست رفتن آدرس‌های فانتوم

اتفاقاتی که در روز شنبه رخ داد، به ارزش کل قفل شده در زنجیره‌ فانتوم داخل بازار دیفای ضربه وارد کرد؛ به طوری که TVL تقریبا 16 درصد (حدود یک میلیارد دلار) کاهش یافت.

ارزش کل قفل شده در فانتوم

اما توسعه شبکه فانتوم با سرعت خوبی به رشد خود ادامه می‌دهد. بنابراین این ارز دیجیتال می‌تواند شاهد ورود سرمایه گذاران بیشتر باشد و مطابق با آن، قیمت نیز می‌تواند واکنش (صعودی) نشان دهد. ادغام پروتکل Ren، پل بین فانتوم و ترا (Terra) از طریق Anyswap، در بین بقیه، نمونه‌هایی از همین موارد پیشرفت هستند که پتانسیل رشد فانتوم را بالا می‌برند.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)