اخبار جعلی پذیرش لایت کوین توسط والمارت منجر به پامپ و دامپ LTC شد


انتشار خبری مبنی بر اینکه والمارت ارز دیجیتال لایت کوین را به عنوان یک روش پرداخت می‌پذیرد و سپس تکذیب آن، منجربه پامپ و دامپ قیمت LTC شد.

قیمت ارز دیجیتال شبکه لایت کوین یعنی رمز ارز LTC پس از انتشار اخبار گسترده توسط رسانه‌های خبری مبنی بر اینکه غول خرده فروشی ایالات متحده یعنی والمارت (Walmart) فروشگاه‌های اینترنتی خود را به روش پرداختی مبتنی بر این ارز دیجیتال مجهز خواهد کرد، به بالای 237 دلار رسید.

بر اساس گزارشی که توسط خبرگزاری‌هایی همچون رویترز، CNBC و دکریپت در بعدازظهر روز دوشنبه منعکس شد، والمارت در نظر داشته تا در راستانی همکاری خود با بنیاد لایت کوین و پذیرش اکوسیستم LTC، گزینه “پرداخت بر اساس لایت کوین” را برای فروشگاه‌های اینترنتی خود از تاریخ 1 اکتبر فعال کند. منبع تمامی این گزارشات، وبسایت GlobeNewsWire اعلام شده بود. در این گزارش‌ها ادعا شده بود که والمارت بخاطر ویژگی “ارزان‌تر و سریع‌تر” بودن و “نداشتن قدرت مرکزی”، لایت کوین را به عنوان یک روش پرداختی برگزیده است.

با این حال ساعاتی بعد، به گفته CNBC، شخصی آگاه از مجموعه والمارت در گفتگو با این رسانه خبری، “غیر موثق” بودن تمامی این گزارشات را تایید کرد. جی میا (Jay Milla)، مدیر بازاریابی بنیاد لایت کوین نیز در گفتگو با کوین تلگراف اظهار داشت که این اعلامیه، از جانب بنیاد این ارز دیجیتال نبوده است:

بنیاد لایت کوین هنوز با والمارت وارد همکاری نشده است.

داده‌ها نشان می‌دهد که قیمت ارز دیجیتال LTC در واکنش به این گزارشات جعلی، بیش از 35 درصد افزایش یافته بود و از 175 دلار به 237 دلار رسیده بود. اما اعلام غیر موثق بودن این اخبار بار، منجر به حذف تمامی این رشد شد؛ به طوری که در حال حاضر هر واحد رمز ارز LTC در حوالی 180 دلار خرید و فروش می‌شود.

والمارت که سهام آن دارای ارزش بازار 406 میلیارد دلاری است، قبلا اشاره کرده بود که حوزه رمز ارزها را مدنظر دارد. در آگوست سال میلادی جاری (مرداد ماه)، بر اساس آگهی شغلی ثبت شده مشخص شد که والمارت (Walmart) به دنبال استخدام مدیر محصول رمز ارزی است.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)