آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال (تتر به بیت کوین و بالعکس) در کیف پول کوینومی


آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال (تتر به بیت کوین و بالعکس) در کیف پول کوینومی نسخه های ویندوز دسکتاپ و اندروید موبایل

همانطور که میدانید کیف پول کوینومی یکی از کیف پول‌های محبوب میان کاربران ایرانی است، چون هم ظاهر ساده‌ای دارد و هم به دلیل تحریم‌ها و مشکلاتی که اغلب برای ما ایرانی‌ها پیش می‌آید استفاده از آن همیشه بدون مشکل بوده.

در مطالب قبل راجع به نحوه نصب و استفاده از نسخه‌های دسکتاپ و موبایل کوینومی و همچنین بازیابی رمزعبور و رفع مشکل صفر شدن موجودی در کیف پول کوینومی صحبت کردیم. امروز هم قرار است نحوه تبدیل و اکسچنج ارزهای دیجیتال به یکدیگر مثلا تتر به بیت کوین و بالعکس را در کیف پول کوینومی به شما عزیزان آموزش دهیم.

بسیار مهم: اگر با مشکل ارسال اشتباه ارز دیجیتال به آدرس های BEP20 و ERC20 مواجه شده‌اید، این مقاله را مطالعه فرمائید:

ارسال اشتباه ارز دیجیتال و آموزش بازیابی آن در آدرس های BEP20 و ERC20

تنها نکته اساسی این است که تیم کیف پول کوینومی دائما در حال آپدیت و به روزرسانی این کیف پول است و باگ‌های آن را برطرف و ارزهای دیجیتال بیشتری را به آن اضافه میکند. پس هنگامی که نسخه جدید این والت منتشر میشود حتما آن را به روزرسانی کنید تا در ادامه استفاده از آن مشکلی پیش نیاید.

برای دانلود انواع نسخه های اندروید موبایل و ویندوز دسکتاپ کیف پول کوینومی میتوانید از گوگل پلی و اپ استور و سایت رسمی آن استفاده کنید. فقط دقت داشته باشید که نسخه موبایل کوینومی در اندروید مارشمالو 6 و بالاتر از آن، و در آیفن، آیپد و آیپاد دارای iOS 12 و بالاتر، و نسخه دسکتاپ آن در ویندوز 64 بیتی، مک OS 10.10 و بالاتر و لینوکس 46 بیتی اجرا میشود.

مزایای استفاده از پلتفرم داخلی بجای صرافی خارجی برای تبدیل ارزهای دیجیتال در کوینومی

همانطور که میدانید کوینومی با دو پلتفرم به نام‌های چنجلی (Changelly) و شیپ‌شیفت (Shapeshift) همکاری کرده که امکان تبدیل و اکسچنج ارزهای دیجیتال را برای کاربران در داخل خود کیف پول کوینومی فراهم کرده است.

از مزایای استفاده از تبدیل ارزهای دیجیتال به بیت کوین در داخل یک کیف پول مانند کوینومی این است که مثلا اگر میخواهید بیت کوین را به تتر یا هر ارز دیجیتال دیگری تبدیل کنید، دیگر نیازی به یک صرافی خارجی ندارید که مثلا بیت کوین‌هایتان را برای آن‌ها بفرستید بعد کلی منتظر بمانید و کارمزد آن را بپردازید و دوباره تتر بخرید و کارمزد بپردازید و کلی منتظر بمانید تا تترها به کیف پول شما منتقل شوند.

استفاده از پلتفرم داخلی خود کیف پول کوینومی مانند چنجلی و شیپ‌شیفت این کار را برای کاربر بسیار راحت‌تر کرده و کارمزدی که برای تبدیل ارزهای دیجیتال در آن میپردازید به یکی از این دو صرافی که از آن استفاده میکنید، تعلق میگیرد.

نکته مهم دیگر هم این است که وقتی از پلتفرم داخلی خود کوینومی استفاده میکنید، دارایی‌هایی شما همچنان در داخل خود کیف پول است و مشکلاتی که خصوصا در رابطه با صرافی‌های غیرایرانی مانند کوین بیس به دلیل تحریم‌ها بوجود آمده را ندارد.

تبدیل ارزهای دیجیتال در کیف پول کوینومی

خب حالا برای تبدیل ارزهای دیجیتال به بیت کوین در کوینومی میتوانید از این دو پلتفرمی که معرفی کردیم استفاده کنید. در ادامه نحوه اکسچنج ارز دیجیتال در هر دو نسخه اندروید موبایل و ویندوز دسکتاپ را برایتان توضیح میدهیم.

آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال در نسخه اندروید موبایل کوینومی با استفاده از چنجلی

برای اینکار کوینومی را باز کرده و از منوی کشویی سمت چپ “Changelly” را انتخاب کنید.

انتخاب چنجلی برای تبدیل ارزهای دیجیتال در کوینومی

در مرحله بعد از شما خواسته میشود که Terms of Service را بپذیرید. پس روی “Agree” ضربه بزنید. حالا در صفحه باز شده میتوانید مثلا بیت کوین را به ارزهای دیجیتالی که در لیست هستند ازجمله اتریوم، ریپل، ورج، ترون و بسیاری دیگر تبدیل کنید.

انتخاب ارز دیجیتال

حالا فرض کنید مثلا میخواهیم بیت کوین را به اتریوم تبدیل کنیم. در باکس “Amount” مقدار بیت کوینی که میخواهید تبدیل کنید را وارد کرده و در باکس روبروی آن مقدار تبدیل آن به اتریوم برای شما نمایش داده میشود. اگر از اطلاعات وارد شده مطمئیند روی “Next” ضربه بزنید.

دقت کنید که در این مرحله کمترین مقدار بیت کوینی که میتوانید به اتریوم تبدیل کنید 0.004250 و بیشترین مقدار 5 بیت کوین است.

در صفحه بعد مقادیر کارمزد و اتریوم دریافتی نمایش داده میشود. در این مرحله میتوانید مقدار کارمزد پرداختی را هم تغییر دهید. بسته به مدت زمانی که طول میکشد تا عملیات تبدیل و فرستادن اتریوم انجام شود هزینه کارمزد تراکنش متغیر است. بعد از اینکه دوباره همه اطلاعات وارد شده را چک کردید، رمزعبورتان را وارد کرده و روی “CONFIRM” ضربه بزنید.

تائید تراکنش

حالا باید منتظر بمانید تا عملیات انجام شود. از گوشه سمت راست بالای روی سه نقطه که ضربه بزنید عبارت “Exchange history” را میبینید که با انتخاب آن میتوانید وضعیت تراکنش‌تان را پیگری کنید.

وضعیت تراکنش

بعد از اینکه مراحل تبدیل نهایی شود، “Exchange Completed” نمایش داده میشود که به معنای پایان یافتن مراحل تبدیل بیت کوین به اتریوم در کیف پول کوینومی است.

اتمام عملیات تبدیل

حالا باز دوباره به صفحه اول اپلیکیشن برگردید و از منوی کشویی سمت چپ اتریوم را انتخاب کنید و از سربرگ “Balance” مقدار موجودی اتریوم‌تان را چک کنید.

موجودی اتریوم

نکته: متاسفانه به دلیل تحریم‌ها استفاده از چنجلی با آی پی ایران وجود ندارد و بعضی کاربران با تغییر آی پی این ارزهای دیجیتال را در کوینومی به یکدیگر تبدیل میکنند. ولی از آنجایی که بازهم این کار ریسک مربوط به خود را دارد و برخی کاربران در حین تبدیل حجم‌های بالا، از ازدست رفتن وجوه‌شان شکایت کرده‌اند، توصیه ما نیز این است که این کار را در مبالغ بالا انجام ندهید.

تحریم ایران توسط چنجلی بهنگام تبدیل ارزهای دیجیتال در کوینومی

تبدیل ارزهای دیجیتال در نسخه اندروید موبایل کوینومی با استفاده از شیپ‌شیفت

دوباره مانند قبل از منوی کشویی سمت چپ Shapshift را انتخاب کنید. و سپس از Terms of Service را بپذیرید. در این مرحله باید یک حساب کاربری درشیپ شیفت بسازید که بازهم متاسفانه به دلیل تحریم‌ها این امکان برای کاربران ایرانی وجود ندارد. بنابراین برای تبدیل ارزهای دیجیتال در کیف پول کوینومی بهتر است از چنجلی استفاده کنید.

شیپ شیفت و تحریم ایران بهنگام تبدیل ارزهای دیجیتال در کوینومی

آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال در نسخه ویندوز دسکتاپ کوینومی با استفاده از چنجلی

نرم افزار کوینومی را باز کرده و از منوی سمت چپ “Exchange” را انتخاب کنید.

انتخاب exchange برای تبدیل ارزهای دیجیتال در کوینومی

حالا بازهم فرض کنید میخواهیم بیت کوین را به یک ارز دیجیتال دیگر تبدیل کنیم. از منوی آبشاری صفحه میتوانید ارز دیجیتال مورد نظر را انتخاب کنید. در باکس زیر بیت کوین مقدار بیت کوینی که قرار است تبدیل کنید را وارد کنید. در باکس زیر ارز دیجیتال مورد نظر مثلا اتریوم هم، مقدار قابل تبدیل نمایش داده میشود. سپس روی “Next” کلیک کنید.

تبدیل ارزهای دیجیتال در دسکتاپ کوینومی

در مرحله بعد هم مانند قبل کارمزد و مقدار تبدیل و اطلاعات را چک کرده و تبدیل ارزهای دیجیتال را در کوینومی انجام دهید و منتظر بمانید تا عملیات نهایی شود.

سپس با مراجعه به بخش “Overview” مقدار موجودی ارزهای دیجیتال‌تان را بررسی کنید.

موجودی کوینومی در دسکتاپ

آموزش تبدیل بیت کوین به تتر و بالعکس در کیف پول کوینومی نسخه اندروید

خب حالا فرض کنید که با استفاده از چنجلی در نسخه اندروید کوینومی میخواهید بیت کوین را به تتر یا بالعکس تبدیل کنید. اولین مسئله این است که با انتخاب چنجلی در بخش “Exchange” منوی سمت چپ، در منوی آبشاری، تتر یا حروف اختصاری آن USDT را مشاهده نمیکنید. نگران نباشید فقط کافی است مراحل زیر را طی کنید تا تتر هم به لیست توکن های شما اضافه شود.

برای اینکار ابتدا در همان صفحه اول کوینومی روی علامت + آبی رنگ ضربه بزنید یا از منوی سمت چپ “Overview” را انتخاب کنید. و سپس روی علاوه + آبی رنگ ضربه بزنید و سپس دومین گزینه “Add Tokens” را انتخاب کنید.

اضافه کردن تتر به کوینومی برای تبدیل به بیت کوین

همانطور که مبینید 5 تا بلاکچین برای اضافه کردن توکن های جدید وجود دارد. توکن تتر یا USDT روی سه بلاکچین اتریوم (Ethereum) ، اُمنی (OmniLayer) و ترون (Tron) قرار دارد.

انتخاب بلاکچین های تتر در کوینومی برای تبدیل به بیت کوین و ارزهای دیجیتال

حالا مثلا بلاکچین اتریوم را انتخاب کنید. با این کار علاوه بر تتر، تمامی توکن هایی که بر این بستر نوشته شده‌اند را نیز میتوانید به کیف پول کوینومی تان اضافه کنید. سپس از شما خواسته میشود که رمزعبورتان را وارد کنید تا احراز هویت شوید.

در صفحه بعد تمامی توکن های موجود بر بستر اتریوم نمایش داده میشود. برای اضافه کردن تتر به کیف پول کوینومی کافی است با استفاده از آیکن ذره‌بین در بالای صفحه و تایپ USDT آن را جستجو کنید. سپس آن را انتخاب کرده و روی علامت + آبی رنگ در پایین صفحه ضربه بزنید.

جستجوی تتر در اندروید کوینومی برای تبدیل به بیت کوین

این تتر چون بر بستر بلاکچین اتریوم است با نماد eUSDT در کیف پول کوینومی شما نمایش داده میشود.

برای اضافه کردن تتر به کیف پول کوینومی در بلاکچین‌های دیگر مانند اُمنی و ترون هم کافی است همین مراحل را مانند قبل طی کنید. تتر اضافه شده به کیف پول کوینومی شما اگر بر بستر اُمنی باشد با نماد TetherUS نمایش داده میشود. تتر بلاکچین ترون نیز با USDT و TetherUSDt نمایش داده میشود.

در آخر هم مانند مراحل قبلی که در نسخه اندروید برایتان توضیح دادیم میتوانید تتر را به بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر و بالعکس تبدیل کنید.

آموزش تبدیل بیت کوین به تتر و بالعکس در کیف پول کوینومی نسخه دسکتاپ

برای تبدیل تتر به بیت کوین در کیف پول کوینومی نسخه دسکتاپ نیز همانند نسخه اندروید باید ابتدا آن را به کیف پول تان اضافه کنید. برای اینکار از منوی سمت چپ “Wallet” را انتخاب کرده و از پایین صفحه “Add Asset” را انتخاب و سپس روی “Add Token” کلیک کنید.

اضافه کردن تتر به کوینومی در دسکتاپ برای تبدیل به بیت کوین و ارزهای دیجیتال

در صفحه باز شده مانند نسخه اندروید، 5 بلاکچین میبینید که مثلا بلاکچین اتریوم را انتخاب میکنیم.

انتخاب بلاکچین های تتر در دسکتاپ کوینومی برای تبدیل به بیت کوین

بعد از آن رمزعبورتان را وارد کرده تا احراز هویت شما صورت گیرد. دوباره در پنجره باز شده USDT را جستجو کرده و آن را به کیف پول کوینومی تان اضافه کنید.

اضافه کردن تتر اتریوم در دسکتاپ کوینومی برا تبدیل به بیت کوین

برای تتر بلاکچین های اُمنی و ترون هم همین مراحل را تکرار کنید. در نهایت هم مانند مرحله قبلی که توضیح داده بودیم میتوانید تتر را به بیت کوین و بالعکس تبدیل کنید.

کارمزد تبدیل تتر به بیت کوین

نکته مهم آخر این است که بسته به تتری که در بلاکچین های مختلف انتخاب میکنید، تبدیل و ارسال آن نیز کارمزد مختص به خود را دارد:

  • مثلا اگر تتری که انتخاب کرده‌اید بر بستر اتریوم است، هنگام تبدیل یا ارسال، کارمزد آن تراکنش بر اساس اتریوم از شما کسر میشود. بنابراین قبل از اینکار لازم است مقداری اتریوم در کیف پول خود داشته باشید.
  • اگر تتری که انتخاب کرده‌اید بر بستر اُمنی باشد کارمزد آن بر اساس بیت کوین از شما کسر خواهد شد. پس برای ارسال یا تبدیل تتر اُمنی به بیت کوین باید از قبل مقداری بیت کوین در کیف پول خود داشته باشید.
  • اگر هم تتری که انتخاب کرده‌اید بر بستر بلاکچین ترون باشد برای ارسال یا تبدیل آن به بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر، کارمزد آن برحسب ترون از شما کسر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

آموزش بازیابی رمز کیف پول کوینومی

آموزش رفع مشکل صفر شدن موجودی کیف پول کوینومی


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (4 نظر)
الهه

سلام خوب هستید من یه مشکلی برام پیش اومده موقع تبدیل تتر به ترون یه لینک قدیمی رو زدم. الان به مشکل برخوردم لطفا کمکم کنید

0 پاسخ دهید
20:46:06 1399/05/31
علیرضا

سلام بنده یه مشکل دارم از کیف پول کوینومی می‌خوام اتریوم انتقال بدم همش ارور میده دوباره امتحان کنید ۰ ثانیه دیگه اعصابمو خورد کرده لطفاً کمک کنید

0 پاسخ دهید
22:48:05 1399/11/22
MOHAMMADHADI

حتما شماره تیک را از شما می خواد که ان شماره را باید از جایی که میخواید منقل کنید بگیرید

0 پاسخ دهید
22:48:05 1399/11/22
بهزاد پ

سلام خسته نباشید من در کیف پول کوینومی ریپل تیدیل کردم ب بیت کوین گلد اما اولی تیک سبز خورده دومی اوکی نشده من الان باید چیکار کنم ممنون میشم کمکم کنید

0 پاسخ دهید
05:54:56 1399/12/14