محدودیت های جدیدی برای ارسال ارزهای دیجیتال در اروپا در راه است


کمیسیون اروپا در راستای مقابله با پولشویی، طرح پیشنهادی جدیدی برای محدودیت ارسال ارزهای دیجیتال با حجم بالا و به صورت ناشناس ثبت کرده است.

کمیسیون اروپا یک طرح پیشنهادی جدید تهیه کرده که ارائه‌دهندگان خدمات رمز ارزش (Crypto-asset) را ملزم می‌سازد از کسانی که ارز دیجیتال را برای انتقال پول به کار می‎‌گیرند، اطلاعات ضد پولشویی بیشتری جمع‌آوری کنند. هدف این طرح پیشنهادی، محدودیت و پیشگیری از گسترش بیشتر فعالیت‌های پولشویی در اتحادیه اروپا با استفاده از ارسال ارزهای دیجیتال عنوان شده است.

طبق این طرح، کارگزاری که انتقال را انجام می‌دهد باید نام متقاضی انتقال، شماره حساب، محل حساب و محل استفاده از آن برای پردازش تراکنش را ثبت کند. ممکن است آدرس متقاضی، شماره مدارک هویتی، شماره ID مشتری یا تاریخ و محل تولد نیز خواسته شود. ارائه‌دهندگان خدمات ارسال ارز دیجیتال باید نام و شماره حساب گیرنده و اطلاعات مربوط به محل حساب را هم در تراکنش بگنجانند. علاوه‌براین، کارگزار رمز ارز گیرنده باید رویه‌هایی را اجرا کند تا مطمئن شود اطلاعات متقاضی تراکنش ارائه شده باشد.

این مقررات وقتی اعمال می‌شود که ارزش تراکنش بیشتر از 1,000 یورو باشد یا یک سری پرداخت بهم مرتبط به نظر بیایند و ارزش کل آنها به بیشتر از 1,000 یورو برسد. کمیسیون اروپا در بخشی از این طرح، هدف از محدودیت ارسال ارزهای دیجیتال را اینطور شرح می‌دهد:

[این محدودیت‌ها] برای مختل نکردن کارایی سیستم‌های پرداخت و خدمات انتقال رمز ارزش‌ها و برای کاهش خطر انجام تراکنش‌های غیرقانونی که در نتیجه درخواست اطلاعات شناسایی بیش از حد سختگیرانه برای مقابله با تهدیدات تروریستی بالقوه به وسیله انتقال‌های وجوه کوچک دارند، ایجاد شده‌اند.

در مواردی که ارزش یک سری پرداخت بیشتر از 1,000 یورو باشد اما بهم مرتبط نباشند، نیازی به تأیید اطلاعات نیست؛ مگر اینکه موجب تخلیه سرمایه در قالب پول نقد یا پول الکترونیک ناشناس شود یا کارگزار دلایل منطقی برای مظنون شدن به پولشویی یا تأمین مالی تروریسم داشته باشد.

محدودیت اررسال ارزهای دیجیتال در اروپا بخشی از چهار طرح پیشنهادی قانونی هستند که روز سه‌شنبه توسط کمیسیون اروپا ارائه شدند. هر چهار طرح با هدف بهبود شناسایی تراکنش‌های مشکوک و توقف فعالیت‌های پولشویی و تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی مطرح شدند. پارلمان اروپا، تصمیم نهایی را درباره طرح‌های پیشنهادی می‌گیرد و تبدیل این طرح‌ها به قانون می‌تواند تا دو سال طول بکشد. پیش از این نیز گفته شده بود که اتحادیه اروپا به دنبال ممنوعیت استیبل کوین ها است.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)