تحلیل قیمت اتریوم 19 شهریور 99 ؛ آمادگی اتر برای سقوط آزاد؟


در صورت انفجار حباب دیفای، ممکن است شاهد بازگشت توکن‌های اتر به عرضه در گردش باشیم. امروز 19 شهریور 99 ، تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم را بررسی می‌کنیم.

قیمت ارز دیجیتال اتر نسبت به سقف 1 سپتامبر (11 شهریور) خود 36.8 درصد ریزش داشته و به کف 309 دلاری رسیده است. داده‌های درون شبکه‌ای نیز نشان می‌دهند که بازار صعودی آغاز شده از ماه مارس (اسفند 98) تا کنون رو به پایان است و خریدران، منتظر گسترش فضای دیفای در اتریوم هستند. رمز ارز اتریوم به زیر سطح حمایتی 370 دلاری شکسته شده و علاوه بر ریزش 13.2 درصدی که در روز شنبه داشت، پیش از روز چهارشنبه نیز شاهد افت 20 درصدی قیمت بود. پرایس اکشن این ارز دیجیتال، میانگین متحرک نمایی 50 روزه خود روی 367 دلار را شکسته و احتمال سقوط بیشتر را تقویت کرده است. اما آیا باید واقعا منتظر سقوط بیشتر Ethereum باشیم؟ امروز برابر با 19 شهریور 99 ، تحلیل قیمت و سطوح مناسب خرید و فروش اتریوم را بررسی می‌کنیم.

سطوح حمایت و مقاومت تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم – 19 شهریور 99

شکست به زیر حمایت 288 دلاری، افت بیشتر قیمت را تقویت می‌کند که در این صورت، حمایت بعدی در میانگین متحرک نمایی 200 روزه روی قیمت 273 دلاری قرار خواهد داشت. با شروع شکست سطح 380 دلاری، حجم معاملات رمز ارز ETH شدیدا افزایش یافت و دومین حجم بالای معاملات بعد از 12 مارس (22 اسفند 98) را به ثبت رساند. در صورتی که قیمت در محدوده 340 تا 370 دلاری تحکیم شود، روند صعودی اتر با مشکل مواجه خواهد شد. البته در صورتی که روند صعودی قیمت حفظ شود، ادامه تحکیم در کانال صعودی، پیش بینی 550 دلاری شدن قیمت این ارز دیجیتال تا اواسط سپتامبر (اواخر شهریور) را تقویت می‌کنند.

نمودار 1 روزه تحلیل قیمت اتریوم 19 شهریور 99
نمودار 1 روزه تحلیل قیمت اتریوم – 19 شهریور 99

چارت هفتگی نیز نشان می‌دهد که سطح 355 دلاری، حمایت بسیار مهمی در جهت افزایش قیمت اتریوم است. بسته شدن کندل هفتگی زیر این سطح، افت قیمت به محدوده تاریخی 152 تا 355 دلاری را به دنبال خواهد داشت.

چارت هفتگی تحلیل قیمت اتریوم - 19 شهریور 99
چارت هفتگی تحلیل قیمت اتریوم – 19 شهریور 99

به گقته تحلیلگران گلس‌نود (Glassnode)، قراردادهای باز سواپ دائمی (Perpetual) در صرافی‌های اوراق مشتقه، نزدیک به 50 درصد کاهش یافته است. در تاریخ یکم سپتامبر (11 شهریور)، ارزش این قراردادها به 827 میلیون دلار رسیده بود که در حال حاضر، به 450 میلیون دلار کاهش یافته است. این ارقام نمایانگر افت استفاده از لوریج و نشان دهنده انتظار تریدرها از نوسان بیشتر قیمت هستند. فاندینگ ریت (Funding Rate) در سفارش مارجین نیز نشان دهنده عدم اطمینان از جهت حرکت بعدی ETH هستند. فاندینگ ریت از 25.5 درصد سالیانه، به نزدیک صفر رسیده است.

بیشتر بخوانید: معامله مارجین یا مارجین تریدینگ چیست؟

اندیکاتورهای تحلیل قیمت اتریوم – 19 شهریور 99

نسبت سود خرج شده (Spent Output Profit Ratio) یا SOPR که یک اسیلاتور اندازه‌گیری نسبت بین قیمت خرج شده به ارزش افزوده شده در یک آدرس است، نشان می‌دهد که وضعیت قیمت اتریوم مناسب نیست. مقدار SOPR معمولا نزدیک 1 است، که نمایانگر روند بلند مدت بازار است. وقتی SOPR به بالای 1 برسد، یعنی در یک روند صعودی، افراد حاضر به فروش در پولبک‌های قیمت نیستند. در یک بازار نزولی عکس عمل اتفاق می‌افتد و تریدرها، به دنبال شورت کردن و سرمایه گذاران مجبور به فروش با زیان هستند.

در روز شنبه، این نسبت برای اولین بار پس از تائید روند صعودی اتر در ماه آوریل (فروردین ماه)،یعنی زمانی که قیمت در محدوده 185 دلاری بود، به زیر یک رسید. پرایس اکشن‌های بعدی، تعیین کننده روند بعدی قیمت هستند. شکست رو به بالای سطح 370 دلاری، SOPR را به عدد یک رسانده و انرژی بیشتری را به مومنتم اتریوم تزریق می‌کند. در صورت منفی شدن این نسبت، ریزش قیمت ادامه خواهد یافت.

نسبت سود خرج شده اتریوم
نسبت سود خرج شده در تحلیل قیمت اتریوم – 19 شهریور 99

اتریوم‌های قفل شده در دیفای

کل اتریوم قفل شده در سیستم مالی غیر متمرکز از ماه اوت تا کنون تقریبا 3 برابر شده است. ورود توکن ETH به پروتکل‌های دیفای، شدیدا تحت تاثیر صندوق اتریوم yEARN ود یگر ابزارهای DeFi بوده‌اند. اکنون، ییلد فارمرها در حال خارج کردن اتریوم‌های خود از امور مالی غیر متمرکز هستند و با وارد کردن آن‌ها به عرضه در گردش، باعث افت قیمت آن شده‌اند.

بیشتر بخوانید: یرن فایننس به دارندگان اتریوم سالیانه 92 درصد سود می‌دهد!

کل اتریوم قفل شده در دیفای
کل اتریوم قفل شده در دیفای

با این وجود، درصد درآمد ماینرها از کارمزدها در مقایسه با پاداش استخراج بلاک، هنوز برابر با 62 درصد است که پیش از انفجار دیفای، نزدیک به 10 درصد بود. البته بنظر می‌رسد که با وجود افت قیمت، هنوز استفاده از شبکه بالاست. بنابراین هنوز امیدی برای ادامه دوباره بازار صعودی اتریوم باقی است. اما لازم به ذکر است که خاموش شدن اشتیاق به دیفای، تقاضا برای ETH را کاهش داده که در نتیجه، منجر به افت شدید قیمت خواهد شد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت اتریوم به تاریخ 19 شهریور 99 است و تصمیم به خرید ارز دیجیتال و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: Cyprobriefing


برچسب ها: قیمت اتریوم

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)