تحلیل قیمت اتریوم 3 تیر 99 ؛ صعود یا ریزش قیمت؟


اتریوم دومین رمز ارز برتر بعد از بیت کوین در بازار ارزهای مجازی است. با تحلیل قیمت این ارز دیجیتال در 3 تیر 99 موقعیت خرید و فروش آن را بررسی خواهیم کرد.

اتریوم همچنان درگیر مقاومت 250 دلاری خود بوده و در روزهای گذشته چند باری به آن حمله کرده اما نتوانسته این مقاومت مهم را از پیش روی خود بردارد. در این تحلیل اختصاصی اتریوم ابتدا به نمودار ETH/USDT نگاهی انداخته و در انتها نمودار جفت ETH/BTC را بررسی خواهیم کرد. اتریوم و بیت کوین همبستگی بالایی داشته و مستقل از هم رفتار نمی‌کنند. با آپدیت تحلیل قیمت این ارز دیجیتال در 3 تیر 99 همراه اکسچینو مگ باشید.

تحلیل قیمت اتریوم – 3 تیر 99

با نگاهی به نمودار روزانه قیمت اتریوم سه محدوده حمایت-مقاومت مهم در نمودار این ارز دیجیتال را رسم کرده‌ایم. محدوده 225 دلار به عنوان حمایت و محدوده قیمتی 250 دلار نقش مقاومت را ایفا می‌کند. در ریزش چند روز اخیر، حمایت 225 دلار مانع از ریزش بیشتر قیمت شد. با رسیدن قیمت به این محدوده، فشار خریدار افزایش پیدا کرد و منجر به رشد قیمت این رمزارز شد. اما امروز -3 تیر 99 – مجددا قیمت اتریوم به 242 دلار رسید و به نظر می‌رسد بار دیگر قصد شکست مقاومت مهم 250 دلاری خود را دارد. اما این محدوده مقاومتی، تا به امروز دو بار جلوی رشد قیمت را گرفته و هر بار که اتریوم به این قیمت ها رسیده، با فشار فروش همراه بوده‌است.

تا زمانی که قیمت اتریوم مقاومت 250 دلاری خود را نشکسته و در بالای آن تثبیت نکرده است، خرید این ارز دیجیتال منطقی به نظر نمی‌رسد.

تحلیل قیمت اتریوم 3 تیر 99
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه – 3 تیر 99

از طرف دیگر محدوده حمایتی 225 دلار علاوه بر محدوده پرایس اکشن، حمایت میانگین متحرک 50 روزه را به همراه دارد. لذا هرگاه قیمت اتریوم به نزدیکی محدوده 225 دلار رسید، فرصت مناسبی خرید به نظر می‌رسد. این محدوده یک حمایت بسیار قوی برای اتریوم است.

تحلیل کوتاه مدت قیمت اتریوم

با تحلیل قیمت در تایم فریم 4 ساعته مطلب را ادامه می‌دهیم. نمودار قیمت اتریوم در تایم‌فریم ساعتی در یک روند نزولی کوتاه مدت قرار دارد. قیمت در گذشته 3 بار با این خط روند نزولی برخورد داشته و هم‌اکنون – 3 تیر 99 – نیز درگیر این خط روند نزولی است. اگر به شکل کندل‌ها هنگامی که قیمت اتریوم نزدیک این خط شده دقت کنید، شاهد شکل‌گیری سایه‌های بلند هستیم. این مورد نشان از فشار فروش در این ناحیه قیمتی دارد. در حال حاضر مقاومت این خط روند دقیقا روی قیمت 245 دلار قرار گرفته است. مجددا مشاهده می‌کنیم که خرید اتریوم در این قیمت‌ها منطقی به نظر نمی‌رسد. همواره خرید روی حمایت و یا پس از شکست مقاومت، تصمیمی منطقی است.

تحلیل قیمت اتریوم 3 تیر 99
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم ساعتی – 3 تیر 99

در نتیجه خرید اتریوم پس از شکست این خط روند و با تارگت 250 – 260 دلار منطقی به نظر می‌رسد. اما پیش از شکست این خط، نباید اقدام به خرید کرد.

تحلیل قیمت نمودار اتریوم به بیت کوین 3 تیر 99

همانطور که در ابتدای تحلیل به آن اشاره شد، قیمت اتریوم به قیمت بیت کوین وابسته است. در واقع نمی‌توانیم این دو ارز دیجیتال را مستقل از هم تحلیل و بررسی کنیم. به همین دلیل در ادامه به تحلیل نمودار ETH/BTC می‌پردازیم. این نمودار در تایم‌فریم هفتگی خط روند نزولی بلند مدت خود را شکسته و در بالای آن معامله می‌شود. این خط روند به مدت 520 روز قیمت اتریوم به بیت کوین را نزولی نگه داشته که تقریبا 2 هفته پیش این خط روند شکسته شد. این اتفاق بسیار خوبی برای افرادی است که اتریوم را بلندمدت خریداری کرده‌اند. همانطور که در نمودار زیر مشخص است، اتریوم این خط روند نزولی را شکسته و به آن پولبک زده است. باید 5 روز دیگر منتظر بمانیم تا کندل هفتگی بسته شود، اما تا امروز – 3 تیر 99 – فشار خرید کاملا مشهود است.

تحلیل قیمت اتریوم 3 تیر 99

در انتهای این تحلیل لازم است که به فعالیت پول هوشمند در هفته‌های اخیر دقت کنیم. پول هوشمند یا Smart Money بازیگران اصلی و دانه‌درشت‌های بازار هستند که رفتار قیمت بر اساس معاملات آن‌ها تغییر خواهد کرد. در نمودار بیت کوین و به تبع آن اتریوم و در هفته‌های اخیر به وضوح شاهد فشار خرید بسیار زیاد در محدوده‌های 9000 دلار هستیم. این افراد، از هر ریزش قیمت برای خرید بیشتر استفاده می‌کنند. به همین دلیل علی‌رغم اینکه بیت کوین و اتریوم بر اساس اصول تحلیل تکنیکال بایستی ریزش کنند، اما در هر بازاری افزایش فشار خرید به رشد قیمت ختم خواهد شد.

با بررسی معاملات انجام شده، در مورد اتریوم نیز این رفتار پول هوشمند مشاهده می‌شود. در این روزها باید با دقت بیشتری بازار را تحلیل و رصد کرد. نمودار ETH/BTC صعود قیمت اتریوم را نشان می‌دهد. در نتیجه در صورتی که مقاومت 250 دلاری اتریوم شکسته شود، قیمت های بالای 300 دلار برای این ارز دیجیتال در دسترس خواهد بود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)