مروری بر شب پرماجرای ایلان ماسک در توییتر؛ تسلا هنوز بیت کوین‌های خود را نفروخته است!


مجموعه توییت های ایلان ماسک طی 24 ساعت گذشته باعث شد تا بیت کوین روز سختی را سپری کند و قیمت آن با 20 درصد کاهش، به 42,000 دلار برسد.

ایلان ماسک بار دیگر به تیتر یک اخبار حوزه رمز ارزها تبدیل شده و به نظر می‌رسد که توییت‌های او، کاتالیزگر سقوط اخیر قیمت بیت کوین بوده است. وی دیروز تهدید کرد که تسلا ممکن است با فروش بیت کوین‌های خود، این ارز دیجیتال را از ترازنامه مالی خود حذف کند.

ایلان ماسک در پاسخ به توییتی از سوی حساب کاربری به نام Mr. Whale که گفته بود “بیت کوینرها زمانی که بفهمند تسلا باقی‌مانده رمز ارزهای BTC خود را فروخته است، به خود سیلی خواهند زد”، پاسخ داد: “قطعا”.

توییت ایلان ماسک

در حالی که محبوبیت ایلان ماسک در جامعه ارزهای دیجیتال به سبب توقف پذیرش بیت کوین از سوی تسلا و انتقاد او از مصرف برق بالای شبکه BTC به شدت کاهش یافته بود، همین توییت یک کلمه‌ای کافی بود تا بار دیگر، جامعه رمز ارزها به شدت از وی انتقاد کنند.

بیشتر بخوانید: توقف فروش خودروهای تسلا با بیت کوین؛ سقوط 11 هزار دلاری قیمت BTC

پیتر مک‌کورمک (Peter McCormack)، مجری و تهیه‌کننده پادکست What Bitcoin Did، اظهار داشت که انتقاد اخیر ایلان ماسک از بیت کوین از منظر اطلاعات ارائه شده، ضعیف بوده و حمایت او از دوج کوین نشان می‌دهد که وی یک “ترول کامل” است.

توییتر ایلان ماسک

ایلان ماسک در واکنش به توییت بالا اظهار داشت که “موضوعات ناخوشایند مانند این، مرا وادار به تخصیص کل سرمایه‌ام به دوج کوین می‌کنند”.

آیا ایلان ماسک مالک بزرگترین کیف پول دوج کوین است؟

در ادامه، کاربر “benteg” که یکی از توسعه‌دهندگان یرن فایننس است، اظهار داشت که حمایت واضح ایلان ماسک از دوج کوین در برابر بیت کوین می‌تواند یک طرح پیچیده “پامپ و دامپ” باشد. وی مدعی شد شاید مالک برترین کیف پول دوج کوین که 28.3 درصد از کل عرضه رمز ارز DOGE را در اختیار دارد، ایلان ماسک باشد و در ادامه گفت:

حدس می‌زنم که تو (ایلان ماسک) برای فروش 28.3 درصد از کل عرضه دوج کوین، به همه سرمایه‌گذاران خرد در سطح دنیا نیاز داری.

ایلان ماسک در ادامه با انتشار یک توییت اظهار داشت که به دلیل موقعیت اجرایی قبلی خود در پی پال، درک بهتری از پول نسبت به تحلیل‌گران ارزهای دیجیتال دارد:

سلام “متخصصان” رمز ارزها، آیا تاکنون در مورد پی پال چیزی شنیده‌اید؟… شاید… به همین خاطر است که من بیشتر از شما چگونگی کارکرد پول را درک می‌کنم.

اگرچه توییت‌های 24 ساعت گذشته ایلان ماسک، جامعه رمز ارزها را ترساند و تاثیر زیادی روی کاهش اخیر قیمت بیت کوین داشت، اما توییت صبح امروز او، باعث شد تا قیمت رمز ارز BTC ظرف چند دقیقه، حدود 7 درصد افزایش پیدا کند. وی در پاسخ به توییت یک کاربر با نام Bitcoin Archive که ایلان ماسک را عامل اصلی سقوط 20 درصدی بیت کوین دانسته بود، اظهار داشت:

جهت شفاف‌سازی حدس و گمان‌ها، تسلا هیچ یک از بیت کوین‌های خود را نفروخته است.

توییت ایلان ماسک در مورد بیت کوین

منبع: CoinTelegraph


برچسب ها: ایلان ماسک

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)