ایلان ماسک در The B Word: بزرگترین دارایی من بیت کوین است + متن کامل


ایلان ماسک در کنفرانس The B Word اظهار داشت بیت کوین، اتریوم و دوج کوین دارد. وی مدعی شد اسپیس اکس نیز BTC را به ترازنامه خود اضافه کرده است.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا و سومین فرد ثروتمند دنیا، طی کنفرانس The B Word با حضور جک دورسی، مدیر عامل توئیتر، و کتی وود (Cathie Wood)، مدیر موسسه سرمایه‌گذاری آرک اینوست (Ark Invest) فاش کرد که شخصا بیت کوین، اتریوم و دوج کوین دارد:

من، اسپیس اکس و تسلا بیت کوین داریم… من همچنین مقداری دوج کوین (DOGE) و اتریوم (ETH) هم دارم.

آقای ماسک همچنین تایید کرده که اسپیس اکس (SpaceX) از مارس 2021 (اسفند 99) بیت کوین را به ترازنامه مالی خود اضافه کرده است. این خبر قبلا توسط آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci) نیز فاش شده بود.

طی کنفرانس The B Word، ایلان ماسک بار دیگر نگرانی‌های خود را نسبت به الگوریتم پرمصرف اثبات کار مورد استفاده در بیت کوین و نبود کاربرد برای این رمز ارز ابراز کرد؛ اما وی معتقد است که این ارز دیجیتال پتانسیل بالایی دارد:

به صورت کلی، من حامی بیت کوین و ایده رمز ارز هستم… اما همانطور که علنا گفته‌ام، باید مراقب مصرف برق بالای ارزهای دیجیتال خصوصا بیت کوین باشیم؛ ارزی که از اثبات کار استفاده می‌کند و مصرف برق آن مقداری زیاد بوده و لزوما برای محیط زیست مفید نیست… بیت کوین در برخی موارد خوب عمل می‌کند و در حال تکامل است… کاربرد آن شاید برای افراد متوسط خیلی خوب نباشد، اما [این ارز دیجیتال] پتانسیل فراوانی دارد.

علاوه بر این، ایلان ماسک تمرکز زدایی و مقاومت در برابر سانسور پادشاه ارزهای دیجیتال را ستود و افزود:

اما بیت کوین فی نفسه کمیاب و غیر متمرکز بوده و نهادی پشت آن نیست. بنابراین کسی نمی‌تواند دارایی یک حساب در شبکه بیت کوین را تخلیه کند.

مدیر عامل تسلا معتقد است که ارزهای دیجیتال می‌توانند “یک اثر قدرت‌بخش” روی یک فرد داشته باشند.

ایلان ماسک در The B Word: احتمال از سرگیری پذیرش بیت کوین توسط تسلا بالاست

در بخش دیگری از این کنفرانس، ایلان ماسک خاطرنشان کرد که به احتمال فراوان، تسلا پذیرش بیت کوین را به عنوان یک روش پرداختی از سر خواهد گرفت؛ اما پیش از آن نیاز است حداقل 50 درصد از برق مصرفی شبکه این ارز دیجیتال توسط منابع تجدیدپذیر تامین شوند:

به احتمال فراوان، تسلا پذیرش بیت کوین را از سر خواهد گرفت.

آقای ماسک اظهار داشت که پس از رشد قیمت رمز ارز BTC به سبب پذیرش تسلا، مصرف برق این شبکه افزایش یافته است؛ اما وی همچنین اذعان کرد که محدودیت‌‌های اخیر چین در بحث استخراج ارزهای دیجیتال باعث شده تا این شبکه به سمت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر حرکت کند:

به نظر می‌رسد برخی از نیروگاه‌های فسیلی در چین تعطیل شده‌اند و بیت کوین در حال حرکت به سمت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر است… در صورتی که نیمی از برق مصرفی شبکه بیت کوین توسط انرژی‌های تجدید پذیر تامین شود، تسلا پذیرش رمز ارز BTC را از سر خواهد گرفت.

گفتی است که اعلام توقف فروش خودروهای تسلا با بیت کوین منجر به خشم جامعه ارزهای دیجیتال نسبت به ایلان ماسک شد و این اقدام، در ادامه اصلاح سنگین قیمت رمز ارزها را به دنبال داشت. از آن زمان تا کنون، وی همچنان به انتشار توییت در مورد رمز ارزها ادامه می‌دهد و در یکی از آن‌ها، تاکید کرد که تسلا دارایی بیت کوین خود را نفروخته است.

در انتهای کنفرانس The B Word، آقای ماسک بار دیگر حمایت خود از بیت کوین را اعلام کرد. وی با بیان اینکه ارز دیجیتال BTC بیشترین دارایی‌اش را شامل می‌شود، اظهار داشت که دوست دارد بیت کوین موفق شود و مدعی شد که در پامپ و دامپ رمز ارز BTC نقشی ندارد:

اگر قیمت بیت کوین پایین بیاید، ضرر می‌کنم. لذا شاید قیمت را پامپ کنم، اما هرگز عاملی برای دامپ آن نیستم.

پیش از این انتظار می‌رفت که آقای ایلان ماسک با حضور در کنفرانس The B Word، موضع خود را در قبال ارزهای دیجیتال و بیت کوین شفاف‌تر بیان کند.

منبع: U.Today


برچسب ها: ایلان ماسک

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)