آخرین توییت ایلان ماسک درباره بیت کوین چیست؟


ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا و اسپیس اکس، با انتشار توییتی به صورت غیر مستقیم پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین به 69 هزار دلار می‌رسد.

از زمانی که ایلان ماسک در یک توییت خود آینده قیمت بیت کوین را در نزدیکی 69 هزار دلار پیشبینی کرد، نزدیک به یک سال می‌گذرد. آن روزها (4 جولای 2021 یا 13 تیر 1400) توییت‌های ایلان ماسک تاثیر بسیار زیادی روی قیمت BTC داشت و به همین صورت، وی بارها بازار را مایه سرگرمی خود قرار داد.

در چند مرحله نیز کاربران خود برداشت‌هایی معنادار از توییت‌های وی داشتند که بعدا با کمی تفکر مشخص شد منظور ایلان ماسک چیز دیگری بوده است. از جمله آن‌ها می‌توان به رشته اعدادی اشاره کرد که بسیاری گمان کردند قیمت‌های آتی ارز دیجیتال بیت کوین خواهند بود.

پیش بینی قیمت بیت کوین ایلان ماسک

اما بعد مشخص شد وی به صورت رمزی حرف زده است و اگر این اعداد را در تبدیل‌گر HEX به ASCII بگذاریم، عبارت Haha True به دست می‌آید.

البته مدتی بعد ایلان ماسک بیشتر به توییت زدن درباره دوج کوین رو آورد و دست از سر بیت کوین برداشت. در حال حاضر (24 خرداد 1401) می‌توان گفت ایلان ماسک از مدت‌ها پیش دیگر مثل قبل توییت خاصی درباره بیت کوین نزده است و بیشتر درگیر قرارداد خرید توییتر و استفاده از دوج کوین در کمپانی تسلا است.

قیمت بیت کوین به 69 هزار دلار می‌رسد؟

با وجود اینکه قیمت بیت کوین همچنان 6 درصد (در زمان نگارش مقاله) تا رسیدن به سطح 69,000 دلاری خود فاصله دارد، این امر نتوانسته مانع از توئیت زدن ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیرعامل شرکت تسلا (Tesla) شود.

ساعاتی پیش، ایلان ماسک یک توییت حاوی تصویری از یک زوج را منتشر کرد که از روی تخت خواب به قیمت بیت کوین و اتریوم (ETH) خیره شده‌اند و قیمت این دو رمز ارز بزرگ را کمی بالاتر از قیمت اصلی آن ارزهای دیجیتال می‌بینند.

گفتنی است که قیمت بیت کوین درست پیش از آنکه خریداران قدرت و تسلط خود را در بازار ارزهای دیجیتال از دست بدهند، به 67,000 دلار رسید. در زمان نگارش این مقاله قیمت رمز ارز BTC حدود 65,000 دلار است. به گفته برخی از اینفلوئنسرهای حوزه ارزهای دیجیتال، ایلان ماسک به طور غیر مستقیم قیمت 69,420 دلاری بیت کوین را سطحی برای ترند شدن این رمز ارز در سطح اینترنت دانسته است.

در حال حاضر رقم 420 با شرکت تسلا در ارتباط است؛ زیرا پس از آنکه ایلان ماسک طی رشته توییتی موضوع خصوصی شدن این شرکت با قیمت 420 دلار برای هر سهم را توییت کرد، شرکت تسلا توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا مورد شکایت قرار گرفت. شایان ذکر است که تاریخ 20 آوریل (۳۱ فروردین ماه) نیز از طرف جامعه طرفداران تسلا، روز ایلان ماسک معرفی شده است.

با استناد بر توییت‌های پیشین ایلان ماسک، به نظر می‌رسد که شماره 69 نیز برای ایلان ماسک از اهمیت خاصی برخوردار است.

ایلان ماسک و بیت کوین 69 هزار دلاری

ماه اکتبر سال گذشته (مهر ماه ۱۳۹۹)، قیمت تسلا مدل S به 69,420 دلار تغییر کرد. به جرات می‌توان گفت که جامعه ارزهای دیجیتال می‌تواند انتظار جوک‌های بیشتری را حول موضوع قیمت 69,420، از این میلیاردر جنجالی داشته باشد.

منبع: U.Today



ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)