قیمت ارز شیبا اینو (SHIB) پس از اظهارات ایلان ماسک سقوط کرد


ایلان ماسک دوباره با اظهاراتش روی بازار ارز دیجیتال تاثیر گذاشت و به محض اینکه گفت رمز ارز شیبا اینو (SHIB) ندارد، قیمت آن ۲۰ درصد سقوط کرد.

رمز ارز شیبا اینو (SHIB) با الهام از دوج کوین (Dogecoin) به عنوان توکن استاندارد ERC-20 در بازار رمز ارزها سر برافراشته است. اخیرا بعد از اینکه بنیانگذار تسلا و پدرخوانده دوج کوین یعنی ایلان ماسک در توییتر اعلام کرد که هیچ توکن شیبا اینویی در اختیار ندارد، قیمت این ارز دیجیتال در ۲ ساعت ۲۰ درصد افت کرد.

اصلاحات اخیر در پی رسیدن قیمت شیبا اینو به سقف تاریخی خود در ۲۴ اکتبر (۲ آبان)‌، پس از افزایش بیش از ۵۰۰ درصدی از ابتدای اکتبر و لمس سطح ۰/۰۰۰۰۴۴ دلاری بود. این سقوط قیمت ناگهانی وقتی صورت گرفت که در بحبوحه ترند صعودی این توکن، یک کاربر توییتر به نام شیبا اینو هودلر (ShibaInuHodler) از ایلان ماسک پرسید چقدر SHIB در اختیار دارد و ماسک پاسخ داد: «هیچ».

پرسش شیبا اینو هودلر در مورد دارایی ماسکایلان ماسک همچنان از دوج کوین حمایت می‌کند

در حالی که فروشندگان برای کسب سود در بالاترین سطح تاریخی قیمت SHIB وارد عمل شدند، قیمت ارز دیجیتال شیبا به سرعت ۱۰ درصد دیگر را هم از دست داد تا در حدود نیم ساعت پس از پاسخ ایلان ماسک، به ۰/۰۰۰۰۳۵ دلار برسد. رمز ارز شیبا اینو از آن زمان بین ۰/۰۰۰۰۳۵ تا ۰/۰۰۰۰۴۰ دلار نوسان داشته است.

واکنش‌ها به نظرات ماسک از سوی سرمایه گذاران شیبا متفاوت است؛ ShibaInuHodler پیشنهاد می‌کند که ماسک باید مقداری Shiba Inu بخرد، در حالی که دیگران از این کاربر توییتر انتقاد می‌کنند. برخی شیبا اینو هودلر را به خاطر دخالت دادن ایلان ماسک سرزنش می‌کنند و یک اکانت توییتری به نام Shibalaskan در این باره نوشت:

لطفاً مزاحم افراد مشهور نشوید وقتی جامعه بدون این نوع حماقت‌ها هم دارد کارش را خوب انجام می‌دهد.

واکنش توییتری به تاثیر ایلان ماسک بر قیمت دوج کوین

دوره درام برای این میم کوین سگ نژاد شیبا اینو زمانی رخ داد که ایلان ماسک به توییتر بازگشت تا از مزایای یک میم کوین محبوب دیگر یعنی Dogecoin بگوید و از آن حمایت کند. در ۲۴ اکتبر، بنیانگذار اسپیس ایکس (SpaceX)‌ در توئیتر خود نوشت:

بسیاری از افرادی که در خطوط تولید تسلا یا ساخت راکت در اسپیس ایکس با آن‌ها صحبت کردم، دوج کوین (DOGE) دارند. آن‌ها کارشناسان مالی یا تکنسین‌های سیلیکون ولی نیستند [و افراد معمولی ‌اند]. به همین دلیل من تصمیم گرفتم از دوج کوین حمایت کنم چون احساس می‌کنم که رمز ارز مردم است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)