پولکادات (DOT) در آستانه حراج پاراچین ها جهش دو رقمی را تجربه کرد


راه اندازی پاراچین در شبکه پولکادات موجب شده تا سرمایه گذاران زیادی به سمت ارز دیجیتال DOT هجوم بیاورند و آن را به سمت ATH سوق دهند.

پولکادات (Polkadot)، یک پروتکل بلاک چین شارد شده (Sharded) به حساب می‌آید که توسط دانشمند بریتانیایی گوین وود (Gavin Wood)، بنیان‌گذاری شده است. گوین وود اعلام کرده است که حراجی‌های پاراچین (Parachain) مورد انتظار شبکه پولکادات در ماه نوامبر سال جاری میلادی (آبان ماه) آغاز می‌شود.

درحال حاضر رای‌گیری شورای Polkadot انجام شده و با Motion 118 نیز موافق کرده‌اند. بر این اساس، تاریخ اولین حراجی نیز، 11 نوامبر (۲۰ آبان ماه) است. از همین رو قیمت ارز دیجیتال DOT درحال نزدیک شدن به سقف تاریخی خود (ATH) در تاریخ ۱۵ می (۲۵ اردیبهشت ماه) به ارزش 49.35 دلار است.

همچنین شایان ذکر است که هم‌اکنون پروپوزال (طرح) حراجی‌های پاراچین پولکادات برای رای ریزی عمومی گذاشته شده و قرار است که این رای ریزی تا شش روز دیگر ادامه بیابد. در این بین نیز پیرو این اطلاعیه، قیمت ارز دیجیتال پولکادات با نماد DOT بیش از 12 درصد افزایش یافته است. به گفته رابرت هابرمایر (Robert Habermeier)، یکی از بنیانگذاران پولکادات، کد Polkadot به طور کامل ارزیابی و بررسی شده است. این موضوع، آخرین مرحله‌ی پیش از آغاز فعالیت پاراچین‌ها بود.

اصطلاح پاراچین، برگفته شده از کلمات “قابلیت موازی سازی (رخ دادن به موازات پدیده‌ای مشابه اما در زمان و مکانی دیگر)” و “فناوری بلاک چین” است. پاراچین نشان دهنده شبکه‌های مستقل لایه 1 است که به ریلی چین (Relay Chain) متصل شده‌اند. پاراچین‌ها به طور بالقوه امکان تضمین قابلیت کاکردپذیری مشترک بین صدها بلاک چین مجزا با اهداف مختلف را فراهم می‌سازند.

به منظور ایمن نگه داشتن اسلات‌های مطلوب پاراچین، تعدادی از پروژه‌ها باید از طریق حراجی به رقابت با یکدیگر بپردازند. لازم به ذکر است که هر حراج پولکادات هفت روز زمان می‌برد و به برندگان یک جایگاه پاراچین، برای هشت دوره اجاره 12 هفته‌ای اختصاص داده می‌شود.

کوساما (Kusama)، نسخه آزمایشی (Alpha) منتشر شده شبکه پولکادات به حساب می‌آید که نقش یک محیط آزمایشی برای انجام فعالیت‌های به خصوص را ایفا می‌کند. شبکه کوساما در ماه‌های ژوئن (خرداد ماه) و جولای (تیر ماه)، اولین بخش از حراجی‌های پاراچین خود را با موفقیت برگزار کرد و پروژه مالی غیر متمرکز کارورا (Karura) اولین برنده این حراجی شد. در اواخر ماه آگوست (شهریور ماه) نیز “شبکه آزمایشی (Canary Network)” پنج حراج دیگر را اعلام کرد.

منبع: U.Today


برچسب ها: پولکادات

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)