مبادله دوج کوین در صرافی کوین بیس امکان‌پذیر شد


پس از شایعات فراوان، در نهایت ارز دیجیتال شبکه دوج کوین یعنی رمز ارز DOGE به لیست معاملاتی صرافی آمریکایی کوین بیس (Coinbase) اضافه شد.

بر اساس اعلامیه منتشر شده توسط کوین بیس، این صرافی محبوب آمریکایی از فردا پنجشنبه 13 خرداد ماه، معاملات دوج کوین را در بستر Coinbase Pro آغاز خواهد کرد. کاربران از هم‌اکنون قادر به واریز رمز ارز DOGE به حساب کاربری خود در این صرافی هستند. در صورت برآورده شدن شرط حداقل میزان نقدینگی لازم، خرید و فروش دوج کوین در این صرافی آغاز خواهد شد.

شایان ذکر است که دوج کوین در قالب جفت‌های مبتنی بر دلار، یورو، پوند بریتانیا، تتر و بیت کوین در صرافی کوین بیس قابل معامله خواهد بود.

ارز دیجیتال شبکه دوج کوین یعنی رمز ارز DOGE با ارزش بازار 48.2 میلیارد دلاری در زمان نگارش این خبر، در جایگاه ششم برترین ارزهای دیجیتال بازار قرار دارد. انتشار خبر اضافه شدن این رمز ارز به لیست صرافی کوین بیس سبب شد تا قیمت آن ظرف چند ساعت، از 32 سنت به 38 سنت برسد.

اگرچه شرایط بازار بگونه‌ایست که این اتفاق کمتر از حالت معمول مورد توجه معامله‌گران قرار گرفته، اما همین رشد دوج کوین سبب شد تا بیشترین جهش قیمت در میان 100 ارز برتر بازار، به این ارز دیجیتال تعلق پیدا کند. این در حالیست که قیمت بیت کوین و اتریوم طی 24 ساعت گذشته کاهش یافته است.

تاثیر اضافه شدن دوج کوین به لیست صرافی کوین بیس چه خواهد بود؟

گفتی است دوج کوین تا سال گذشته، یک ارز فراموش شده تلقی می‌شد و قیمت آن زیر 1 سنت بود. اما حمایت افرادی مانند ایلان ماسک و مارک کیوبن سبب شد تا این میم کوین مورد توجه قرار بگیرد، به طوری که قیمت آن ماه گذشته موفق به فتح قله 74 سنت شد!

بیشتر بخوانید: مارک کیوبن: قیمت دوج کوین قطعا به یک دلار می‌رسد!

اضافه شدن دوج کوین به لیست مبادلاتی صرافی کوین بیس می‌تواند در ادامه به شکوفایی بیشتر رمز ارز DOGE کمک کند؛ علاوه بر اینکه این صرافی از اعتبار بالایی برخوردار است، به لحاظ حجم معاملات نیز جزو 5 صرافی رمز ارزی برتر در دنیا محسوب می‌شود.

شایان ذکر است که فعلا رمز ارز DOGE فقط در بخش کوین بیس پرو (Coinbase Pro) قابل معامله خواهد بود و خبری از این ارز دیجیتال در اپلیکیشن اصلی کوین بیس نیست.

منبع: Decryptثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)