تحلیل وضعیت دوج کوین (DOGE)؛ آیا افت بیشتر قیمت در پیش است؟


وضعیت بازار فیوچرز DOGE و چارت این رمز ارز چگونه است؟ در این نوشته، وضعیت قیمت دوج کوین با محوریت بازار آتی بررسی و تحلیل شده است.

قیمت رمز ارز دوج کوین (DOGE) در شرف از دست دادن سطح حمایت حیاتی خود قرار گرفته است. اگر کانال صعودی 53 روزه قیمت دوج کوین به پایین شکسته شود، به طور بالقوه حمایت کلیدی این رمز ارز را تحت تاثیر قرار داده و امکان سقوط قیمتی بیشتری را برای ارز دیجیتال DOGE فراهم می‌کند. اگرچه که تحلیل تکنیکال یک علم دقیق به شمار نمی‌رود، اما بسته شدن کندل روزانه دوج کوین در کمتر از سطح 0.26 دلاری می‌تواند حرکت فعلی قیمت این رمز ارز را باطل کند.

تحلیل دوج کوین

جدای از وزش بادهای مخالف پادشاه ارزهای دیجیتال که بر قیمت دوج کوین فشار می‌آورد، این میم کوین در هفته جاری تحت یک ارتقاء نرم افزاری قرار گرفت و از کاربران درخواست شد تا نسخه 1.14.5 را پیاده سازی کنند. این آپدیت شامل دو بروزرسانی امنیتی مهم شامل «اجرای کد از راه دور در Dogecoin QT» و «بروزرسانی دسترسی اطلاعات حساس در پلتفرم‌های یونیکس (Unix)» بود.

پس از کاهش حد پیش‌فرض ریلی (Relay) و استخراج دوج کوین، جدیدترین نسخه ارز دیجیتال DOGE یک حد جدید برای حداقل میزان کارمزدهای شبکه این میم کوین در نظر گرفته است. تغییرات اضافی این نسخه از دوج کوین نیز شامل به‌روزرسانی‌های Berkley DB و OpenSSL و قابلیت سازگاری SLIP44 برای کیف پول HD (والت‌ سلسله مراتبی) بود.

صرافی بایننس پس از ارتقا DOGE با یکسری مشکلات مواجه شد

با وجود اینکه کاربران و توسعه دهندگان رمز ارز DOGE طی این بروزرسانی با هیچ مشکلی مواجه نشدند، اما صرافی ارز دیجیتال بایننس (Binance) در تاریخ 11 نوامبر (۲۰ آبان ماه)‌ به طرز غیرمنتظره‌ای تمام برداشت‌های شبکه دوج کوین را به حالت تعلیق درآورد.

میشی لومین (Michilumin)، توسعه‌دهنده Dogecoin، در این باره توضیح داد که صرافی بایننس به دلیل کارمزد ناکافی، یکسری تراکنش‌های معلق برای چند سال داشت. علی‌رغم توصیه‌های توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال DOGE، این صرافی موفق به لغو و هدایت این تراکنش‌ها به کیف پول‌های خود نشد.

توییت یکی از توسعه دهندگان دوج کوین

از آنجایی که بروزرسانی 1.14.5 دوج کوین، کارمزدهای شبکه این میم کوین را با موفقیت کاهش داد، در نهایت تراکنش‌های معلق این صرافی بدون اطلاع پلتفرم معاملاتی بایننس تایید شدند. جالب اینجاست که چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) بنیانگذار صرافی بایننس، در ماه فوریه (بهمن ماه) نگرانی خود را درباره “متمرکز بودن این رمز ارز” و “رها شدن این پروژه توسط توسعه دهندگان آن” ابراز کرد.

توییت درباره دوج کوین

بررسی و تحلیل وضعیت بازارهای آتی دوج کوین

مطمئناً اخبار مربوط به محدودیت برداشت دوج کوین در صرافی بایننس به اندازه کافی می‌توانست عاملی برای سقوط اخیر قیمتی رمز ارز DOGE تا سطح 0.25 دلار باشد. با این حال، این امکان نیز وجود دارد که بازارهای مشتقات نیز نقش مهمی در سقوط قیمتی دوج کوین ایفا کرده باشند، زیرا قراردادهای باز Dogecoin با مقاومت کلیدی خود روبرو شده بود.

برخلاف داده‌های حجمی، میزان سفارشات باز بازار قراردادهای آتی (Open Interest) دید بهتری از میزان ریسک کل سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. با صرف نظر از فعالیت‌های معاملاتی، که می‌تواند پس از حرکت‌های شدید قیمتی به طور لحظه‌ای کاهش بیابد، تا زمانی که معامله گران پوزیشن‌های خود را باز نگه دارند، Open Interest نیز همچنان بالا خواهد بود.

با بررسی تصویر فوق، متوجه خواهید شد که هر چهار مرتبه‌ای که Open Interest قراردادهای آتی ارز دیجیتال DOGE در شرف عبور از مرز یک میلیارد دلار بوده، اصلاح قیمتی قابل توجهی را برای این رمز ارز منجر شده است. در حال حاضر، این شاخص در حوالی 850 میلیون دلاربه سر می‌برد، بنابراین به نظر می‌رسد که همچون گذشته خطر سقوط قیمتی برای دوج کوین بسیار محتمل است.

با این حال، یک جهش صعودی 17 درصدی، قیمت دوج کوین را به 0.30 دلار می‌رساند و می‌تواند به طور بالقوه حجم سفارشات بازار بازار مشتقات رمز ارز DOGE را به مرز خطرناک 1 میلیارد دلاری بازگرداند. همچنین این امکان نیز وجود دارد که معامله‌گران بدون توجه به تغییر قیمت، بار دیگر پوزیشن‌های اهرم دار خود باز کنند و Open Interest را افزایش دهند.

در مجموع، دو مسئله گنگ پیش روی ما قرار گرفته است: اینکه آیا مشکل صرافی بایننس دلیل اصلی سقوط اخیر دوج کوین به زیر کانال صعودی 53 روزه خود بوده، یا سقوط اخیر رمز ارز DOGE پیرو پوزیشن‌های اهرم دار بیش از حد صورت گرفته است؟ در هر صورت، معامله گران و سرمایه گذاران دوج کوین باید شاخص حجم معاملات مشتقه این رمز ارز را زیر نظر داشته باشند تا از هرگونه غافلگیری بیشتر جلوگیری کنند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)