آزمایش موفقیت آمیز ارز دیجیتال ملی چین؛ استفاده از یوان دیجیتال در 4 میلیون تراکنش!


با اجرای موفقیت‌آمیز برنامه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، یوان دیجیتال در بیش از 4 میلیون تراکنش به ارزش 299 میلیون دلار مورد استفاده قرار گرفت.

به گزارش AMBCrypto، رئیس بانک مرکزی چین، یی گانگ (Yi Gang)، امروز اعلام کرد که برنامه آزمایشی ارز دیجیتال ملی این کشور به نام یوان دیجیتال تا کنون در بیش از 4 میلیون تراکنش مورد استفاده قرار گرفته و ارزش این تراکنش‌ها بیش از 2 میلیارد یوان برابر با حدود 299 میلیون دلار بوده است. طی کنفرانس فین‌تک هنگ کنگ در روز 2 نوامبر (12 آبان)، رئیس بانک خلق چین اعلام کرد که برنامه CBDC این کشور با موفقیت انجام شده است. وی افزود که برنامه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی، هنوز در مراحل ابتدایی خود است.

حضور یوان بانک مرکزی چین به دو صورت فیزیکی و دیجیتال

این مقام همچنین گفته افزایش شدید فعالیت‌های بانکی از راه دور در دوران پاندمی کرونا «چالش‌هایی» را برای بانک‌های مرکزی ایجاد کرده و واحدهای بانکی باید در کنار تامین امنیت کاربران، راحتی آن‌ها را نیز در نظر بگیرند. علاوه بر این، به استناد رئیس بانک مرکزی چین، در هنگام سخن از توسعه پایگاه مشتری و مدیریت ریسک، شرکت‌های فناوری مالی نیز در مقایسه با بانک‌های تجاری مزیت بیشتری دارند.

کیف پول یوان دیجیتال

یک هفته پیش، بانک حلق چین اطلاعیه‌ای را منتشر و در آن اظهار داشت که این بانک مرکزی، بازخورد عموم مردم درباره حضور ارز یوان به دو صورت فیزیکی و دیجیتالی را در یک پیش‌نویس اصلاح شده قرار خواهد داد. اوایل ماه جاری، رسانه‌های محلی چین گزارش کرده بودند که بانک مرکزی چین یک طرح آزمایشی را برای پرداخت الکترونیک ارز دیجیتال (DCEP) آغاز کرده و دولت نیز 1.5 میلیون دلار ارز دیجیتال ملی را به صورت قرعه‌کشی میان شهروندان شهر شنژن توزیع کرده است.

بیشتر بخوانید: یوان دیجیتال به صورت رایگان بین شهروندان چینی توزیع خواهد شد

در این زمان، معاون بانک مرکزی چین، فن یفی (Fan Yifei)، گفته بود که والت‌های DCEP حدود 1.1 میلیون یوان (162 میلیون دلار) را بین ماه‌های آوریل و اوت 2020 (فرودین تا مرداد 99) در تراکنش‌ها پردازش کرده‌اند. این مقام همچنین گفته بود که بانک خلق چین، در کل 113،300 واحد کیف پول ارز دیجیتال شخصی و 8،859 والت دیجیتال شرکتی را برای برنامه یوان دیجیتال خود افتتاح کرده است.

علاوه بر این، طی کنفرانس روز دوشنبه، آقای یی به الزام ساخت یک «چارچوب قانونی تقریبا کامل و پیچیده» برای یوان دیجیتال خصوصا پیرامون مسئله شفافیت اشاره کرد. وی همچنین تاکید کرده که یوان دیجیتال و فیزیکی در کنار یکدیگر وجود خواهند داشت:

برای مدت طولانی شاهد حضور ارز نقدی و دیجیتالی در آینده هستیم.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)