تتر

tether

قیمت ارز: 1.0000632784255 $

قیمت دلار آمریکا:

تسلط به بازار: 8.09 %

حجم معاملات روزانه: 10,845,097,274 $

تغییرات قیمت: 0 %

24 ساعت اخیر

تغییرات قیمت: -0.06 %

7 روز اخیر

تتر چیست ؟

تتر با نام اختصاری USDT یک توکن ارز دیجیتال است که ارزش هر واحد آن برابر با یک دلار آمریکا است. تتر در واقع ترکیبی از ارز دیجیتال و ارز فیات است. به همین دلیل به آن استیبل کوین، یعنی کوینی که ارزش ثابتی دارد، گفته میشود.

آیا میتوان با خرید تتر سرمایه گذاری کرد؟

از آنجایی که بدلیل تورم، ارزش دلار آمریکا با گذشت زمان کاهش میابد، خرید تتر نیز به طور مستقیم یک سرمایه گذاری محسوب نمیشود و حتی سودآوری خاصی نیز ندارد، چراکه قیمت آن در طول زمان یک مقدار ثابت باقی میماند. البته در ایران بخاطر تفاوت ریالی قیمت دلار، قیمت تتر نیز افزایش و کاهش میابد و مانند خرید و فروش دلار، گونه‌ای سرمایه گذاری محسوب میشود.

اما سوای این موارد، خود تتر ارز مناسبی برای سرمایه گذاران است، چراکه تکمیل تراکنش‌های آن فقط چند دقیقه زمان میبرد و برای انتقال بین کیف پول های تتر، هیچ کارمزدی از کاربر کسر نمیشود. تتر همچنین در مواقع ضروری، یک منبع باثبات و سریع برای تبدیل به پول نقد است.

بر اساس گزارش CryptoCompare، تقریبا 80% معاملات بیت کوین به تتر انجام میشود و این استیبل کوین یکی از منابع اصلی لیکوئیدیتی یا به عبارتی نقدینگی برای بازار ارزهای دیجیتال است.

عرضه تتر

تتر برای اولین بار در جولای سال 2014 با نام RealCoin عرضه شد و توسط شرکت Tether Ltd، که شرکت مسئول نگهداری از مقادیر پشتیبان ارز فیات تتر است، به نام Tether تغییر نام یافت. ترید و معامله از طریق این استیبل کوین در سال 2015 آغاز شد.