ایاس

eos

قیمت ارز: 0.58200396352614 $

قیمت دلار آمریکا:

تسلط به بازار: 0.06 %

حجم معاملات روزانه: 47,655,349 $

تغییرات قیمت: 1.2 %

24 ساعت اخیر

تغییرات قیمت: 2.64 %

7 روز اخیر

ایاس چیست؟

ایاس زیرساختی برای راه‌اندازی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز به کمک تکنولوژی بلاکچین است. این پروژه بستری برای راه‌اندازی اپلیکیشن های مبتنی بر بلاک چین بوده و ابزار مورد نیاز برای کارکرد کامل این پروژه ها را ارائه خواهد داد. ایاس را می‌توان پلتفرمی مشابه گوگل پلی و اپ استور در نظر گرفت؛ EOS کوين، ارز دیجیتال این شبکه بلاک چین است. توسعه دهندگان و افرادی که قصد استفاده از این بستر را دارند می‌بایست ارز دیجیتال ایاس را نگهداری کنند. این افراد با نگهداری رمز ارز EOS، می‌توانند اپلیکیشن موردنظر خود را بر روی این شبکه راه‌اندازی کنند.

Block.one نام شرکتی است که پروژه بلاکچین ایاس را راه‌اندازی کرده است. این پروژه در سال 2017 با تامین مالی 4.2 میلیارد دلاری وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. تیم توسعه دهنده EOS در سال 2018، شبکه بلاکچین این ارز دیجیتال را راه اندازی کردند. اهداف اصلی ایاس بر چهار محور اساسی استوار است:

مقیاس پذیری: رفع نیاز بازار با ایجاد ظرفیت بالا و افزایش کارایی شبکه

تجربه توسعه دهندگان: فراهم کردن ابزارهای مورد نیاز توسعه دهندگان

تجربه کاربران: ایجاد امنیت بالا بدون پیچیدگی های موجود

قانون گذاری: ایجاد زیرساخت های قانونی و همچنین افزایش کارایی الگوریتم اجماع شبکه بلاکچین

ایاس جزو اولین ارزهای دیجیتال است که از الگوریتم Delegated Proof of Stake استفاده کرد. در این ساختار سوپرنودها مسئول تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلوک‌های جدید هستند. این نودهای شبکه در ازای این کار، پاداش دریافت خواهند کرد.

استخراج ایاس

EOS به دلیل آنکه از الگوریتم PoS استفاده می‌کند، مانند بیت کوین قابل استخراج نیست. اما می‌توان با خریداری و نگهداری آن، بلوک‌های جدید را ایجاد کرد و در ازای آن، کارمزد تراکنش‌ها را به عنوان پاداش دریافت کرد. در کنار آن می‌توان با در دست داشتن ایاس نگهداری شده در یک کیف پول، وارد استخرهای استخراج این ارز دیجیتال شد و شانس دریافت پاداش تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلوک‌های جدید را افزایش داد.

تیم توسعه دهنده ایاس

شبکه بلاکچین و ارز دیجیتال EOS توسط شرکت Block.one معرفی شده است. Dan Larimer که در رزومه کاری خود پلتفرم‌های همچون Bitshares و Steem را راه‌اندازی کرده است جزو افراد تاثیرگذار در این پروژه بلاکچین است.