بیت کوین اس وی

bitcoin-sv

قیمت ارز: 31.32687087408 $

قیمت دلار آمریکا:

تسلط به بازار: 0.06 %

حجم معاملات روزانه: 16,363,386 $

تغییرات قیمت: 1.04 %

24 ساعت اخیر

تغییرات قیمت: 0.7 %

7 روز اخیر

بیت کوین اس وی چیست؟

در سال 2017 میان توسعه‌دهندگان و علاقه‌مندان بیت کوین اختلاف نظر بوجود آمد. به دنبال آن اولین هاردفورک بیت کوین اتفاق افتاد که نتیجه این هاردفورک، ظهور بیت کوین کش در بازار ارزهای دیجیتال بود. در سال 2018، مجددا اختلاف نظری میان توسعه دهندگان بوجود آمد که نتیجه آن ایجاد هاردفورک برای بیت کوین کش بود. در آن دوره، يک گروه به رهبری کریگ رایت و دیگری به رهبری راجر ور ایجاد شد. پس از هاردفورک دوم بیت کوین، راجر ور و تیم همراه او، بیت کوین کش را بوجود آورند و کریگ رایت نیز بیت کوین اس وی را ایجاد کرد.

یکی از دلایل بوجود آمدن هاردفورک در شبکه بیت کوین کش، حل مشکل مقیاس پذیری بیت کوین بود. ایده کریگ رایت و Bitcoin SV برای حل این مشکل افزایش اندازه بلوک ها از 8 مگابایت به 128 مگابایت بود. این افزایش در اندازه بلوک باعث انجام تراکنش‌های بیشتر و سرعت در انجام تراکنش‌ها و همچنین کاهش کارمزد آن‌ها بود.

بیت کوین اس وی یا Bitcoin Satoshi’s Vision به اختصار Bitcoin SV نام گذاری شد. همچنین نماد این رمز ارز BSV است. پیرامون بیت کوین اس وی همواره حواشی بسیاری وجود دارد. علت اصلی وجود این حواشی،حامی اصلی این ارز دیجیتال، یعنی کریگ رایت است! کریگ رایت خود را ساتوشی ناکاموتو واقعی معرفی کرده و هنوز نتوانسته ادعای خود را ثابت کند. همین ادعا باعث بوجود آمدن حواشی بسیاری برای این رمز ارز شده است.

استخراج بیت کوین اس وی

بیت کوین اس وی نیز همانند بیت کوین از الگوریتم SHA-256 استفاده می‌کند. از این نظر استخراج بیت کوین اس وی مانند بیت کوین و بیت کوین کش خواهد بود. برای استخراج این رمز ارز بایستی از ASIC ها استفاده نمود. بدون استفاده از این دستگاه‌ها، بدون شک ماینینگ آن کاری بیهوده است. بهترین استخر استخراج برای این ارز دیجیتال، SVpool است.

هاوینگ بیت کوین اس وی

اولین هاوینگ بیت کوین اس وی در آپریل 2020 انجام شد. مطابق آن پاداش استخراج این ارز دیجیتال از 12.5 BSV به 6.25 BSV کاهش پیدا کرد. هاوینگ این ارز دیجیتال تقریبا هر 4 سال یکبار انجام می‌شود. هاوینگ بعدی آن حدودا در سال 2024 خواهد بود.