بیت کوین کش

bitcoin-cash

قیمت ارز: 208.03611620481 $

قیمت دلار آمریکا:

تسلط به بازار: 0.39 %

حجم معاملات روزانه: 91,331,401 $

تغییرات قیمت: -0.05 %

24 ساعت اخیر

تغییرات قیمت: -2.32 %

7 روز اخیر

بیت کوین کش چیست؟

Bitcoin Cash همانند بیت کوین یک سیستم پول الکترونیکی نقطه به نقطه ( P2P) است. این ارز دیجیتال هاردفورکی از بیت کوین بوده که در آگوست سال 2017 به انجام رسید. هدف این هاردفورک حل مسئله مقیاس پذیری بیت کوین به وسیله افزایش اندازه بلوک‌ها بود. اندازه هر بلوک در شبکه بیت کوین برابر 1MB است که در شبکه بیت کوین کش‌ اندازه آن به 8MB افزایش پیدا کرد. این افزایش در سایز بلوک باعث شده تا در هر بلوک از شبکه بیت کوین کش، 25000 تراکنش انجام شود؛ این مقدار در شبکه بیت کوین بین 1000 تا 1500 تراکنش در هر بلوک است.  اما این پایان ماجرا نبود، در نوامبر 2018، بیت کوین کش دومین هاردفورک خود را انجام داد. طی این هاردفورک، بیت کوین کش به بیت کوین اس وی ( Bitcoin Satoshi’s Vision) و بیت کوین ABC تقسیم شد. بیت کوین ABC بر بیت کوین کش غلبه کرد و از نودهای بیشتری در شبکه برخوردار بود. اما با همان نام به کار خود ادامه داد. در نهایت از هاردفورک بیت کوین کش، دو ارز دیجیتال بیت کوین اس وی و بیت کوین کش بوجود آمدند. نماد این ارز دیجیتال BCH است.

استخراج بیت کوین کش

Bitcoin Cash نیز مانند بیت کوین قابل استخراج است. فرآیند استخراج BCH بسیار شبیه به بیت کوین بوده اما دو تفاوت اساسي بین آن‌ها وجود دارد. همانطور که در بالا اشاره شد، تفاوت عمده بیت کوین کش در اندازه بلوک شبکه زنجیره ای آن است. اندازه بلوک شبکه بیت کوین 1 مگابایت و در مورد BCH این مقدار برابر 8 مگابایت است. افزایش سایر بلوک، باعث شده تا بیت کوین کش به توان محاسباتی بیشتری نیاز داشته باشد. در نتیجه برای خرید تجهیزات استخراج بیت کوین کش، هزینه بیشتری لازم است. اما به دلیل بزرگتر شدن سایز بلوک، تعداد تراکنش‌های بیشتری در یک بلوک انجام می‌شود و از این جهت پاداش ماینرها از محل فی تراکنش ها در شبکه بیت کوین کش بالاتر است. البته به این نکته توجه شود که قیمت بیت کوین بسیار بالاتر از قیمت بیت کوین کش بوده و بالاتر بودن تعداد تراکنش‌ها به معنی درآمد بیشتر نیست. نکته مهم در مورد استخراج بیت کوین کش، پایین بودن سختی شبکه آن در مقایسه با بیت کوین است.

هاوینگ بیت کوین کش

بیت کوین کش نیز همانند بیت کوین بعد از هر 210 هزار بلوک، پاداش استخراج را نصف می‌کند. این جمله تعریفی از هاوینگ بیت کوین کش است. آخرین هاوینگ این رمز ارز در آپریل 2020 صورت پذیرفت و طی آن پاداش استخراج به 6.25 BCH کاهش پیدا کرد. هاوینگ بعدی حدودا سال 2024 اتفاق خواهد افتاد.

حامی بیت کوین کش کیست؟

در مورد بیت کوین کش نمی‌توان از کلمه بنیان‌گذار استفاده کرد. زیرا این ارز دیجیتال هاردفورکی از بیت کوین بوده و تصمیم جمعی جامعه بیت کوین این فورک جدید را بوجود آورده است. اما Roger Ver را به عنوان حامی اصلی بیت کوین کش می‌شناسند.