معرفی و تحلیل 5 ارز دیجیتال برتر برای واچ لیست هفته – 18 مرداد 1400


امروز 18 مرداد، به تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر این هفته یعنی بیت کوین، لایت کوین (LTC)، اینترنت کامپیوتر (ICP)، تتا (THETA) و توکن FTT می‌پردازیم.

صعود قیمت بیت کوین تا سطح 45,000 دلار نشان داد که احساسات کوتاه مدت نسبت به روند معاملات این ارز دیجیتال و سایر رمز ارزها صعودی شده و این اتفاق با رشد مارکت کپ کل بازار به رقم 1.8 تریلیون دلار همراه بود.

قیمت ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH نیز تحت تاثیر هارد فورک لندن، تا سطح 3,185 دلار افزایش یافت. با این حال، در زمان نگارش این مقاله هر واحد اتر در حوالی 3,000 دلار خرید و فروش می‌شود. اگرچه رالی قدرتمند اتریوم یک نشانه مثبت تلقی می‌شود، اما داده‌های درون شبکه حکایت از آن دارد که احتمال سیو سود از جانب هولدرها در کوتاه مدت افزایش یافته است.

اندیکاتور “میزان آدرس‌های اتریوم در سود” گلس نود روی رقم 96.4 درصد قرار گرفته و به عقیده لکس موسکفسکی (Lex Moskovski)، مدیر سرمایه‌گذاری موسسه موسکفسکی کپیتال (Moskovski Capital)، این اتفاق به صورت تاریخی، به معنی رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به سقف کوتاه مدت خود است.

نقشه بازار

تحلیل 5 رمز ارز مناسب برای واچ لیست این هفته – 18 مرداد 1400

اگرچه ممکن است در کوتاه مدت شاهد اصلاح بازار باشیم، اما وضعیت بلند مدت مثبت به نظر می‌رسد. گزارشات حاکی از آن است که در نیمه نخست سال میلادی جاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر حدود 17 میلیارد دلار را در استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های حوزه بلاک چین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این مقدار تقریبا معادل کل میزان سرمایه‌گذاری انجام داده شده در سال‌های گذشته است.

اکنون که روند صعودی اندکی متوقف شده، بهتر است با نگاهی به چارت‌ها و با استفاده از تحلیل تکنیکال، 5 ارز دیجیتال برتر برای واچ لیست این هفته را بررسی کنیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

جمعه این هفته قیمت بیت کوین به بالای سطح مقاومت 42,450 دلار رسید و این اتفاق نشان داد که خریداران، به دنبال هدایت قیمت رمز ارز BTC به سوی یک روند صعودی جدید هستند. اکنون آن‌ها با مقاومت سختی روی خط میانگین متحرک ساده 200 روزه روی 44,880 دلار مواجه شده‌اند.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 18 مرداد 1400

اگر قیمت در عبور از خط میانگین متحرک مذکور ناتوان باشد اما همچنان بالای سطح 42,450 دلار حفظ شود، ساختار صعودی حفظ خواهد شد و ادامه، احتمال شکست خط میانگین متحرک ساده 200 روزه افزایش می‌یابد. در این صورت، می‌توان نسبت به رشد قیمت بیت کوین تا هدف 50,000 دلار تا 51,480 دلار امیدوار بود. واکنش قیمت به این محدوده می‌تواند اصلاح دوباره تا خط میانگین متحرک ساده 200 روزه را به دنبال داشته باشد.

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نشان می‌دهد که بازار در اختیار کامل خریداران است. با این حال، در صورت بازگشت قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 39,230 دلار، احتمال ادامه یافتن اصلاح تا سطح حمایت 36,670 دلار افزایش خواهد یافت.

تحلیل قیمت لایت کوین (LTC)

جمعه گذشته، قیمت ارز دیجیتال شبکه لایت کوین یعنی رمز ارز LTC موفق به شکست سطح مقاومت 146 دلار شد و در واقع، الگوی کف دو قلو تشکیل شده در چارت این ارز تکمیل شد. اگر قیمت بالای این سطح باقی بماند، می‌توان گفت که روند صعودی جدید آغاز شده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین - 18 مرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 18 مرداد 1400

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نشان می‌دهد که در خرید و فروش ارز دیجیتال لایت کوین، شرایط به سود خریداران است. اگر قیمت بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 140 دلار حفظ شود، می‌توان نسبت به صعود قیمت رمز ارز LTC تا هدف الگوی کف دو قلو روی 189 دلار که در نزدیکی خط میانگین متحرک ساده 200 روزه روی 190 دلار قرار دارد، خوشبین بود.

بر خلاف سناریوی فوق، اگر فروشندگان بتوانند بار دیگر قیمت لایت کوین را به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، شکست خط مبنای الگوی کف دو قلو ناموفق خواهد بود و این اتفاق می‌تواند اصلاح بیشتر تا اهداف 120 دلار و 103 دلار را به دنبال داشته باشد.

تحلیل قیمت اینترنت کامپیوتر (ICP)

قیمت ارز دیجیتال شبکه اینترنت کامپیوتر یعنی رمز ارز ICP در حال تشکیل یک الگوی بازگشتی است. طی معاملات روز شنبه و با رسیدن قیمت این رمز ارز به بالای سطح مقاومت 59.4 دلار، شکست الگوی کف دو قلوی این ارز دیجیتال تایید شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر - 18 مرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر – 18 مرداد 1400

با این حال، شرایط بازار به گونه‌ای بود که در ادامه، فروشندگان قیمت را به زیر سطح 59.42 دلار رساندند؛ اما امروز بار دیگر قیمت به بالای این سطح مهم رسیده است. اگر قیمت بالای این سطح حفظ شود، روند صعودی برای ارز اینترنت کامپیوتر آغاز خواهد شد و در این بین، رسیدن قیمت به هدف الگوی کف دو قلو روی سطح 90 دلار دور از ذهن نیست.

با این حال، بازگشت دوباره قیمت به زیر سطح 59.4 دلار، احتمال اصلاح تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 43 دلار را افزایش خواهد داد.

تحلیل قیمت تتا (THETA)

قیمت ارز دیجیتال شبکه تتا یعنی رمز ارز THETA هفته گذشته موفق به شکست خط روند نزولی خود شد و این اتفاق نشان داد که فشار فروش در حال کاهش است. با این حال، جهش قیمت روی خط میانگین متحرک ساده 200 روزه روی قیمت 7.24 دلار متوقف شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال تتا - 18 مرداد 1400

معاملات شنبه این هفته منجر به تشکیل یک کندل دوجی در چارت قیمت THETAUSDT شد و این اتفاق، تردید بین خریداران و فروشندگان را نشان می‌داد؛ اما روز گذشته، قیمت تتا به سبب شرایط بازار کاهش یافت.

اگر قیمت بالای خط میانگین متحرک ساده 20 روزه (روی 6.07 دلار) حفظ شود، می‌توان در ادامه شاهد رشد قیمت تا خط میانگین متحرک ساده 200 روزه بود. در صورت عبور قیمت از این خط، مسیر صعود تا هدف 10 دلار هموار خواهد بود.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند منجر به اصلاح قیمت تا هدف 5.28 دلار شود.

تحلیل قیمت FTX توکن (FTT)

قیمت ارز دیجیتال صرافی FTX یعنی رمز ارز FTT پس از شکست خط میانگین متحرک ساده 200 روزه خود (34.6 دلار) موج صعودی قدرتمندی را آغاز کرده است. در خلال این موج صعودی، تلاش فروشندگان برای برگرداندن قیمت به زیر این خط نیز نافرجام بوده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال FTX توکن- 18 مرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال FTX توکن- 18 مرداد 1400

رشد شدید قیمت توکن FTT باعث شده تا اندیکاتور RSI وارد منطقه اشباع خرید شود و این اتفاق، احتمال اصلاح در کوتاه مدت را افزایش داده است. به احتمال زیاد، اصلاح قیمت منجر به سقوط به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 35.8 دلار نخواهد شد.

اگر قیمت بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند، نزدیک‌ترین مقاومت مهمی که می‌توان برای توکن FTT متصور بود، سطح مقاومت روانی 50 دلار است. دیدگاه صعودی در صورتی نامعتبر می‌شود که قیمت به زیر خط میانگین متحرک ساده 200 روزه برسد.

این مطلب صرفا معرفی و تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار به تاریخ 18 مرداد 1400 بوده و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)