تحلیل تکنیکال قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 20 شهریور 1400


امروز 20 شهریور به تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، دوج کوین، کاردانو، ریپل، یونی سواپ، پولکادات، سولانا و ترا می‌پردازیم.

به نظر می‌رسد که سقوط اخیر قیمت بیت کوین، تاثیری روی سرمایه‌گذاران نداشته و داده‌ها نشان می‌دهد که موجودی بیت کوین صرافی‌ها به رقم 2.399 میلیون واحد رمز ارز BTC رسیده و به پایین‌ترین مقدار خود در تاریخ روی 2.39 میلیون واحد نزدیک شده است.

اگرچه سودآوری بیت کوین در سال 2021 نسبت به طلا با اختلاف بیشتر بوده، اما لی کوپرمن (Lee Cooperman)، مدیر عامل موسسه امگا ادوایزرز (Omega Advisers)، همچنان مخالف سرمایه‌گذاری روی رمز ارز BTC است؛ زیرا وی اذعان داشته که بیت کوین را نمی‌فهمد. این سرمایه‌گذار، کماکان طلا را یک ذخیره ارزش بهتر می‌داند.

نقشه بازار

تحلیل قیمت 10 رمز ارز برتر برای امروز 20 شهریور 1400

نتایج یک نظرسنجی جدید توسط موسسه تحقیقاتی و تجزیه و تحلیل داده یوگو (YouGov) نشان می‌دهد که 43 درصد از بیبی بومرها (Baby Boomers) محالف پذیرش بیت کوین به عنوان یک پول قانونی در ایالات متحده هستند. شایان ذکر است که منظور از بیبی بومرها یا کودکان نسل انفجار، افرادی است که در دوره انفجار جمعیت پس از جنگ جهانی دوم، در حد فاصل سال‌های 1946 تا 1964 متولد شده‌اند. بر اساس نتایج این نظرسنجی، 44 درصد از مشارکت‌کنندگانی که بازه سنی آن‌ها بین 25 سال تا 34 سال بود، حامی پذیرش رمز ارز BTC به عنوان پول قانونی هستند.

در ادامه این نوشته، به بررسی و تحلیل تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر به لحاظ ارزش بازار و معرفی سطوح مناسب برای خرید و فروش آن‌ها می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

طی چند روز گذشته، قیمت بیت کوین بین خطوط میانگین متحرک در نوسان بوده است. این اتفاق نشان می‌دهد که خط میانگین متحرک ساده 50 روزه (44,934 دلار) تبدیل به مکان خوبی برای خرید از سوی معامله‌گران شده و در سمت مقابل، فشار فروش روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 47,774 دلار) بالاست.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 20 شهریور 1400

بعید به نظر می‌رسد که بازه فوق‌الذکر بتواند برای مدت زمان طولانی، قیمت را درون خود نگه دارد. شیب خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزولی شده و اندیکاتور RSI در نیمه پایین قرار دارد؛ بنابراین شرایط به سود فروشندگان است.

اگر قیمت بیت کوین به زیر خط میانگین متحرک ساده 50 روزه برسد، احتمال افت بیشتر قیمت تا سطح حمایت 42,451 دلار وجود خواهد داشت. این سطح از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا از دست رفتن آن می‌تواند منجر به تغییر روند شود.

در سمت مقابل، اگر فشار خرید بالا منجر به شکسته شدن خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه شود، احتمال لمس دوباره محدوده مقاومتی 50,500 دلار تا 52,920 دلار شدت خواهد گرفت. شکست این ناحیه مقاومتی، ادامه روند صعودی را در پی خواهد داشت.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

اگرچه خریداران طی سه روز گذشته توانسته بودند قیمت پایانی کندل روزانه اتریوم را بالاتر از سطح 3,377 دلار حفظ کنند، اما در نهایت امروز فشار فروش منجر به سقوط قیمت به زیر این سطح مهم شده است.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 20 شهریور 1400

در صورت حفظ قیمت پایین‌تر از سطح 3,377 دلار، احتمال لمس دوباره سطح حمایت 3,000 دلار وجود خواهد داشت. خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به افت کرده و اندیکاتور RSI روی عدد 48 قرار دارد؛ بنابراین فشار عرضه بالاتر از فشار تقاضا در سطوح فعلی است.

اگر قیمت رمز ارز ETH به سطح 3,000 دلار واکنش نشان دهد، فشار خرید بالا در سطوح پایین تایید خواهد شد. در صورت عبور قیمت از سطح 3,567 دلار، مسیر صعود قیمت اتریوم تا هدف 4,000 دلار هموار خواهد بود.

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

سایه‌های بلند زیر کندل‌های روزانه قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA نشان می‌دهد که فشار خرید در سطوح پایین، بالا است. با وجود حمایت خریداران برای حفظ قیمت پایانی کندل‌های روزانه بالاتر از سطح 2.47 دلار، اکنون قیمت به زیر این سطح رسیده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 20 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 20 شهریور 1400

از دست رفتن حمایت مذکور منجر به افزایش فشار فروش طی معاملات امروز شده و باعث شده تا رمز ارز ADA در مسیر حرکت به سوی خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 2.08 دلار قرار بگیرد. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز تاییدی بر این ماجرا است.

دیدگاه نزولی فوق در صورتی اعتبار خود را از دست خواهد داد که قیمت بار دیگر به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 2.59 دلار برسد. در این صورت، مسیر صعود تا محدوده 2.97 دلار تا 3.1 دلار هموار خواهد بود.

تحلیل قیمت بایننس کوین (BNB)

طی چند روز گذشته، قیمت ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB در عبور از سطح مقاومت 433 دلار ناموفق بود و این اتفاق نشان می‌دهد که فروشندگان از هر جهش قیمتی برای فروش بایننس کوین خود استفاده می‌کنند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 20 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 20 شهریور 1400

اکنون فروشندگان در تلاشند تا قیمت بایننس کوین را پایین‌تر از خط میانگین متحرک ساده 50 روزه (405 دلار) حفظ کنند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، حمایت بعدی برای قیمت بایننس کوین روی سطح 340 دلار قرار خواهد داشت. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز تاییدی بر نزولی بودن روند معاملات است.

بر خلاف سناریوی فوق، اگر قیمت به خط میانگین متحرک ساده 50 روزه واکنش نشان دهد، شانس عبور قیمت از خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 450 دلار) افزایش پیدا خواهد کرد. در صورت وقوع چنین اتفاقی، رشد قیمت رمز ارز BNB تا هدف 518 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

با وجود جهش قیمت ارز دیجیتال شبکه ریپل به بالای خط میانگین متحرک نماییی 20 روزه روی 1.16 دلار طی معاملات دیروز، فشار فروش به حدی بود که در نهایت قیمت به محدوده قبلی خود بازگشت و این اتفاق، منجر به تشکیل یک سایه بلند روی کندل روزانه قیمت XRP شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 20 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 20 شهریور 1400

اکنون فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت ریپل را به زیر خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 1 دلار برسانند. خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال افت است و اندیکاتور RSI نیز به زیر 50 رسیده؛ بنابراین شرایط برای صعود دشوار به نظر می‌رسد.

اگر قیمت زیر خط میانگین متحرک ساده 50 روزه حفظ شود، لمس سطح حمایت 75 سنتی دور از ذهن نخواهد بود. در سمت مقابل، واکنش قیمت به خط میانگین متحرک ساده 50 روزه می‌تواند منجر به بازگشت قیمت به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 1.16 دلار) شود. در چنین حالتی، لمس محدوده مقاومتی 1.35 دلار تا 1.41 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

قیمت ارز دیجیتال شبکه سولانا یعنی رمز ارز SOL طی هفته‌های گذشته در یک روند صعودی قدرتمند قرار داشته است. در این روند، خریداران توانستند در انتهای هفته گذشته قیمت رمز ارز SOL را به بالای سطح 200 دلار هدایت کنند؛ اما فشار ذخیره سود از جانب معامله‌گران سبب بازگشت قیمت به زیر این سطح و تشکیل یک سایه بلند روی کندل روزانه مربوطه شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال سولانا - 20 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال سولانا – 20 شهریور 1400

به نظر می‌رسد که اولین حمایت جدی در مسیر اصلاح قیمت رمز ارز سولانا، خط روند صعودی در نزدیکی سطح اصلاحی 38.2 درصد فیبوناچی روی رقم 158 دلار باشد. واکنش قدرتمند قیمت به این محدوده، نشان‌‌دهنده سلامت روند صعودی خواهد بود. در چنین حالتی، می‌توان به لمس دوباره قیمت 216 دلار و عبور قیمت از آن خوشبین بود. بر خلاف سایر رمز ارزها، وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI در مورد سولانا، حکایت از ممنتوم صعودی حاکم بر معاملات این رمز ارز دارد.

دیدگاه صعودی فوق در صورتی اعتبار خود را از دست خواهد داد که قیمت به زیر خط روند صعودی برسد. در چنین حالتی، می‌توان انتظار داشت که در ادامه، قیمت ارز دیجیتال SOL تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 131 دلار اصلاح شود.

تحلیل قیمت دوج کوین (DOGE)

طی روزهای گذشته، قیمت ارز دیجیتال شبکه دوج کوین یعنی رمز ارز DOGE در بازگشت به بالای خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 26 سنت ناتوان بوده و این اتفاق، کمبود تقاضا در سطوح بالاتر را نشان می‌دهد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین - 20 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 20 شهریور 1400

با تثبیت شدن قیمت دوج کوین زیر خط مذکور، اکنون احتمال لمس سطح حمایت کلیدی 21 سنت افزایش یافته است. تکرار لمس یک سطح حمایتی در بازه‌های زمانی کوتاه منجر به تضعیف قدرت آن سطح می‌شود. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز از نزولی بودن ممنتوم حاکم بر معاملات دوج کوین حکایت دارد.

اگر حمایت 21 سنت از دست برود، لمس ارقام پایینی همچون 15 سنت دور از انتظار نخواهد بود. در سمت مقابل، اگر قیمت به سطح 21 سنت واکنش نشان دهد و به بالای خطوط میانگین متحرک برسد، شرایط برای صعود مهیا خواهد شد.

تحلیل قیمت پولکادات (DOT)

قیمت ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT طی معاملات انتهای هفته گذشته، به خط میانگین متحرک ساده 50 روزه خود (روی 23.44 دلار) واکنش نشان داد و در ادامه قیمت به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 28.88 دلار) رسید. این اتفاق نشان داد که فشار خرید در سطوح پایین، گسترده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 20 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 20 شهریور 1400

اکنون خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای سطح مقاومت 35.68 دلار برسانند؛ اما وضعیت کندل‌ها نشان می‌دهد که چنین رشدی، به هیچ عنوان ساده نخواهد بود. احتمالا در بازه 32.5 دلار تا 35.68 دلار شاهد مقاومت گسترده در روند معاملات رمز ارز DOT خواهیم بود.

اگر قیمت پولکادات به مقاومت فوق الذکر واکنش نشان دهد، لمس دوباره سطح حمایت 28.6 دلار و سپس خط میانگین متحرک ساده 50 روزه دور از ذهن نخواهد بود. در سمت مقابل، صعود قیمت به بالای محدوده ذکر شده می‌تواند ادامه روند صعودی تا اهداف 41.4 دلار و 46.83 دلار را به دنبال داشته باشد.

تحلیل قیمت ترا (LUNA)

قیمت ارز دیجیتال شبکه ترا یعنی رمز ارز لونا (LUNA) طی معاملات هفته گذشته، به سطح حمایت خود روی 22.95 دلار واکنش نشان داد و جهش قدرتمندی را تجربه کرد. این اتفاق نشان داد که سطح مقاومت قبلی اکنون تبدیل به یک حمایت مستحکم شده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ترا - 20 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ترا – 20 شهریور 1400

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI برای رمز ارز لونا همچنان صعودی است و تا زمانی که این شرایط حفظ شود، لمس سطح مقاومت روانی 50 دلار دور از ذهن نخواهد بود.

در سمت مقابل، بازگشت قیمت به زیر سطح 36.89 دلار اولین سیگنال نزولی را صادر خواهد کرد. در این صورت، لمس خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 30.63 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت یونی سواپ (UNI)

طی روزهای گذشته، فروشندگان به خوبی توانستند روی سطح قیمتی 25 دلار مقاومت کنند و این اتفاق، افزایش فشار فروش در معاملات ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز (DEX) یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI را به دنبال داشت. اکنون قیمت این توکن به زیر سطح حمایت 23.45 دلار رسیده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 20 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 20 شهریور 1400

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نشان می‌دهد که شرایط به سود فروشندگان است. در صورتی که سطح حمایت 21 دلار از دست بروند، هیچ بعید نخواهد بود که در ادامه شاهد افت قیمت تا سطح 18.69 دلار و پایین‌تر باشیم.

در سمت مقابل، واکنش قیمت به سطح 21 دلار، امیدهای صعودی را زنده نگه خواهد داشت. احتمالا در چنین شرایطی، شاهد تلاش دوباره برای رساندن قیمت به بالای سطح 25 دلار باشیم. در صورت موفقیت، مسیر صعود تا سطح 31.41 دلار هموار خواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 20 شهریور 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
سارا جمالی

بنظرم بیت کوین و اتریوم جز امن ترینها هستند

0 پاسخ دهید
14:37:24 1400/06/22