تحلیل تکنیکال قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 28 اردیبهشت 1400


با تحلیل قیمت ارز های دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل، بایننس کوین، دوج کوین، پولکادات، کاردانو، یونی سواپ و لایت کوین برای امروز 28 اردیبهشت همراه ما باشید.

روز گذشته، قیمت بیت کوین به سطح 42,000 دلار نیز رسید که این مقدار، بیان‌گر اصلاح 35 درصدی نسبت به سقف تاریخی رمز ارز BTC روی 64,849 دلار است. در ابتدای این هفته، توییت‌های ایلان ماسک و انتشار اخباری مبتنی بر احتمال فروش بیت کوین از سوی تسلا، منجر به تشدید فشار عرضه شد. با این حال، این خبر از سوی آقای ماسک تکذیب شد. طی سقوط اخیر، شاخص دامیننس رمز ارز BTC به پایین‌ترین میزان در سه سال گذشته رسید.

بیشتر بخوانید: مروری بر شب پرماجرای ایلان ماسک در توییتر؛ تسلا هنوز بیت کوین‌های خود را نفروخته است!

نقشه بازار

در حالی که سقوط اخیر قیمت بیت کوین و سایر رمز ارزها سرمایه‌گذاران و معامله‌گران تازه وارد را ترسانده، خالق مدل Stock-to-Flow مدعی شده که عملکرد قیمت رمز ارز BTC طی روند صعودی اخیر بهتر از سال 2017 بوده است. پلن‌بی (PlanB) هشدار داد که تاریخ نشان داده رکوردشکنی‌های بیت کوین نیازمند اصلاح‌های 30 درصدی است.

تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر برای امروز 28 اردیبهشت

اگرچه روند صعودی بلندمدت قیمت بیت کوین سالم باقی مانده، اما سقوط قیمت با هر اخبار منفی کوچکی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران مضطرب هستند. از طرفی، بازار به این ادعای ایلان ماسک که تسلا بیت کوین‌های خود را نفروخته، واکنش قدرتمندی نداشت و این اتفاق نیز بیان‌گر آن است که سرمایه‌گذاران عجله‌ای برای خرید ندارند.

آیا ضعف بیت کوین منجر به توقف آلت سیزن خواهد شد؟ یا پادشاه ارزهای دیجیتال آماده آغاز موج صعودی بعدی خود است؟ در این نوشته، به ارائه تحلیل تکنیکال 10 رمز ارز برتر بازار می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین

طی 48 ساعت گذشته، قیمت بیت کوین مکررا به زیر خط گردن الگوی سر و شانه معکوس خود سقوط کرده، اما فروشندگان در تثبیت قیمت زیر این خط موفق نبوده‌اند.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 28 اردیبهشت 1400

اگر قیمت بیت کوین زیر خط گردن الگوی نشان داده شده در چارت (44,500 دلار) تثبیت شود، آنگاه پترن سر و شانه معکوس تکمیل خواهد شد. در این صورت، فشار فروش ایجاد شده می‌تواند منجر به هدایت قیمت رمز ارز BTC تا هدف این الگو روی 31,600 دلار شود. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز بیانگر ورود بیت کوین به روند نزولی است.

دیدگاه نزولیفوق فقط در صورتی نامعتبر خواهد بود که بار دیگر قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال بتواند با عبور از مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 52,265 دلار، به بالای سطح مقاومت 60 هزار دلار برسد.

تحلیل قیمت اتریوم

پس از صعود چشمگیر قیمت ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH، در چند روز گذشته شاهد اصلاح قیمت بودیم. در این بین، روز گذشته قیمت اتر به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 3,431 دلار نیز رسید، اما خریداران اجازه تثبیت قیمت زیر این خط را ندادند و امروز شاهد خرید و فروش اتریوم بالای سطح 3,500 دلار هستیم.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 28 اردیبهشت 1400

اگر قیمت روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه تثبیت شود و بتواند از پس مقاومت 3,600 دلار بر بیاید، آنگاه شانس صعود تا هدف 4,200 دلار افزایش خواهد یافت. با این حال، وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI حکایت از تعادل میان فشار عرضه و تقاضا دارد.

در سمت مقابل، سقوط قیمت اتریوم به زیر سطح حمایت 3,195 دلار، می‌تواند منجر به ادامه یافتن اصلاح قیمت اتر تا حمایت خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 2,709 دلار شود. این سناریو، احتمالا منجر به اختلال در روند صعودی بلندمدت قیمت اتر خواهد شد.

تحلیل قیمت بایننس کوین

قیمت ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB برای اولین بار از دسامبر 2020 (آذر 99)، به زیر خط میانگین متحرک ساده 50 روزه خود روی 520 دلار رسید. نزولی شدن شیب خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 585 دلار) و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه پایینی، حکایت از برتری فروشندگان نسبت به خریداران دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 28 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 28 اردیبهشت 1400

اگر قیمت زیر سطح 520 دلار تثبیت شود، احتمالا فشار فروش افزایش خواهد یافت. این اتفاق می‌تواند شانس از دست رفتن سطح حمایت 480 دلار را افزایش دهد. در صورت از دست رفتن این حمایت، اهداف نزولی بعدی بایننس کوین به ترتیب روی سطوح 428 دلار و 348 دلار قرار خواهد داشت.

فقط در صورتی می‌توان نسبت به صعود دوباره رمز ارز BNB خوشبین بود که قیمت این آلت کوین به بالای سطح 615 دلار برسد. این اتفاق اولین نشانه از اتمام اصلاح قیمت بایننس کوین است. در ادامه، شکست سطح 691 دلار می‌تواند منجر به لمس هدف 796 دلار شود.

تحلیل قیمت کاردانو

ارز دیجیتال کاردانو یعنی رمز ارز ADA در یک روند صعودی قدرتمند قرار دارد. با وجود شرایط نامساعد بازار، روز یکشنبه شاهد ثبت اوج تاریخی جدیدی از سوی این آلت کوین روی قیمت 2.34 دلار بودیم. با این حال، از دست رفتن حمایت 1.95 دلار می‌تواند منجر به سقوط قیمت این آلت کوین تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1.71 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 28 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 28 اردیبهشت 1400

واکنش قدرتمند قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، نشان‌دهنده احساسات صعودی پیرامون رمز ارز ADA خواهد بود. در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت این خط می‌تواند منجر به افزایش فشار فروش و هدایت قیمت به سمت حمایت خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 1.39 دلار شود.

در سمت مقابل، در صورتی که اصلاح قیمت در سطوح فعلی تمام شود و قیمت به بالای سطح 2.34 دلار برسد، موج صعودی بعدی جفت معاملاتی ADAUSDT احتمالا آغاز خواهد شد. اهداف موج بعدی به ترتیب روی سطوح 2.82 دلار و 3 دلار قرار دارند. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز روند صعودی کاردانو را تایید می‌کند.

تحلیل قیمت دوج کوین

در مورد قیمت دوج کوین، خریداران اکنون در حال دفاع از خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 46 سنت هستند. در صورت موفقیت، موج صعودی بعدی می‌تواند منجر به افزایش قیمت رمز ارز DOGE تا سطح 59 سنت شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین - 28 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 28 اردیبهشت 1400

واکنش قیمت به سطح مقاومت 59 سنت می‌تواند احتمال شکست حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه را تقویت کند. در صورت سقوط قیمت به زیر این خط، هدف نزولی بعدی روی حمایت مهم 35 سنت قرار گرفته است. واکنش قیمت به این حمایت می‌تواند منجر به آغاز یک روند خنثی برای این میم کوین بین سطوح 35 سنت تا 59 سنت شود.

بر خلاف سناریوی فوق، اگر قیمت دوج کوین به بالای مقاومت 59 سنت برسد، مسیر صعود تا سقف تاریخی این رمز ارز روی 73 سنت هموار خواهد بود. شکست ATH دوج کوین، شانس صعود قیمت این ارز دیجیتال تا اهداف 83 سنت و 1 دلار را افزایش خواهد داد.

تحلیل قیمت ریپل

روز گذشته شاهد واکنش قیمت ریپل به کف الگوی مثلث متقارن تشکیل شده در چارت قیمت این ارز دیجیتال بودیم. اکنون خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت رمز ارز XRP را به بالای این الگو برسانند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 28 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 28 اردیبهشت 1400

در صورت شکست الگوی ذکر شده، احتمالا ممنتوم صعودی قیمت ریپل افزایش خواهد یافت و رالی صعودی قیمت این رمز ارز تا هدف 1.96 دلار آغاز خواهد شد. در صورت عبور قیمت از این سطح، موج صعودی می‌تواند تا سطح 2.68 دلار ادامه پیدا کند. صاف شدن خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 1.43 دلار) و قرارگیری اندیکاتور RSI در محدوده میانی، حکایت از تعادل میان عرضه و تقاضا دارد.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت کف الگوی مثلث متقارن، احتمال اصلاح تا حمایت 88 سنت را افزایش خواهد داد.

تحلیل قیمت پولکادات

جمعه گذشته، قیمت ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT موفق به عبور از سطح مقاومت 44 دلار شد، اما خریداران در حفظ این روند نافرجام بودند. اکنون هر واحد رمز ارز دات، در حوالی 40 الی 41 دلار خرید و فروش می‌شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 28 اردیبهشت 1400

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI، احتمال ادامه یافتن روند خنثی را افزایش داده است. در صورتی که حمایت مهم 32.5 دلار از دست برود، اصلاح بیشتر تا سطح 26.5 دلار محتمل خواهد بود.

در سمت مقابل، اگر قیمت بتواند به بالای سطح 44 دلار برسد، هیجانات موجود پیرامون پولکادات افزایش یافته و این اتفاق می‌تواند به صعود قیمت رمز ارز DOT تا اهداف بالاتر کمک کند. در این صورت، اولین هدف در دسترس روی سطح 49.78 دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین کش

در ابتدای هفته جاری، شاهد سقوط قیمت بیت کوین کش به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1,178 دلار بودیم. در ادامه، تلاش خریداران برای بازگرداندن قیمت به بالای این خط نیز نافرجام بود. در نهایت این اتفاق سبب شد تا روز گذشته، قیمت هر واحد رمز ارز BCH تا حمایت روانی 1,000 دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت بیت کوین کش
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 28 اردیبهشت 1400

اولویت خریداران در شرایط فعلی، حفظ حمایت 1,000 دلار است. در سمت مقابل، هرگونه رالی صعودی می‌تواند به سرعت روی یکی از مقاومت‌های خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1,170 دلار و یا سطح 1,362 دلار متوقف شود. بنابراین، این شرایط می‌تواند منجر به آغاز یک روند خنثی برای بیت کوین کش طی روزهای آینده شود.

دیدگاه فوق در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 922 دلار برسد. این اتفاق، احتمال اصلاح قیمت رمز ارز BCH تا هدف 700 دلار را تقویت خواهد کرد. در سمت مقابل، در صورتی می‌توان گفت اصلاح بیت کوین کش تمام شده، که قیمت این ارز دیجیتال روی سطح 1,362 دلار تثبیت شود.

تحلیل قیمت لایت کوین

شکست سقف الگوی واگرای قیمت لایت کوین ناموفق بود و شرایط بازار اجازه نداد تا خریداران از این فرصت استفاده کنند. این اتفاق منجر به افزایش فشار فروش و ذخیره سود از جانب معامله‌گران شد، به طوری که قیمت به خط میانگین متحرک ساده 50 روزه هم رسید.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین - 28 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 28 اردیبهشت 1400

در حال حاضر، خریداران در تلاشند تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه حفظ شود. با این حال، وضعیت اندیکاتور RSI و خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، شرایط را برای خریداران دشوار کرده است.

در صورتی که قیمت به زیر سطح 270 دلار برسد، اصلاح قیمت احتمالا تا کف الگوی واگرای نشان داده شده در چارت بالا ادامه خواهد یافت. در سمت مقابل، اولین سیگنال صعودی در صورتی صادر خواهد شد که قیمت روی سطح 340 دلار تثبیت شود.

تحلیل قیمت یونی سواپ

روز گذشته، قیمت توکن صرافی غیر متمرکز یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI برای لحظاتی به زیر کانال قیمت صعودی خود رسید، اما فروشندگان نتوانستند از این فرصت، بهره لازم را ببرند و امروز قیمت بار دیگر به درون کانال بازگشته است. این اتفاق نشان می‌دهد که فشار خرید در سطوح پایین، گسترده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 28 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 28 اردیبهشت 1400

نکته منفی در مورد چارت یونی سواپ این است که وضعیت اندیکاتور RSI و خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، به سود فروشندگان است. اگر قیمت زیر کف کانال صعودی نشان داده شده بسته شود، احتمالا روند نزولی جدیدی برای UNI آغاز خواهد شد. در این شرایط، حمایت‌های مهم روی سطوح 27.5 دلار، 25 دلار و 20 دلار قرار دارند.

دیدگاه نزولی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به بالای سطح 40 دلار برسد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 28 اردیبهشت 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)