5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید مد نظر داشته باشند (20 اردیبهشت 1400)


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر هفته برای امروز 20 اردیبهشت 1400؛ بیت کوین (BTC)، بایننس کوین (BNB)، ;کاردانو (ADA)، لایت کوین (LTC) و چین لینک (LINK).

طی یک هفته گذشته، برخی از افراد با انتظار پامپ شدن قیمت دوج کوین پس از حضور ایلان ماسک در برنامه SNL، اقدام به خرید رمز ارز DOGE کرده بودند. با این حال، ذکر چند باره نام دوج کوین توسط آقای ماسک در این برنامه، انتظار این دسته از افراد را برآورده نکرد و در عوض، منجر به دامپ قیمت این ارز دیجیتال از سوی معامله‌گران حرفه‌ای شد.

بیشتر بخوانید: سقوط قیمت دوج کوین؛ ایلان ماسک در برنامه SNL چه گفت؟

طی معاملات دیروز، قیمت رمز ارز DOGE برای لحظاتی به سطح 41 سنت رسید و این قیمت به معنای افت 34 درصدی نسبت به قیمت پایانی کندل روز شنبه این ارز دیجیتال بود. از آن زمان، دوج کوین توانسته بخشی از افت خود را جبران کند و قیمت این ارز دیجیتال تا سطح 54 سنت نیز افزایش یافت. سقوط قیمت مطرح‌ترین میم کوین بازار نشان داد که خرید بر اساس هیجانات و بدون توجه به وضعیت فاندامنتال، سرانجام ناخوشایندی برای معامله‌گران مبتدی دارد.

نقشه بازار

در سمت مقابل، ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH به رشد خود ادامه می‌دهد و قیمت آن به بالای سطح 4,000 دلار رسیده است. با این حال، پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین همچنان در عبور از سطح 60,000 دلار ناموفق است و این اتفاق نشان می‌دهد که فشار فروش در هر رالی صعودی کوچک وجود دارد.

در این نوشته، قصد داریم به معرفی و ارائه تحلیل تکنیکال 5 رمز ارز برتر بازار برای این هفته بپردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 20 اردیبهشت 1400

قیمت بیت کوین چند روزی است که دقیقا زیر محدوده مقاومتی 59,500 دلار تا 60,000 دلار خرید و فروش می‌شود و هر بار لمس این ناحیه، با فشار فروش بالا پاسخ داده می‌شود. اکنون مهم‌ترین حمایت موجود، خطوط میانگین متحرک است. اگر قیمت بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند، انتظار داریم که خریداران در نهایت موفق به رساندن قیمت بیت کوین به بالای سطح مقاومت 60,000 دلار شوند.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 20 اردیبهشت 1400

در صورت موفقیت، احتمالا جهش قیمت بیت کوین تا هدف سقف کانال قیمت صعودی نشان داده شده در چارت روی رقم 67,000 دلار ادامه خواهد یافت. پیش از این، قیمت دو بار به سقف این کانال واکنش نشان داده و انتظار داریم که این بار نیز عبور قیمت از این خط با چالش همراه باشد. در صورت شکست سقف این کانال، احتمالا ممنتوم صعودی تا حد زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

با این حال، صاف شدن خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در حوالی میانه نشان می‌دهد که در سطوح فعلی، فشار عرضه و تقاضا یکسان است. اگر قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 56,387 دلار سقوط کند، انتظار می‌رود که اصلاح قیمت منجر به لمس رقم 52,323 دلار شود.

واکنش قیمت به هر کدام از این سطوح، شانس شکسته شدن مقاومت 60,000 دلار را افزایش خواهد داد. در سناریوی نزولی نیز، از دست رفتن سطح حمایت 52,323 دلار می‌تواند منجر به سقوط قیمت تا محدوده حمایتی مهم 46,985 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 20 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB در یک روند صعودی قدرتمند قرار دارد و وضعیت خطوط میانگین متحرک نشان می‌دهد که مسیر صعود برای این ارز دیجیتال هموار است. اگرچه در چارت قیمت بایننس کوین شاهد واگرایی قیمت با اندیکاتور RSI هستیم، اما این نشانه نزولی تا زمانی که روند رشد و ممنتوم صعودی ضعیف نشود، تاثیرگذار نخواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 20 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 20 اردیبهشت 1400

اگر قیمت روی سطح 680 دلار تثبیت شود، آنگاه موج صعودی بعدی قیمت بایننس کوین می‌تواند منجر به لمس هدف 808 دلار توسط این رمز ارز شود. این دیدگاه صعودی در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت در تثبیت روی سطح 680 دلار ناکام باشد و به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 592 دلار سقوط کند.

در صورت سقوط قیمت بایننس کوین به زیر حمایت 592 دلار، احتمالا فشار فروش ایجاد شده از سوی معامله‌گران کوتاه مدت می‌تواند منجر به اصلاح عمیق‌تر تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 466 دلار شود. این حمایت بسیار مهم خواهد بود، زیرا از دسامبر 2020 (آذر 99) تا به امروز، بایننس کوین بالاتر از این سطح معامله شده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 20 اردیبهشت 1400

قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA برای چند روز بین بازه 1 دلار تا 1.48 دلار در نوسان بود. با این حال، هفته گذشته قیمت کاردانو از سقف محدوده ذکر شده عبور کرد و موج صعودی خود را آغاز نمود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 20 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 20 اردیبهشت 1400

با وجود شکست سقف بازه خنثی، نمی‌توان انتظار داشت که فروشندگان، مانع از رشد قیمت نشوند، همانطور که روزهای جمعه و شنبه برای لحظاتی شاهد بازگشت قیمت به زیر سطح 1.48 دلار بودیم. با این حال، سایه بلند زیر کندل روز شنبه نشان می‌دهد که اکنون سطح 1.48 دلار به یک حمایت تبدیل شده است.

در صورتی که خریداران، قیمت کاردانو را بالای سطح 1.74 دلار حفظ کنند، آنگاه موج صعودی بعدی قیمت می‌تواند منجر به لمس اهداف 2 دلار و 2.25 دلار شود. این دیدگاه صعودی در صورتی نامعتبر خواهد بود که شاهد بازگشت قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1.42 دلار باشیم. چنین اتفاقی می‌تواند منجر به بازگشت قیمت رمز ارز ADA به سطح 1 دلار شود.

تحلیل قیمت لایت کوین – 20 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال شبکه لایت کوین یعنی رمز ارز LTC، برای مدت طولانی درون یک کانال صعودی خرید و فروش می‌شد. با این حال، امروز خریداران موفق شدند که قیمت این آلت کوین را به بالای سقف این کانال برسانند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین - 20 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 20 اردیبهشت 1400

اگر قیمت لایت کوین روی سطح 372 دلار تثبیت شود، آنگاه می‌توان به صعود قیمت رمز ارز LTC تا هدف 463 دلار امیدوار بود. افزایش شیب خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی نشان می‌دهد که مسیر صعود برای لایت کوین هموار است.

بر خلاف سناریوی فوق، اگر خریداران در حفظ حمایت سقف کانال قیمت شکسته شده ناموفق باشند، فشار فروش ایجاد شده می‌تواند منجر به اصلاح قیمت این ارز دیجیتال تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 298 دلار شود. از دست رفتن این حمایت نیز احتمالا افت بیشتر تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 247 دلار را هموار خواهد کرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال چین لینک – 20 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال شبکه چین لینک یعنی رمز ارز LINK، در یک روند صعودی قرار دارد و جمعه گذشته شاهد ثبت سقف تاریخی جدیدی روی 51.2 دلار برای این رمز ارز بودیم. در جریان معاملات امروز نیز قیمت چین لینک بار دیگر رکورد خود را افزایش داد و به نزدیکی سطح 53 دلار رسید.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال چین لینک - 20 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال چین لینک – 20 اردیبهشت 1400

سایه‌های بلند زیر کندل‌های روزانه نشان می‌دهد که فشار خرید، با کاهش قیمت افزایش می‌یابد. همچنین وضعیت اندیکاتورها حکایت از برتری خریداران نسبت به فروشندگان دارد.

در صورتی که قیمت چین لینک بالاتر از سطح 51.96 دلار حفظ شود، روند صعودی جفت LINKUSDT تا هدف 66.74 دلار می‌تواند ادامه پیدا کند. بر خلاف این سناریو، از دست رفتن حمایت 51.96 دلار احتمال اصلاح تا حمایت 46 دلار را افزایش خواهد داد. به طور کلی تا زمانی که LINK بالاتر از خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 42 دلار معامله شود، روند صعودی سالم باقی خواهد ماند.

این مطلب صرفا معرفی و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 20 اردیبهشت 1400 بوده و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)