تحلیل تکنیکال قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 29 خرداد 1400


امروز 29 خرداد به تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل، بایننس کوین، دوج کوین، پولکادات، کاردانو، یونی سواپ، لایت کوین و بیت کوین کش می‌پردازیم.

فدرال رزرو با انتشار گزارشی، پیش‌بینی خود را از نرخ تورم در آمریکا از 2.4 درصد به 3.4 درصد در سال جاری افزایش داده است. به منظور مقابله با این تورم، بانک مرکزی آمریکا در نظر دارد تا پایان سال 2023، نرخ بهره را در دو مقطع افزایش دهد. انتشار این خبر باعث شد تا شاخص دلار آمریکا (DXY) به بالاترین سطوح از اواسط آوریل (فروردین ماه) برسد. در سمت مقابل، قیمت طلا که همواره همبستگی معکوسی با دلار دارد، به پایین‌ترین میزان خود در 6 هفته گذشته رسید.

بازارهای بورس سهام ایالات متحده نیز از این اخبار در امان نماندند. شاخص صعنتی داو جونز بدترین کندل هفتگی خود از ابتدای سال میلادی جاری را ثبت کرد. این اتفاق نشان می‌دهد که احساسات در بازارهای مالی منفی شده و معامله‌گران در حال بستن پوزیشن‌های خود و تبدیل آن به پول نقد هستند.

نقشه بازار

تحلیل قیمت 10 رمز ارز برتر برای امروز 29 خرداد 1400

بیت کوین نیز همچون سایر بازارهای مالی، واکنش منفی نبست به گزارش منتشر شده از سوی فدرال رزرو داشت. با این حال، دن مورهد (Dan Morehead)، مدیر موسسه پنترا کپیتال (Pantera Capital)، در مجله منتشر شده از سوی این موسسه اظهار داشته که با توجه به روند 20.3 درصدی رشد بیت کوین طی 11 سال گذشته، اکنون رمز ارز BTC نسبتا ارزان است.

داده‌های موسسه سنتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد نهنگ‌هایی که دارای 100 واحد تا 10,000 واحد رمز ارز BTC هستند، از خرید بیشتر دست بر نمی‌دارند و طی 25 روز گذشته، حدود 90,000 واحد بیت کوین به دارایی خود افزوده‌اند. این نهنگ‌ها اکنون مالک 48.7 درصد از کل عرضه رمز ارز BTC هستند.

آیا فشار خرید از سوی نهنگ‌ها می‌تواند مانع سقوط بیشتر قیمت بیت کوین شده و در ادامه رشد آلت کوین‌ها از سر گرفته شود؟ با تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر به لحاظ ارزش بازار، به بررسی بهترین سطوح برای خرید و فروش رمز ارزها می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

رشد بیت کوین طی هفته گذشته روی رقم 41,330 دلار متوقف و افزایش فشار فروش باعث شد تا قیمت رمز ارز BTC به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 38,060 دلار برسد. این اتفاق نشان می‌دهد که احتمالا موج صعودی کوتاه مدت به اتمام رسیده و اکنون فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را تا اهداف 34,600 دلار و سپس 31,000 دلار کاهش دهند.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 29 خرداد 1400

وضعیت اندیکاتور RSI مناسب نیست و این اندیکاتور، بار دیگر در عبور از سطح 55 ناموفق بود. بنابراین می‌توان گفت که از منظر این شاخص، همچنان بازار در اختیار فروشندگان است.

با این حال، اگر قیمت بیت کوین به سطح حمایت 31,000 دلار واکنش نشان دهد، بار دیگر فشار خرید در سطوح پایین‌تر تایید خواهد شد. این اتفاق می‌تواند متعاقبا منجر به ادامه یافتن روند خنثی بین سطوح 31,000 دلار تا 42,451 دلار شود.

اگر در ادامه شاهد عبور قیمت از سطح مقاومت 42,451 دلار و تثبیت روی آن باشیم، روند اصلاحی احتمالا به اتمام خواهد رسید. در سمت مقابل، از دست رفتن سطح حمایت کلیدی 31,000 دلار می‌تواند موج جدیدی از فشار فروش را به دنبال داشته باشد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

طی معاملات انتهای هفته گذشته، قیمت ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 2,528 دلار واکنش نشان داد و در عبور از آن ناموفق بود. این اتفاق در ادامه باعث شد تا فشار فروش افزایش پیدا کند و قیمت به زیر الگوی مثلث متقارن خود برسد. بنابراین، شرایط برای اتریوم نامساعد شده است.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 29 خرداد 1400

اگر حمایت 2,180 دلاری اتریوم از دست برود، افت قیمت می‌تواند تا سطوح 2,079 دلار و 1,728 دلار ادامه یابد. کاهش تدریجی خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه پایینی، حکایت از برتری فشار عرضه نسبت به تقاضا در معاملات اتریوم دارد.

دیدگاه نزولی فوق در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت با عبور از ضلع پایینی مثلث متقارن، بار دیگر به درون این الگو باز گردد. این اتفاق نشان‌دهنده فشار خرید در سطوح پایین خواهد بود و می‌تواند رشد قیمت اتریوم را به دنبال داشته باشد.

تحلیل قیمت بایننس کوین (BNB)

قیمت ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز بایننس کوین، طی روزهای گذشته زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 367 دلار قرار داشته است. این اتفاق باعث شده تا احساسات پیرامون معاملات رمز ارز BNB منفی باقی بماند و معامله‌گران از هر فرصت افزایش قیمت برای بستن پوزیشن‌های لانگ خود استفاده کنند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 29 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 29 خرداد 1400

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI حاکی از ادامه روند نزولی است. اگر فروشندگان بتوانند قیمت بایننس کوین را زیر خط روند صعودی تثبیت کنند، آنگاه احتمال اصلاح بیشتر تا اهداف 257 دلار و 211 دلار افزایش خواهد یافت.

در سمت مقابل، شکست ناموفق خط روند صعودی، بار دیگر توجه خریداران را به خود جلب خواهد کرد و ادامه احتمال شکست خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش خواهد یافت. در صورت وقوع این اتفاق، قیمت بایننس کوین می‌تواند تا سطح مقاومت 433 دلار نیز افزایش یابد.

شکست سطح مقاومتی ذکر شده می‌تواند تاییدی بر پایان روند اصلاحی فعلی باشد. در این شرایط، مهم‌ترین مقاومت پیش روی رمز ارز BNB، سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی قیمت 508 دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

سه‌شنبه هفته گذشته، قیمت ارز دیجیتال کاردانو یعنی رمز ارز ADA به خط میانگین متحرک ساده 50 روزه خود روی 1.62 دلار واکنش نشان داد و نتوانست از آن عبور کند. این اتفاق در ادامه منجر به افزایش فشار فروش و کاهش قیمت این ارز دیجیتال شد. اکنون وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نگران‌کننده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 29 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 29 خرداد 1400

اکنون فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت کاردانو را به زیر سطح حمایت 1.33 دلار برسانند. شکست و تثبیت قیمت زیر این سطح می‌تواند اصلاح بیشتر تا حمایت کلیدی 1 دلاری را در پی داشته باشد. بر خلاف این سناریو، واکنش قیمت به سطح 1.33 دلار نشان‌دهنده فشار خرید در سطوح پایین خواهد بود و احتمالا برای چند روز دیگر روند خنثی ادامه خواهد یافت.

فقط در صورتی می‌توان نسبت به موج صعودی بعدی قیمت کاردانو خوش‌بین بود که شاهد تثبیت آن روی سطح 1.94 دلار باشیم. در این صورت، بزرگ‌ترین چالش برای این آلت کوین، عبور از سقف تاریخی خود روی 2.47 دلار است.

تحلیل قیمت دوج کوین (DOGE)

قیمت ارز دیجیتال شبکه دوج کوین یعنی رمز ارز DOGE نتوانست توسط خط گردن الگوی سر و شانه حمایت شود و به زیر آن سقوط کرد. این اتفاق نشان‌دهنده ضعف فشار تقاضا در معاملات این آلت کوین است. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز از برتری قاطع فروشندگان حکایت دارد.

تحلیل قیمت دوج کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 29 خرداد 1400

اگر قیمت زیر خط گردن باقی بماند، انتظار می‌رود که کاهش قیمت دوج کوین تا هدف 21 سنت ادامه پیدا کند. اگر این سطح نیز نتواند مانع فشار فروش گسترده شود، احتمال ادامه یافتن اصلاح قیمت رمز ارز DOGE تا هدف 10 سنت دور از ذهن نخواهد بود.

در سمت مقابل، واکنش قیمت به حمایت 21 سنت یک نشانه مثبت تلقی خواهد شد. اگر این اتفاق رخ دهد و در ادامه خریداران بتوانند قیمت را به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، شکست الگوی سر و شانه ناموفق خواهد بود و شانس لمس اهداف صعودی 40 سنت و 45 سنت افزایش خواهد یافت.

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

ارز دیجیتال شبکه ریپل یعنی رمز ارز XRP همچنان پایین‌تر از خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 91 سنت معامله می‌شود و این اتفاق، فشار تقاضای پایین برای این آلت کوین را نمایان کرده است. اکنون فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر حمایت کلیدی 75 سنت برسانند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 29 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 29 خرداد 1400

در صورت واکنش قیمت به حمایت 75 سنت، همچنان شانس شکست خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ خواهد شد. شکست این خط می‌تواند در ادامه منجر به صعود قیمت ریپل تا هدف 1.07 دلار شود.

با این حال، وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نگران‌کننده است و در صورتی که قیمت به زیر حمایت 75 سنت نفوذ کند، اصلاح بیشتر تا هدف 65 سنت محتمل خواهد بود. از دست رفتن سطح 65 سنت نیز می‌تواند متعاقبا منجر به سقوط قیمت رمز ارز XRP تا اهداف 56 سنت و 43 سنت شود.

تحلیل قیمت پولکادات (DOT)

پس از اینکه قیمت ارز دیجیتال شبکه پولکادات نتوانست از سقف الگوی مثلث متقارن تشکیل شده در چارت خود عبور کند، طی معاملات روز چهارشنبه هفته گذشته شاهد نفوذ قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 23.57 دلار) بودیم. اکنون قیمت این آلت کوین به حمایت کف الگوی خود رسیده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 29 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 29 خرداد 1400

واکنش قیمت به حمایت خود به معنی حفظ آن درون الگو خواهد بود. با این حال، وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نشان می‌دهد که فشار عرضه بیشتر از فشار تقاضا است.

اگر حمایت کف الگو از دست برود، احتمالا شاهد موج نزولی جدیدی برای پولکادات خواهیم بود. هدف اولیه این موج نزولی روی سطح 15 دلار قرار دارد و شکست آن می‌تواند سقوط سنگین تا هدف 8 دلار را به دنبال داشته باشد.

تنها در صورتی بازی به نفع خریداران بر خواهد گشت که قیمت بتواند با عبور از ضلع بالای مثلث، روی این الگو تثبیت شود. چنین اتفاقی، اتمام روند اصلاحی را در پی خواهد داشت.

تحلیل قیمت یونی سواپ (UNI)

در مورد ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز (DEX) یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI، اگرچه خریداران در روز پنجشنبه هفته گذشته تلاش کردند تا قیمت را بالای حمایت 21.5 دلار حفظ کنند، اما در نهایت افزایش فشار فروش در بازار باعث شد تا این سطح حمایت از دست برود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 29 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 29 خرداد 1400

اگر قیمت توکن UNI به زیر سطح 20 دلار سقوط کند، فشار فروش تشدید خواهد شد و ادامه لمس اهدافی مانند 16.49 دلار و 13.04 دلار دور از ذهن نخواهد بود. این اتفاق بیان‌گر آن است که بسیاری از معامله‌گران طی موج رو به بالای قیمت توکن یونی سواپ تا هدف 30 دلار، پوزیشن‌های لانگ خود را بسته‌اند.

بر خلاف سناریوی فوق، در صورتی که حمایت 20 دلاری سالم باقی بماند، مجددا فشار خرید افزاش خواهد یافت. در این شرایط، خریداران تلاش خواهند کرد تا بار دیگر قیمت توکن یونی سواپ را به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و هدف 30 دلار برسانند.

تحلیل قیمت لایت کوین (LTC)

خریداران تلاش کردند تا قیمت ارز دیجیتال شبکه لایت کوین یعنی رمز ارز LTC را به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 176 دلار برسانند، اما تلاش آن‌ها نافرجام بود و فشار فروش گسترده از جانب فروشندگان مانع این کار شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین - 29 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 29 خرداد 1400

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI در مورد لایت کوین حکایت از برتری فشار عرضه نسبت به تقاضا دارد. اگر خریداران از این فرصت استفاده کرده و قیمت رمز ارز LTC را زیر خط روند صعودی حفظ کنند، احتمالا موج نزولی فعلی تا هدف 118 دلار ادامه خواهد یافت. در صورت از دست رفتن حمایت 118 دلاری، مسیر سقوط تا هدف 70 دلار هموار می‌شود.

دیدگاه نزولی ذکر شده در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت لایت کوین پس از بازگشت به بالای خط روند صعودی، مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه را از پیش رو بردارد. این اتفاق متعاقبا می‌تواند رشد قیمت رمز ارز LTC تا هدف خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 230 دلار را به دنبال داشته باشد.

تحلیل قیمت بیت کوین کش (BCH)

واکنش دوباره قیمت ارز دیجیتال شبکه بیت کوین کش یعنی رمز ارز BCH به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 648 دلار، نشان می‌دهد که فروشندگان از هر فرصت رشد قیمتی برای فروش دارایی خود استفاده می‌کنند. این اتفاق در چند هفته گذشته منجر به تشکیل یک الگوی مثلث کاهشی شده که کف آن روی سطح 538 دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش - 29 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 29 خرداد 1400

خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال کاهش است و اندیکاتور RSI روی عدد 39 قرار دارد. بنابراین در شرایط فعلی، وضعیت به سود فروشندگان است. اگر فروشندگان با بهره‌گیری از این فرصت بتوانند قیمت بیت کوین کش را به زیر سطح 538 دلار برسانند، احتمال آغاز موج نزولی با اهداف 400 دلار و 370 دلار دوچندان خواهد شد.

بر خلاف این سناریو، اگر قیمت بار دیگر به سطح 538 دلار واکنش نشان داده و به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، شرایط به نفع خریداران تغییر خواهد کرد. در این حالت، رشد قیمت تا اهداف 800 دلار و خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 872 دلار محتمل خواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 29 خرداد 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)