5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید مد نظر داشته باشند (24 خرداد 1400)


تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر هفته بیت کوین (BTC)، آوه (AAVE)، الگورند (ALGO)، کوساما (KSM) و تتا فیول (TFUEL) برای امروز 24 خرداد 1400.

با وجود جهش اخیر قیمت بیت کوین، همچنان رمز ارز BTC بین بازه 30 هزار دلار تا 40 هزار دلار خرید و فروش می‌شود. به صورت کلی پس از هر ریزش سریع، بازار برای بازگشت به روند صعودی خود نیاز به استراحت دارد تا دست‌های ضعیف از بازار حذف شوند. زمانی که این فرآیند تکمیل شود، دارایی مد نظر با شکست سطوح مقاومتی اصلی خود، به روند صعودی ادامه خواهد داد. هر چقدر زمان استراحت بیشتر شود، انتظار می‌رود که موج بعدی بزرگ‌تر باشد.

نقشه بازار

مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد بلومبرگ در بازار کالا، اظهار داشته که عرضه رو به کاهش بیت کوین یک نشانه مثبت محسوب شده و در صورت تکرار تاریخ و حفظ روند، محرکه‌ای برای بازار صعودی بعدی خواهد بود.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر این هفته – 24 خرداد 1400

یونی اسیا (Yoni Assia)، مدیر اجرایی پلتفرم ای تورو (eToro)، در گفتگویی با کوین تلگراف خاطر نشان کرد “از آنجایی که 5 میلیارد نفر از جمعیت جهان اساسا ارز فیات مناسبی ندارند، احتمالا طی سه تا پنج سال آینده شاهد رشد بزرگ قیمت بیت کوین خواهیم بود”.

بنابراین، سرمایه‌گذاران نباید با افت‌های قیمت در کوتاه مدت ناامید شوند. وضعیت فاندامنتال بیت کوین همچنان قدرتمند است و این اتفاق می‌تواند منجر به جهش قیمت این ارز دیجیتال در آینده شود.

با توجه به جهش بازار از شب گذشته تا به امروز، در این مطلب به معرفی و ارائه تحلیل تکنیکال 5 ارز دیجیتال برتر به لحاظ ارزش بازار می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

پس از واکنش چند باره بیت کوین به خط بالای الگوی مثلث کاهشی خود و بازگشت به زیر خط میانگین متحرک 20 روزه روی 36,580 دلار، در نهایت امروز شاهد عبور قیمت از این محدوده مقاومتی بودیم.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 24 خرداد 1400

در شرایط فعلی، شکست مقاومت سقف الگوی مثلث باعث شده تا مسیر برای صعود تا هدف خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 44,700 دلار هموار شود. فقط در صورتی می‌توان گفت روند نزولی به اتمام رسیده که قیمت به بالای این خط برسد.

در سمت مقابل، اگر قیمت بار دیگر به درون الگوی مثلث (زیر 38,000 دلار) بازگردد و حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه را نیز بشکند، احتمال اصلاح شدید تا سطوح 34,600 دلار، 33,400 دلار و 31,000 دلار وجود خواهد داشت. در صورت نفوذ قیمت به زیر سطح 31,000 دلار، حمایت کف الگوی مثلث کاهشی از بین خواهد رفت و این اتفاق می‌تواند منجر به اصلاح تا هدف 19,500 دلار شود. با این حال، محدوده حمایتی 28 هزار تا 31 هزار دلار می‌تواند جلوی این اصلاح را بگیرد.

تحلیل قیمت آوه (AAVE)

طی چند ماه گذشته، شاهد نوسان قیمت ارز دیجیتال پروتکل آوه یعنی رمز ارز AAVE بین بازه 280 دلار تا 581 دلار بوده‌ایم. تا کنون خریداران به خوبی 5 بار قیمت را روی کف این بازه، حمایت کرده‌اند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال آوه - 24 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال آوه – 24 خرداد 1400

واکنش اخیر قیمت به رقم 280 دلار نشان داد که همچنان فشار خرید در این سطح بالاست. در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 344 دلار برسانند، احتمالا ادامه صعود قیمت آوه می‌تواند منجر به لمس خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 414 دلار شود.

واکنش قیمت به این خط، احتمال تشکیل یک روند خنثی بین 414 دلار تا 280 دلار را افزایش خواهد داد. در سمت مقابل، اگر قیمت از خط میانگین متحرک ساده 50 روزه عبور کند، هدف بعدی، سقف بازه خنثی روی قیمت 581 دلار خواهد بود.

دیدگاه صعودی فوق در صورتی نامعتبر است که قیمت به زیر سطح حمایت 280 دلار برسد. در این صورت، احتمالا موج نزولی قیمت آوه با اهداف 208 دلار و 160 دلار آغاز خواهد شد.

تحلیل قیمت کوساما (KSM)

ارز دیجیتال شبکه کوساما یعنی رمز ارز KSM روزهای پر نوسانی را سپری می‌کند. اگرچه هفته گذشته شاهد عبور قیمت از سطح مقاومت 480 دلار بودیم، اما فشار خرید کافی نبود و بار دیگر قیمت به زیر این سطح بازگشت. این اتفاق بیانگر فشار فروش گسترده در سطوح بالاتر است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کوساما - 24 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کوساما – 24 خرداد 1400

با وجود این اتفاق، قیمت بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 388 دلار حفظ شده است. این یک نشانه مثبت بوده و بیانگر فشار خرید بالا روی این خط است.

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI از غلبه فشار تقاضا بر عرضه حکایت دارد. در این شرایط، اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای سطح 480 برسانند، احتمالا موج صعودی کوساما تا اهداف 537 دلار و 625 دلار ادامه خواهد داشت.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر سطح 360 دلار برسد. در این صورت، افت بیشتر تا هدف 280 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت الگورند (ALGO)

ابتدای این هفته، ارز دیجیتال شبکه الگورند یعنی رمز ارز ALGO به خط روند خود واکنش نشان داد و به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 97 سنت رسید. از طرفی، وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز نشان‌دهنده کاهش فشار فروش است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال الگورند - 24 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال الگورند – 24 خرداد 1400

حرکات قیمت طی روزهای گذشته منجر به تشکیل یک الگوی مثلث افزایشی شده که مقاومت سقف آن روی سطح 1.15 دلار قرار گرفته است. اگر قیمت به بالای این سطح برسد، لمس هدف 1.63 دلار محتمل خواهد بود.

بر خلاف سناریوی فوق، واکنش قیمت به سطح 1.15 دلار می‌تواند منجر به افزایش فشار فروش شود. اگر حاصل این اتفاق، شکست کف الگو شود، احتمال اصلاح بیشتر تا اهداف 80 سنت و 67 سنت افزایش پیدا خواهد کرد.

تحلیل قیمت تتا فیول (TFUEL)

هفته گذشته شاهد ثبت رکورد قیمتی جدیدی برای ارز ثانویه شبکه تتا یعنی رمز ارز تتا فیول (TFUEL) روی قیمت 67.9 سنت بودیم. با این وجود، سقوط شدید قیمت این رمز ارز سبب اصلاح آن تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 41 سنت شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال تتا فیول - 24 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال تتا فیول – 24 خرداد 1400

واکنش قدرتمند قیمت به خط EMA20 نشان داد که احساسات پیرامون تتا فیول همچنان مثبت است و خریداران از فرصت کاهش قیمت برای خرید بیشتر استفاده می‌کنند. اکنون اولویت خریداران، رساندن قیمت به سقف تاریخی خود روی 67.9 سنت است.

در صورتی که قیمت از ATH خود عبور کند، موج صعودی بعدی TFUEL با اهداف 85 سنت و 1 دلار آغاز خواهد شد. در سمت مقابل، واکنش قیمت به ATH می‌تواند منجر به افزایش فشار فروش و اصلاح دوباره تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه شود. در صورت شکست حمایت این خط، اصلاح عمیق‌تری در انتظار قیمت تتا فیول خواهد بود.

این مطلب صرفا معرفی و تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار به تاریخ 24 خرداد 1400 بوده و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)