تحلیل تکنیکال قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 19 تیر 1400


امروز 19 تیر به تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، دوج کوین، ریپل، پولکادات، یونی سواپ، بیت کوین کش و سولانا می‌پردازیم.

اواسط هفته گذشته، فن ییفی (Fan Yifei)، معاون بانک مرکزی چین هشدار داد که استیبل کوین‌هایی مانند تتر (USDT)، خطرات و چالش‌هایی را برای سیستم پولی بین‌المللی و روش‌های پرداختی و تسویه ایجاد می‌کنند. در ادامه آقای فن از بیت کوین نیز دریغ نکرد و ضمن نام بردن از این ارز دیجیتال به عنوان ابزاری برای سفته‌بازی، آن را یک خطر بالقوه برای امنیت سیستم مالی و پایداری اجتماع دانست.

جدای از انتشار سیل‌گونه اخبار منفی از سمت چین، برخی از معامله‌گران نگران آزادسازی حجم عظیمی از بیت کوین در صندوق Bitcoin Trust گری اسکیل هستند. با این حال، تحلیل بازار ارائه شده توسط موسسه معاملات رمز ارزی QCP Capital نشان می‌دهد که این رویداد، تاثیر چشم‌گیری روی بازار نخواهد داشت.

نقشه بازار

از جنبه مثبت‌تر، ویلیام کلمنته (William Clemente)، یکی از تحلیلگران فاندامنتال برجسته در توییتر، اظهار داشته که روزانه 50,000 نهاد جدید در حال ورود به شبکه بیت کوین هستند و از این حیث، سرمایه‌گذاران کوچک در خرید رمز ارز BTC، تنها نیستند. به گفته کلمنته، نهنگ‌ها شروع به جمع کردن Bitcoin کرده‌اند و دارایی آن‌ها بیش از 65,000 واحد افزایش یافته است.

تحلیل قیمت 10 رمز ارز برتر برای امروز 19 تیر 1400

اکنون بزرگ‌ترین سوال معامله‌گران این است که آیا محدوده قیمتی فعلی، فرصت خرید محسوب می‌شود و یا باید منتظر اصلاح بیشتر ماند؟ در این نوشته، با استفاده از تحلیل تکنیکال برای 10 ارز دیجیتال برتر به لحاظ ارزش بازار، به این سوال پاسخ می‌دهیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

در چند روز گذشته، بیت کوین در نیمه پایینی بازه 31,000 دلار تا 42,450 دلار خرید و فروش شده است. این اتفاق یک نشانه منفی بوده و به این معناست که فشار فروش اجازه رشد قیمت را نمی‌دهد.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 19 تیر 1400

در چارت روزانه قیمت بیت کوین، بار دیگر شاهد آن هستیم که اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 34,440 دلار) در حال کاهش است. وقوع این اتفاق به همراه قرارگیری اندیکاتور RSI روی عدد 46 نشان‌دهنده آن است که شرایط تا حدی به نفع فروشندگان است.

اکنون فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت بیت کوین را به زیر محدوده حمایتی خود بین بازه 31 هزار تا 28 هزار دلار برسانند. با این حال، بعید به نظر می‌رسد که خریداران به سادگی اجازه چنین کاری را بدهند.

اگر قیمت پس از برخورد به سطح حمایت 31,000 دلار و یا از سطوح فعلی رشد خود را آغاز کند، احتمالا شاهد تلاش دوباره خریداران برای شکست سطح مقاومت 36,670 دلار خواهیم بود. در صورت وقوع این اتفاق، مسیر رشد تا هدف 42,451 دلار مهیا خواهد بود.

شایان ذکر است که از دست رفتن حمایت 28 هزار دلاری، شرایط را برای بیت کوین پیچیده خواهد کرد. در این صورت، اصلاح عمیق تا اهدافی مانند 20 هزار دلار دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH طی معاملات انتهای هفته گذشته به بالای خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 2,350 دلار رسید، اما خریداران در حفظ قیمت بالای این خط ناموفق بودند. بنابراین ممکن است که معامله‌گران کوتاه مدت شروع به ذخیره سود کنند.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 19 تیر 1400

پس از شکست ناموفق خط میانگین متحرک ساده 50 روزه، قیمت رمز ارز ETH به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه رسید. با این حال، نکته مثبت این است که خریداران اجازه اصلاح قیمت اتریوم به زیر سطح حمایت کلیدی 2,000 دلار را ندادند. اگر در ادامه بار دیگر شاهد رشد قیمت به بالای خطوط میانگین متحرک باشیم، احتمال شکست خط روند نزولی افزایش پیدا خواهد کرد. شکست این خط روند به منزله اولین سیگنال برای موج صعودی بعدی اتر است.

در سمت مقابل، اگر قیمت در عبور از خطوط میانگین متحرک ناموفق باشد و به زیر سطح حمایت 2,000 دلار برسد، افزایش فشار فروش می‌تواند منجر به هدایت قیمت تا هدف 1,728 دلار شود. اگر این سطح حمایتی نیز نتواند جلو ریزش قیمت را بگیرد، ادامه یافتن موج نزولی تا هدف 1,536 دلار دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل قیمت بایننس کوین (BNB)

ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB نتوانسته خود را روی خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 331 دلار تثبیت کند. اکنون فروشندگان در تلاشند تا قیمت بایننس کوین را زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه تثبیت کنند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 19 تیر 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 19 تیر 1400

در صورت تثبیت قیمت زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، اصلاح بیشتر تا محدوده 276 دلار تا 264 دلار محتمل خواهد بود. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI حکایت از تعادل میان فشار عرضه و فشار تقاضا دارد.

اگر قیمت به سطوح فعلی واکنش نشان دهد و روی خط میانگین متحرک ساده 50 روزه تثبیت شود، ادامه دادن موج صعودی تا اهداف 379 دلار و 433 دلار در دستور کار خریداران قرار خواهد گرفت. در سمت مقابل، در صورتی که قیمت زیر سطح حمایتی 264 دلار تثبیت شود، می‌توانیم در ادامه شاهد افت قیمت رمز ارز BNB تا هدف 211 دلار باشیم.

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

عدم واکنش قدرتمند قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 1.38 دلار) نشان‌دهنده ضعف فشار خرید است. به همین خاطر، روز پنجشنبه شاهد ذخیره سود توسط معامله‌گران و رسیدن قیمت کاردانو به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه بودیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 19 تیر 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 19 تیر 1400

اکنون قیمت به سطح حمایت 1.28 دلار واکنش نشان داده است. بنابراین خریداران در ادامه تلاش خواهند کرد تا قیمت جفت ADAUSDT را به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردانند. در صورت موفقیت، احتمالا موج صعودی جدیدی با هدف خط میانگین متحرک ساده 50 روزه (روی 1.47 دلار) و خط روند نزولی آغاز خواهد شد.

در سمت مقابل، اگر قیمت نتواند از خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه عبور کند، افزایش فشار فروش احتمال شکست سطح حمایت 1.28 دلار را افزایش خواهد داد. در این صورت، لمس هدف نزولی 1 دلار دور از ذهن نخواهد بود. شایان ذکر است که از دست رفتن حمایت 1 دلاری می‌تواند منجر به لیکوئید شدن سفارشات لانگ (خرید) و سقوط سنگین کاردانو تا هدف 68 سنت شود.

تحلیل قیمت دوج کوین (DOGE)

با وجود نفوذ قیمت ارز دیجیتال شبکه دوج کوین یعنی رمز ارز DOGE به زیر سطح حمایت 21 سنت در روز پنجشنبه، خریداران فورا قیمت را به بالای این خط بازگرداندند. این اتفاق نشان داد که فشار خرید دوج کوین در سطوح پایین، بالاست.

تحلیل قیمت دوج کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 19 تیر 1400

اکنون خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت دوج کوین را به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 24 سنت برسانند. اگر این اتفاق رخ دهد، افزایش فشار تقاضا می‌تواند صعود قیمت DOGE تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 29 سنت را به دنبال داشته باشد. پس از این خط، مقاومت بعدی روی خط گردن الگوی سر و شانه قرار دارد.

با این حال، وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نگران‌کننده است. واکنش دوباره قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان‌دهنده ضعف فشار خرید خواهد بود. در چنین شرایطی، از دست رفتن حمایت 21 سنت می‌تواند منجر به اصلاح تا سطح 15 سنت شود.

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

در چند روز گذشته، خریداران در رساندن قیمت ارز دیجیتال شبکه ریپل یعنی رمز ارز XRP به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 68 سنت) ناموفق بوده‌اند. ناامیدی معامله‌گرانی که اقدام به باز کردن پوزیشن لانگ کرده بودند، می‌تواند منجر به بسته شدن پوزیشن‌ها از جانب آن‌ها و سقوط قیمت ریپل به زیر سطح حمایت 63 سنت شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 19 تیر 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 19 تیر 1400

اگر خریداران نتوانند فورا قیمت ریپل را به بالای سطح 63 سنت بازگردانند، افزایش فشار فروش می‌تواند منجر به اصلاح بیشتر به زیر حمایت 58 سنت شود. در این صورت، لمس حمایت روانی 50 سنت برای ریپل دور از ذهن نخواهد بود. شکست این حمایت، احتمالا افزایش فشار فروش ناشی از ترس را به دنبال خواهد داشت. در این صورت، قیمت XRP می‌تواند تا کف کانال قیمت نزولی نیز اصلاح شود.

دیدگاه نزولی فوق در صورتی اعتبار خود را از دست می‎‌دهد که قیمت ریپل، روی سطح 75 سنت تثبیت شود.

تحلیل قیمت پولکادات (DOT)

با وجودی که قیمت ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT طی معاملات روز چهارشنبه به بالای سطح مقاومت 16.93 دلار رسید، اما خریداران در حفظ سطوح بالا ناموفق بودند. این اتفاق باعث شد تا اکنون قیمت دوباره به محدوده 13 دلار تا 16.93 دلار بازگردد. بنابراین به نظر می‌رسد که فروشندگان قصد ندارند از فشار فروش فعلی خود بکاهند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 19 تیر 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 19 تیر 1400

اکنون بزرگترین مانع برای رساندن قیمت پولکادات به سطح حمایت 13 دلار توسط خریداران، سطح حمایت 14.5 دلار است. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز شرایط را برای افت قیمت هموار کرده است.

اگر قیمت رمز ارز DOT به زیر 13 دلار برسد، روند نزولی می‌تواند تا زمان لمس سطح 10 دلار ادامه پیدا کند. این دیدگاه نزولی در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت روی سطح 17.66 دلار تثبیت شود.

تحلیل قیمت یونی سواپ (UNI)

با وجودی که فشار خرید منجر به صعود قیمت ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز (DEX) یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 22 دلار شد، اما خریداران در شکست مقاومت این خط ناموفق بودند. این اتفاق نشان داد که فشار فروش در سطوح بالا همچنان بالاست.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 19 تیر 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 19 تیر 1400

خطوط میانگین متحرک صاف شده‌اند و اندیکاتور RSI در حوالی میانه قرار دارد؛ بنابراین فشار عرضه و فشار تقاضا به یک اندازه است. اگرچه امروز قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه واکنش نشان داد، اما خریداران به منظور برتری در معاملات باید بتوانند قیمت توکن یونی را روی خط روند نزولی تثبیت کنند.

در صورت تثبیت قیمت روی خط روند نزولی، قیمت جفت UNIUSDT می‌تواند تا محدوده 30 دلار افزایش پیدا کند. در سمت مقابل، بازگشت قیمت به زیر خط روند نزولی می‌تواند زمینه‌ساز اصلاح تا اهداف 15 دلار و 13 دلار شود.

تحلیل قیمت بیت کوین کش (BCH)

ارز دیجیتال شبکه بیت کوین کش یعنی رمز ارز BCH همچنان بین بازه 475 دلار تا 538 دلار خرید و فروش می‌شود. معمولا تحکیم قیمت زیر یک مقاومت می‌تواند در نهایت منجر به شکست آن مقاومت و جهش قیمت شود؛ اتفاقی که تا این لحظه در مورد بیت کوین کش رخ نداده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش - 19 تیر 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 19 تیر 1400

طولانی شدن باقی ماندن قیمت زیر مقاومت ذکر شده باعث شده تا فشار فروش از جانب معامله‌گران به منظور ذخیره سود افزایش یابد. اگر در چنین شرایطی، قیمت به زیر بازه ذکر شده برسد، اصلاح بیشتر تا اهدف 428 دلار و 370 دلار دور از ذهن نخواهد بود.

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI حکایت از برتری خفیف فروشندگان نسبت به خریداران دارد. دیدگاه نزولی ذکر شده در صورتی نامعتبر می‌شود که قیمت بتواند از پس مقاومت 538 دلار بر بیاید. در این صورت، می‌توان نسبت به صعود قیمت بیت کوین کش تا هدف 650 دلار امیدوار بود.

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

اگرچه قیمت ارز دیجیتال شبکه سولانا یعنی رمز ارز SOL طی معاملات انتهای هفته به بالای خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 34.43 دلار رسید، اما خریداران در شکست خط روند نزولی ناموفق بودند. این اتفاق باعث شد تا در ادامه، بار دیگر قیمت این ارز دیجیتال به زیر خطوط میانگین متحرک برسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال سولانا - 19 تیر 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال سولانا – 19 تیر 1400

اکنون خریداران در تلاشند تا قیمت سولانا را روی سطح 31.36 دلار حمایت کنند. اگر خریداران بتواند قیمت را به بالای خطوط میانگین متحرک بازگردانند، می‌توان نسبت به ادامه یافتن موج صعودی تا هدف 44 دلار امیدوار بود.

با این حال، واکنش دوباره قیمت به خط روند نزولی می‌تواند سولانا را برای چند روز دیگر بین سطح 31.36 دلار و خط روند نزولی نگه دارد. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز حکایت از تعادل میان فشار خرید و فشار فروش دارد. در این شرایط، در صورتی وضعیت به نفع فروشندگان تغییر خواهد کرد که در ادامه معاملات، شاهد از دست رفتن سطح حمایت 31.36 دلار باشیم؛ اتفاقی که می‌تواند منجر به سقوط قیمت رمز ارز SOL تا هدف 26.65 دلار شود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 19 تیر 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)