تحلیل تکنیکال قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 16 مرداد 1400


امروز 16 مرداد به تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، دوج کوین، ریپل، پولکادات، یونی سواپ، بیت کوین کش و چین لینک می‌پردازیم.

قیمت بیت کوین طی روزهای گذشته تا حد زیادی افزایش یافته و این اتفاق نشان می‌دهد که تقاضا در بازار در حال زیاد شدن است. جی پی مورگان اخیرا به مشتریان خود اجازه داده تا روی صندوق جدید رمز ارز BTC که توسط گروه سرمایه‌گذاری دیجیتال نیویورک (NYDIG) ایجاد شده، سرمایه گذاری کنند.

افزایش تعداد موسسات سنتی که خواهان تعامل با ارزهای دیجیتال و استفاده از فرصت معاملات رمز ارزی هستند، افزایش قدرتمند تقاضا در بازار را تایید می‌کند.

نقشه بازار

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر فاندامنتال شناخته شده بازار ارزهای دیجیتال، اخیرا اظهار داشته که فعالیت هولدرهای بلند مدت باعث شده تا شاهد کاهش عرضه در بیت کوین باشیم. وو افزود که چنین شوکی در عرضه را از زمانی که قیمت بیت کوین روی 10,000 دلار در سه ماهه چهارم سال 2020 معامله می‌شد و پس از آن به 60,000 دلار رسید، ندیده است.

میلیاردر مشهور و سرمایه‌گذار شناخته شده آمریکایی ری دالیو (Ray Dalio) سرمایه گذاری در طلا را به بیت کوین ترجیح می‌دهد. با این حال وی رمز ارز BTC را به نوعی طلای دیجیتال دانسته و اظهار داشته که این دارایی، ابزار مناسبی برای تنوع بخشیدن به پرتفوی سرمایه گذاری است.

مارک اندریسن (Marc Andreessen)، هم‌بنیانگذار موسسه اندریسن هروویتز (Andreessen Horowitz)، دیدگاه صعودی‌تری نسبت به بیت کوین دارد و اظهار داشته که این ارز دیجیتال “یکی از شگفت‌انگیزترین چیزهایی است که تا به حال دیده” و یک “پیشرفت اساسی در فناوری” است.

تحلیل قیمت 10 رمز ارز برتر برای امروز 16 مرداد 1400

در حالی که تقاضا در بازار افزایش یافته، آیا قیمت بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها به روند صعودی خود ادامه خواهند داد؟ اجازه دهید برای پاسخ به این سوال، سراغ تحلیل تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر به لحاظ ارزش بازار برویم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

واکنش قیمت بیت کوین به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 38,111 دلار نشان داد که احساسات پیرامون معاملات این ارز دیجیتال صعودی شده و خریداران از فرصت افت قیمت برای خرید بیشتر استفاده می‌کنند. در حال حاضر خریداران در تلاشند تا قیمت رمز ارز BTC را بالای سطح 42,451 دلار حفظ کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 16 مرداد

در چارت قیمت بیت کوین شاهد تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس هستیم و در حال حاضر، خریداران باید بتوانند قیمت را روی خط گردن این الگو تثبیت کنند. در صورت موفقیت، احتمالا در ادامه شاهد از سرگیری روند صعودی تا هدف این الگو روی 55,770 دلار خواهیم بود.

با این حال، مسیر صعود قیمت بیت کوین هموار نخواهد بود. احتمالا فروشندگان در حوالی محدوده 50,000 دلار تا 51,500 دلار، در مسیر رشد قیمت ممانعت ایجاد کنند.

بر خلاف سناریوی فوق، اگر قیمت سطوح فعلی را از دست بدهد، احتمال اصلاح تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش خواهد یافت. شکست این خط می‌تواند اولین سیگنال نزولی را صادر کند.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

قیمت ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH طی معاملات روز چهارشنبه به خط روند نزولی شکسته شده خود پولبک زد و واکنش نشان داد. اکنون خریداران در تلاشند تا قیمت برترین آلت کوین بازار را بالای سطح مقاومت روانی 3,000 دلار تثبیت کنند.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 16 مرداد

اگر قیمت اتریوم در عبور از مقاومت روانی 3,000 دلار ناموفق باشد، احتمالا در ادامه شاهد اصلاح قیمت این رمز ارز تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 2,428 دلار خواهیم بود. واکنش قیمت به این خط می‌تواند همچنان روند صعودی ارز دیجیتال ETH را حفظ کند.

در سمت مقابل، اگر قیمت بالای سطح 3,000 دلار تثبیت شود، احتمالا موج صعودی جدید آغاز خواهد شد. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI حاکی از آن است که شرایط به سود خریداران است. همچنین، اگر قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، اولین سیگنال نزولی صادر خواهد شد.

تحلیل قیمت بایننس کوین (BNB)

چهارشنبه هفته گذشته، قیمت ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 320 دلار واکنش نشان داد تا فشار بالای خرید ارز دیجیتال بایننس کوین تایید شود. اکنون اولویت خریداران، حفظ قیمت روی سطح 340 دلار است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 16 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 16 مرداد

تثبیت قیمت روی سطح 340 دلار به معنای تایید شکست الگوی مثلث افزایشی خواهد بود و این اتفاق، می‌تواند زمینه‌ساز رشد قیمت بایننس کوین تا اهداف 380 دلار و 433 دلار شود. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز به سود خریداران است.

در سمت مقابل، اگر قیمت بار دیگر به زیر سطح 340 دلار برسد و حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود را بشکند، احتمال لمس خط روند صعودی افزایش خواهد یافت. شکست خط روند نزولی نیز می‌تواند منجر به اصلاح بیشتر تا هدف 211 دلار شود.

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

سه‌‌شنبه هفته گذشته قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA به بالای خط روند نزولی خود رسید تا شاهد شکست رو به بالای الگوی مثلث کاهشی تشکیل شده در چارت روزانه این ارز دیجیتال باشیم. در ادامه تلاش فروشندگان برای بازگرداندن قیمت به درون این مثلث نیز نافرجام بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 16 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 16 مرداد

تشکیل یک تقاطع صعودی روی اندیکاتورهای میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در ناحیه بالا، نشان می‌دهد که خریداران کار دشواری برای رساندن قیمت کاردانو به سطح 1.5 دلار ندارند.

در صورتی که قیمت رمز ارز ADA روی سطح مقاومت 1.5 دلار تثبیت شود، مسیر صعود تا اهداف 1.6 دلار و 1.74 دلار هموار خواهد بود. در سمت مقابل، در صورتی شرایط به نفع فروشندگان تغییر خواهد کرد که قیمت کاردانو به زیر سطح حمایت 1.2 دلار برسد. در چنین شرایطی، افت بیشتر تا سطح 1 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

علی رغم اصلاح قیمت ارز دیجیتال شبکه ریپل یعنی رمز ارز XRP تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 69 سنت در روز چهارشنبه، فشار خرید در سطوح پایین باعث شد تا موج صعودی قدرتمند این ارز دیجیتال بار دیگر از سر گرفته شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 16 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 16 مرداد

اکنون خریداران در تلاشند تا قیمت ریپل را بالای سطح مقاومت مستحکم 75 سنت حفظ کنند. در صورت موفقیت، الگوی کف دو قلوی تشکیل شده می‌تواند ریپل را به سمت اهداف بالاتر و محدوده مقاومتی 1 دلار تا 1.07 دلار هدایت کند.

دیدگاه صعودی فوق در صورتی اعتبار خود را از دست خواهد داد که بار دیگر شاهد سقوط قیمت به زیر خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 65 سنت باشیم. چنین اتفاقی می‌تواند منجر به ادامه یافتن روند خنثی بین سطوح 75 سنت تا 50 سنت شود.

تحلیل قیمت دوج کوین (DOGE)

تلاش فروشندگان دوج کوین برای رساندن قیمت این ارز دیجیتال به سطوح پایین‌تر در انتهای هفته گذشته نافرجام بود و امروز شاهد عبور قیمت رمز ارز DOGE از سطح مقاومت 21 سنت بودیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین - 16 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 16 مرداد

بازه معاملاتی کوتاه قیمت دوج کوین در چند هفته گذشته نشان می‌دهد که معامله‌گران منتظر آغاز موج بعدی قیمت هستند. در صورتی که قیمت رمز ارز DOGE بالای خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 21 سنت حفظ شود، می‌توان انتظار داشت که در ادامه شاهد صعود قیمت این میم کوین تا اهداف 28 سنت و 33 سنت باشیم.

در سمت مقابل، از دست رفتن سطح حمایت 18 سنت می‌تواند زنگ خطر را به صدا در آورد. در چنین شرایطی، اصلاح عمیق‌تر تا حمایت کلیدی 15 سنت دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل قیمت پولکادات (DOT)

واکنش قیمت ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT به سطح حمایت 16.93 دلار در روز چهارشنبه نشان داد که تقاضا برای این کریپتوکارنسی در سطوح پایین، بالا است. از منظر اندیکاتورها، شاهد تشکیل یک تقاطع طلایی میان خطوط میانگین متحرک برای پولکادات هستیم و اندیکاتور RSI در ناحیه اشباع خرید قرار دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 16 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 16 مرداد

اگر خریداران بتوانند قیمت را روی سطح 21 دلار تثبیت کنند، موج صعودی پولکادات با هدف 26.5 دلار احتمالا آغاز خواهد شد. در صورت شکست این قیمت، می‌توان نسبت به آغاز ترند صعودی بعدی رمز ارز DOT خوشبین بود.

در سمت مقابل، بازگشت قیمت به زیر سطح 21 دلار می‌تواند زمینه‌ساز اصلاح بیشتر تا هدف 16.93 دلار شود. این سطح بسیار مهم است، زیرا در صورت شکست شدن آن، ریزش شدید قیمت پولکادات تا سطح حمایت کلیدی 13 دلار دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل قیمت یونی سواپ (UNI)

قیمت ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز (DEX) یونی سواپ به خوبی در روز چهاشنبه به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 21.04 دلار واکنش نشان داد و به بالای سطح مقاومت 23.45 دلار رسید. این اتفاق نشان می‌دهد که احساسات کلی پیرامون این توکن حوزه دیفای مثبت است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 16 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 16 مرداد

در شرایط فعلی، تا زمانی که قیمت ارز دیجیتال یونی به زیر سطح 23.45 دلار نرسیده است، صعود تا هدف 30 دلار محتمل خواهد بود. شکست سطح مقاومت 30 دلار می‌تواند منجر به آغاز ترند صعودی جدید توکن یونی سواپ شود.

دیدگاه صعودی فوق در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت از سطوح فعلی بازگردد و به زیر خطوط میانگین متحرک برسد. در چنین شرایطی، شکست سطح 23.45 دلار می‌تواند یک فیک اوت (Fakeout) تلقی شود.

تحلیل قیمت بیت کوین کش (BCH)

ارز دیجیتال شبکه بیت کوین کش یعنی رمز ارز BCH به خوبی توانست از سطح مقاومت 546 دلار خود عبور کند. این اتفاق در حالی رخ داد که طی چند روز گذشته، خریداران برای شکست این مقاومت تلاش بسیاری کردند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش - 16 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 16 مرداد

خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه رو به افزایش است و اندیکاتور RSI در نیمه بالایی قرار دارد؛ بنابراین شرایط برای صعود مهیا است. تثبیت قیمت روی سطح 546 دلار به منزله تایید الگوی کف دو قلو خواهد بود؛ الگویی که هدف آن روی سطح 710 دلار قرار دارد.

در سمت مقابل، اگر قیمت بار دیگر به زیر سطح 546 دلار برسد و حمایت خطوط میانگین متحرک را نیز بشکند، اصلاح بیشتر تا هدف 383 دلار دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل قیمت چین لینک (LINK)

اگرچه خریداران به خوبی توانسته‌اند طی روزهای گذشته، قیمت ارز دیجیتال شبکه چین لینک یعنی رمز ارز LINK را بالای سطح حمایت 22 دلار حفظ کنند، اما تا این لحظه تلاش آن‌ها برای شکست سطح مقاومت 26.5 دلار نافرجام بوده است. این اتفاق نشان می‌دهد که فشار تقاضا در سطوح بالا کاهش می‌یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال چین لینک - 16 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال چین لینک – 16 مرداد

تکرار تلاش‌ها برای شکست حمایت از سوی فروشندگان باعث شده تا قدرت این حمایت تضعیف شود و شانس اصلاح قیمت تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 20.79 دلار افزایش پیدا کند. واکنش دوباره قیمت به این خط می‌تواند در ادامه زمینه‌ساز شکست سطح مقاومت 26.5 دلار شود.

در صورتی که مقاومت 26.5 دلار شکسته شود و قیمت روی آن تثبیت شود، می‌توان به صعود قیمت تا هدف 32.5 دلار خوشبین بود. در سمت مقابل، اولین نشانه نزولی برای چین لینک می‌تواند از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد. در این صورت، اصلاح بیشتر تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 18.72 دلار دور از ذهن نخواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 16 مرداد 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)