تحلیل تکنیکال قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 6 شهریور 1400


امروز 6 شهریور به تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، دوج کوین، کاردانو، ریپل، یونی سواپ، پولکادات، سولانا و ترا می‌پردازیم.

با استناد به داده‌های موجود، 8 درصد از کل بیت کوین ها در اختیار موسسات بزرگ است. با توجه به این اتفاق، مشخص است که بازیگران نهادی همچنان در حال اضافه کردن رمز ارزها به پرتفوی سرمایه گذاری خود هستند و در این راستا، آدام پروکتور (Adam Proctor)، مدیر عامل موسسه سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری سیک ونچرز (Seek Ventures)، اظهار داشت که این موسسه در نظر دارد تا سهم خود در کریپتو را افزارش دهند؛ زیرا آن‌ها معتقدند که این حوزه بخش مهمی از آینده را شامل می‌شود.

نقشه بازار

جیم کرامر (Jim Cramer)، مجری برنامه مد مانی (Mad Money) در شبکه CNBC، اخیرا اظهار داشته که وی یک “معتقد به حوزه کریپتو” بوده و به صندوق‌های سرمایه‌گذاری توصیه کرد تا 5 درصد از سرمایه خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهند.

تحلیل قیمت 10 رمز ارز برتر برای امروز 6 شهریور 1400

آیا قیمت بیت کوین موفق به شکست سطح مقاومت روانی 50 هزار دلار خواهد شد؟ در این نوشته، به بررسی و تحلیل تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر به لحاظ ارزش بازار می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

مقاومت سنگین در نزدیکی سطح 50,000 دلار باعث شده تا تمایلات برای ذخیره سود در کوتاه مدت افزایش پیدا کند. این اتفاق سبب شد تا قیمت بیت کوین طی معاملات روز پنجشنبه به زیر الگوی رایزینگ وج خود سقوط کند. با این حال، فشار فروش کافی نبود و قیمت بلافاصله توسط خطوط میانگین متحرک خود حمایت شد.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 6 شهریور 1400

اکنون قیمت بار دیگر به درون الگوی رایزینگ وج بازگشته است. اگر این وضعیت پایدار باقی بماند، احتمالا در ادامه شاهد تلاش بیت کوین برای شکست ناحیه مقاومتی 50,000 دلار تا 50,500 دلار خواهیم بود. شکست این ناحیه مقاومتی می‌تواند منجر به آغاز موج صعودی بعدی شود.

در صورت شکست این ناحیه، ضلع بالایی الگوی رایزینگ وج می‌تواند به عنوان مقاومت بعدی عمل کند. اگر قیمت در عبور از این خط واکنش نشان دهد؛ احتمالا برای چند روز دیگر، شاهد خرید و فروش ارز دیجیتال BTC درون الگو خواهیم بود.

شکست سقف الگو یک نشانه بسیار مثبت تلقی شده و می‌تواند منجر به صعود قیمت بیت کوین تا هدف 60,000 دلار شود. با این حال، شکست رو به پایین الگوی مثلث در اندیکاتور RSI می‌تواند یک نشانه منفی باشد و در صورتی که قیمت بیت کوین به زیر خطوط میانگین متحرک برسد، اصلاح تا سطح 42,450 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

طی روزهای گذشته، قیمت ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH بین بازه 3,000 دلار تا 3,335 دلار در نوسان بوده است. صاف شدن خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 3097 دلار) و قرارگیری اندیکاتور RSI در نواحی میانه، حکایت از تعادل میان عرضه و تقاضا دارد.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 6 شهریور 1400

واکنش قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه طی معاملات دیروز، امیدها برای شکست سطح مقاومت 3,335 دلار را زنده نگه داشت. شکست این سطح به معنای اتمام اصلاح خواهد بود و در ادامه، قیمت ارز دیجیتال شبکه اتریوم می‌تواند تا اهداف 3,670 دلار و 4,000 دلار افزایش پیدا کند.

در سمت مقابل، اگر فشار فروش افزایش یابد و قیمت به زیر سطح حمایت 3,000 دلار برسد، فعال شدن حد ضرر معاملات می‌تواند منجر به سقوط قیمت اتریوم تا هدف خط میانگین متحرک ساده 200 روزه روی قیمت 2,366 دلار شود.

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

به صورت کلی، شکست یک مقاومت مهم معمولا پولبک به آن سطح را به دنبال دارد؛ اتفاقی که در مورد ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA نیز رخ داد. پس از ثبت اوج تاریخی جدید 2.97 دلاری، قیمت کاردانو سطح مقاومت شکسته شده روی 2.47 دلار پولبک زد و به خوبی حمایت شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 6 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 6 شهریور 1400

حمایت قیمت توسط سطح 2.47 دلاری نشان‌دهنده احساسات مثبت پیرامون این ارز دیجیتال است؛ به طوری که معامله‌گران از فرصت افت قیمت برای خرید بیشتر استفاده می‌کنند. با این تفاسیر، احتمالا در ادامه شاهد تلاش دوباره خریداران برای از پیش رو برداشتن سطح مقاومت 2.97 دلار خواهیم بود.

شکست مقاومت 2.97 دلاری می‌تواند منجر به صعود قیمت تا هدف 3.5 دلار شود. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز حکایت از برتری خریداران در برابر فروشندگان دارد.

در سمت مقابل، اگر قیمت نتواند از پس مقاومت 2.97 دلاری برآید و به زیر سطح حمایت 2.47 دلاری برسد، لمس خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 2.29 دلار دور از ذهن نخواهد بود. از دست رفتن حمایت این خط، اصلاح بیشتری برای قیمت کاردانو را به دنبال خواهد داشت.

تحلیل قیمت بایننس کوین (BNB)

صعود قیمت ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB روی سطح 520 دلار متوقف شد. به نظر می‌رسد که خریداران در حال آماده سازی شرایط برای شکست این سطح مقاومت هستند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 6 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 6 شهریور 1400

در صورتی که خریداران پا پس نکشند و بتوانند قیمت را به بالای سطح 520 دلار برسانند، لمس هدف 600 دلار برای بایننس کوین دور از ذهن نخواهد بود. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز صعودی بودن قیمت رمز ارز BNB را تایید می‌کند.

با این حال، اگر قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 432 دلار برسد، احتمال آغاز اصلاح پررنگ خواهد شد. در این صورت، لمس خط میانگین متحرک ساده 200 روزه روی 362 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

قیمت ارز دیجیتال شبکه ریپل یعنی رمز ارز XRP بار دیگر به سطح 1.07 دلار پولبک زد. این سطح بسیار حائز اهمیت است، زیرا شکست آن می‌تواند منجر به لیکوئید شدن آبشاری سفارشات لانگ و در نتیجه افت قیمت تا سطح حمایت بعدی روی خط میانگین متحرک ساده 200 روزه (روی 86 سنت) شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 6 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 6 شهریور 1400

خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال صاف شدن است و اندیکاتور RSI اندکی بالاتر از 50 قرار دارد؛ بنابراین خریداران در حال از دست دادن برتری خود هستند.

تا زمانی که قیمت بالاتر از 1.07 دلار باشد، شانس شکست خط روند نزولی وجود خواهد داشت. در صورت شکست این خط، رشد قیمت تا سطح مقاومت 1.66 دلار دور از ذهن نخواهد بود.

در سمت مقابل، واکنش دوباره قیمت به خط روند نزولی، فشار فروش را افزایش داده و این اتفاق می‌تواند زمینه ساز سقوط سنگین قیمت ریپل باشد.

تحلیل قیمت دوج کوین (DOGE)

جمعه گذشته شاهد شکست خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (28 سنت) برای قیمت ارز دیجیتال شبکه دوج کوین یعنی رمز ارز DOGE بودیم. با این حال، فشار خرید افزایش یافت و امروز بار دیگر، قیمت به بالای این سطح رسیده است.

تحلیل قیمت دوج کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 6 شهریور 1400

اگر قیمت دوج کوین به بالای خط روند نزولی نشان داده شده در تصویر برسد، ممنتوم صعودی افزایش خواهد یافت. این اتفاق می‌تواند منجر به صعود قیمت تا اهداف 35 سنت و 45 سنت شود.

در سمت مقابل، بازگشت دوباره قیمت به زیر سطح 28 سنت و تثبیت زیر آن، شرایط را برای اصلاح بیشتر آماده خواهد کرد. در چنین شرایطی، لمس سطح حمایت 21 سنت دور از ذهن نخواهد بود. واکنش قیمت به سطح 21 سنت می‌تواند منجر به آغاز روند خنثی بین سطوح 21 سنت تا 29 سنت شود.

تحلیل قیمت پولکادات (DOT)

واکنش قیمت ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT به سطح مقاومت 28.6 دلار، اصلاح قیمت این رمز ارز تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 24 دلار را به دنبال داشت. واکنش قیمت به این خط، نشان دهنده ممنتوم صعودی مناسب در معاملات پولکادات است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 6 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 6 شهریور 1400

در صورتی که ممنتوم فعلی حفظ شود و قیمت به بالای سطح مقاومت 28.6 دلار برسد، تشکیل الگوی کف V شکل می‌تواند منجر به صعود قیمت این آلت کوین تا هدف 46.8 دلار شود.

در سمت مقابل، از دست رفتن ممنتوم صعودی احتمالا افت قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه را به دنبال خواهد داشت. اگر این اتفاق رخ دهد، هیچ بعید نیست که در ادامه شاهد اصلاح قیمت تا هدف 18 دلار باشیم.

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

سایه‌های بلند زیر کندل‌های روزانه قیمت ارز دیجیتال شبکه سولانا یعنی رمز ارز SOL در روزهای گذشته نشان‌دهنده فشار خرید بالا برای این آلت کوین است. اصلاح خفیف پس از یک حرکت صعودی قدرتمند نیز حکایت از ممنتوم بالای موج صعودی دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال سولانا - 6 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال سولانا – 6 شهریور 1400

تا زمانی که قیمت سولانا بالاتر از اوج تاریخی قبلی روی 82 دلار باقی بماند، احتمال رشد قیمت تا مقاومت روانی 100 دلار وجود خواهد داشت. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز تاییدی بر قدرت بالای روند صعودی فعلی است.

در سمت مقابل، اگر قیمت سولانا زیر سطح 82 دلار تثبیت شود، احتمال آغاز اصلاح قیمت وجود خواهد داشت. در این بین، نزدیک‌ترین حمایت روی سطح 58.38 دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت یونی سواپ (UNI)

از دست رفتن حمایت خطوط میانگین متحرک برای قیمت ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز (DEX) یونی سواپ نشان‌دهنده ضعف فشار خرید در معاملات این توکن حوزه دیفای است. اکنون خریداران در تلاشند تا قیمت را به بالای این خطوط بازگردانند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 6 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 6 شهریور 1400

اگر خریداران موفق به بازگرداندن قیمت به بالای خطوط میانگین متحرک و تثبیت قیمت روی آن‌ها شوند، شرایط برای صعود قیمت توکن یونی تا هدف 30 دلار مهیا خواهد شد. شکست ناحیه مقاومتی 30 دلار تا 31.25 دلار می‌تواند زمینه‌ساز آغاز موج صعودی بلند بعدی شود.

در سمت مقابل، تثبیت قیمت زیر خطوط میانگین متحرک، شانس لمس سطح حمایت 23.45 دلار را افزایش خواهد داد. با این حال اگر شاهد واکنش قیمت به سطح 23.45 دلار باشیم، قیمت توکن یونی سواپ می‌تواند برای چند روز بین این سطح و قیمت 30 دلار نوسان کند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ترا (LUNA)

قیمت ارز دیجیتال پروتکل ترا یعنی رمز ارز LUNA چند روزی است که بین سطوح 26 دلار تا 32 دلار نوسان می‌کند. اگرچه خریداران در روزهای گذشته چند مرتبه توانستند قیمت این توکن را به بالای سطح 32 دلار برسانند، اما در نهایت فشار خرید پایین بود و قیمت بار دیگر به درون محدوده ذکر شده بازگشت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ترا - 6 شهریور 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ترا – 6 شهریور 1400

اگر قیمت ارز دیجیتال پروتکل ترا بتواند روی ناحیه مقاومتی 32 دلار تا 34.67 دلار تثبیت شود، احتمال آغاز یک موج صعودی قدرتمند با هدف 43 دلار شدت خواهد گرفت. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز حکایت از برتری فشار تقاضا در برابر فشار عرضه دارد.

دیدگاه صعودی فوق در صورتی اعتبار خود را از دست خواهد داد که قیمت لونا به زیر سطح حمایت 22.4 دلار برسد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 6 شهریور 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)