وضعیت بازار: ورود قیمت اتریوم به کانال 4,000 دلار و رکوردشکنی کاردانو


امروز 20 اردیبهشت 1400، شاهد ادامه جهش قیمت برخی از آلت کوین ها مانند اتریوم، کاردانو و بایننس کوین هستیم تا شاخص دامیننس بیت کوین به 44 برسد.

همزمان با بازگشت دوباره قیمت بیت کوین به نزدیکی سطح 60,000 دلار، آلت کوین‌ها به رشد خود ادامه می‌دهند. جهش قیمت آلت کوین‌ها در 6 هفته گذشته سبب شده تا شاخص دامیننس رمز ارز BTC طی این مدت از محدوده 60 درصد به رقم 44 درصد برسد. این رقم، کمترین میزان از تابستان 97 محسوب می‌شود.

شاخص دامیننس

بیشترین سهم در افت شاخص سلطه بیت کوین بر بازار را می‌توان جهش خارق‌العاده قیمت ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH دانست. اتر فقط یک هفته زمان نیاز داشت تا پس از عبور از سطح 3,000 دلار، اکنون با رشدی 34 درصدی، به بالای قیمت 4,000 دلار برسد.

نمودار قیمت اتریوم - 20 اردیبهشت 1400
نمودار قیمت اتریوم – 20 اردیبهشت 1400

در کنار اتریوم و جهش بزرگش، برخی دیگر از آلت کوین‌های بزرگ بازار نیز موفق به ثبت رکوردهای تازه‌ای شدند. قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA پس از اینکه دو ماه یک روند خنثی را بین سطوح 1 دلار تا 1.4 دلار سپری کرد، طی چند روز گذشته توانست با ثبت جهشی خیره‌کننده، اوج تاریخی جدیدی را روی سطح 1.83 دلار ثبت کند.

با استناد به کوین‌مارکت‌کپ، ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB و همچنین لایت کوین، سایر آلت کوین‌هایی بودند که مانند اتریوم، رشد قیمت آن‌ها طی معاملات امروز 20 اردیبهشت 1400، منجر به ثبت اوج قیمتی تاریخی جدیدی برایشان شد. این دو ارز طی معاملات امروز به ترتیب توانستند ارقام 685 دلار و 413 دلار را لمس کنند.

وضعیت شاخص ترس و طمع همزمان با رشد قیمت اتریوم – 20 اردیبهشت 1400

شاخص ترس و طمع که از آن به عنوان معیاری برای سنجش میزان احساسات حاکم بر بازار استفاده می‌شود، پس از سقوطی که هفته گذشته تا محدوده خنثی داشت، اکنون بار دیگر به رقم 72 رسیده است. این مقدار نشان می‌دهد که بار دیگر، بازار وارد فاز طمع شده و این اتفاق می‌تواند نگران‌کننده باشد. با این حال، شایان ذکر است از زمانی که قیمت بیت کوین به بالای 15 هزار دلار رسید و تا نزدیکی 64,000 دلار افزایش یافت، این شاخص به مدت چند ماه در فاز “طمع شدید” قرار داشت.

شاخص ترس و طمع امروزثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)