توسعه دهندگان پروتکل کاور (Cover) این پروژه را ترک کردند


اعلام تعطیلی پروژه کاور پروتکل و ترک توسعه دهندگان این پروتکل دیفای منجر به سقوط قیمت ارز دیجیتال COVER و ادامه یافتن تیره روزی‌های آن شد.

بر اساس اعلامیه ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) که توسط شریک اصلی «کاور پروتکل» (Cover Protocol)، «دیفای تد» (DeFi Ted)، منتشر شد، این پروتکل فعال در حوزه بیمه تعطیل شده است. مطابقا وجوهی که در خزانه باقی مانده نیز بین هولدرهای توکن‌ کاور (COVER) توزیع خواهد شد. همچنین با توجه به این که توسعه دهندگان دیگر رابط کاربری (UI) را حفظ نمی‌کنند، از اعضای جامعه خواسته شده تا در اسرع وقت دارایی خود را از پروتکل خارج کنند.

دلیل تعطیلی کاور پروتکل ترک ناگهانی تیم توسعه دهندگان آن است و «دیفای تد» ضمن ابراز ناامیدی در این باره، اطمینان داد که آینده‌ای روشن برای آن‌ها وجود دارد:

با این اوصاف، ما بهترین‌ها را در خارج از دنیای ارزهای دیجیتال برای تیم توسعه دهنده آرزومندیم و به جامعه اعلام می‌کنیم این تنها کاری است که در مورد دارایی‌های در دسترس از دستمان بر می‌آید و آن‌ها را فراموش نکردیم.

بر اساس داده‌های CoinMarketCap، ترک کاور پروتکل از سوی توسعه دهندگان باعث شده تا قیمت توکن COVER با کاهش 15 درصدی مواجه شود.

پروتکل Cover پس از ادغام با یرن فایننس (Yearn Finance) در ماه نوامبر ۲۰۲۰ (آبان-آذر ۹۹) برجسته شد. یرن فایننس پروژه‌‌ای در اکوسیستم مالی غیر متمرکز است که توسط یکی از رهبران فضای دیفای به نام آندره کرونیه (Andre Cronje) راه اندازی شد. با این حال، این دو پروژه در اوایل مارس (اسفند-فروردین) بدون ذکر دلیل جداییشان، اعلام کردند که دیگر باهم کار نمی‌کنند.

در اواخر دسامبر (اوایل دیماه) نیز پروتکل کاور دچار حمله بی‌نهایت ماینینگ (صدور بی‌نهایت توکن‌ها) شده بود. طبق گزارش U.Today، مهاجم با سو استفاده از نقص امنیتی، ۴۰ کوینتیلیون توکن صادر کرد و در خبرها خواندیم که چگونه هک کاور پروتکل منجر به سقوط 80 درصدی قیمت طی چند دقیقه شد.

البته خوشبختانه مهاجم کاور پروتکل یک هکر کلاه سفید بود و تمام وجوه را پس داد و این تیم بعداً در صدد جبران خسارت هولدرها برآمد. اکنون باید دید با وجود ترک پروژه کاور پروتکل از سوی توسعه دهندگان، آیا همچنان عمر این پروژه ادامه خواهد داشت؟

منبع: u.today


برچسب ها: کاور پروتکل

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)