صرافی کوین بیس درصدد جذب سرمایه از طریق انتشار اوراق قرضه است


صرافی ارز دیجیتال کوین بیس (Coinbase) درصدد است از طریق انتشار اوراق قرضه، ۱.۵ میلیارد دلار سرمایه برای پیشبرد اهداف خود جذب کند.

اندکی پس از آنکه صرافی کوین بیس از سوی SEC تهدید به شکایت شد، این صرافی اعلام کرد که دست به انتشار اوراق قرضه به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار می‌زند. بنابر اطلاعیه‌ای که به‌طور رسمی از سوی کوین بیس منتشر شده، این صرافی فهرست‌شده در بورس نزدک می‌خواهد تا از سرمایه جذب‌شده برای افزایش ترازنامه مالی خود، سرمایه‌‌گذاری‌های احتمالی و همچنین قبضه مالکیت دیگر شرکت‌ها، محصولات و فناوری‌های حوزه رمز ارزها استفاده کند. کوین بیس در اعلامیه خود خاطرنشان کرده که سقف انتشار اوراق قرضه به شرایط حاکم بر بازار و دیگر مولفه‌ها وابسته است.

آن‌طور که پیداست، کوین بیس می‌خواهد درمجموع ۱.۵ میلیارد دلار اوراق بدهی از جنس اوراق اولویت‌دار خود را با سررسید سال‌های ۲۰۲۸ و ۲۰۳۱ منتشر کند. این اوراق به‌طور کامل از سوی یکی از شرکت‌های تابعه کوین بیس که هلدینگ مادر آن تلقی می‌شود، ضمانت شده است. گفتنی است که نرخ سود، مقررات بازخرید و دیگر شرایط مرتبط با این اوراق با توجه به مذاکرات میان کوین بیس و خریداران اولیه اوراق تعیین خواهد شد.

کوین بیس در بخش دیگری از اعلامیه خود خاطرنشان کرده است که اوراق قرضه و پشتوانه‌های مرتبط با آن‌ تنها از طریق تفاهم‌نامه‌ خصوصی در اختیار اشخاصی قرار می‌گیرد که ذیل قوانین اوراق بهادار داخل و خارج از آمریکا، سرمایه‌گذار نهادی قلمداد می‌شوند. در اعلامیه کوین بیس آمده است:

اوراق قرضه و پشتوانه‌های مربوطه نه در حال و نه در آینده ذیل قوانین اوراق بهادار هیچ حوزه قضایی ثبت نخواهند شد و در صورت ثبت احتمالی نیز در ایالات متحده عرضه یا فروخته نمی‌شوند؛ مگر آنکه خریداری بتواند معافیتی قابل قبول از الزامات ثبتی ایالات متحده دریافت کند.

انتشار اوراق قرضه توسط کوین بیس علی‌رغم مشکلات

خبر انتشار اوراق قرضه از سوی کوین بیس در حالی منتشر می‌شود که چندی است این صرافی در کانون توجه نهادهای ناظر مالی ایالات متحده قرار گرفته است. گفتنی است کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)‌ به‌عنوان عالی‌ترین نهاد ناظر مالی این کشور، هفته گذشته اعلام کرد که کوین بیس را در صورت راه‌اندازی خدمات وام‌دهی، تحت تعقیب قضایی قرار می‌دهد. در همین راستا، برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیر اجرایی صرافی کوین بیس، در واکنش به تهدید SEC اعلام کرد که هم‌اکنون شماری از شرکت‌های رمز ارزی در بازار وجود دارند که به مشتریان خود خدمات اعطای تسهیلات اعتباری ارائه می‌دهند.

کوین بیس با برخورداری از بیش از ۵.۶ میلیارد دلار حجم معاملات روزانه، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمز ارزی جهان است. این صرافی پیش‌تر پس از راهیابی به تالار بورس نزدک در میانه‌های ماه آوریل (خردادماه)، قصد داشت تا از طریق انتشار خصوصی اوراق قرضه سرمایه‌ای معادل با ۱.۲۵ میلیارد دلار را جذب کند.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)