منتقد پیشین کریپتو درصدد سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری در رمز ارز است


کارل آیکان (Carl Icahn) که پیشتر منتقد حوزه کریپتو بود، اکنون گفته آماده ورود به بازار رمز ارز و سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری در آن است.

کارل آیکان موسس شرکت Icahn Enterprise و مشاور سابق دولت ترامپ است و به استناد فوربس حدود 15.6 میلیارد دلار ثروت دارد. در سال 2018 آقای آیکان به شبکه CNBC گفته بود که بازار کریپتو «مسخره است» و «شاید زیادی برای آن پیر باشم، اما به این چیزها دست نمی‌زنم». اما وی در روز 25 می (5 خرداد) در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفته اکنون ورود و سرمایه گذاری بزرگی را در نظر گرفته و «قرار نیست فقط چند تا کوین بخرد»:

منظورم این است که حرکت بزرگ برای ما یک میلیارد دلار است، یک میلیارد و نیم… نمی‌خواهم رقم دقیق را بگویم.

دلیل تغییر عقیده میلیاردر بازار نسبت به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز چیست؟

آقای آیکان به لسیت رو به رشد میلیاردهایی پیوسته است که طی 12 ماه گذشته لحن و موضع خود را نسبت به بازار ارزهای دیجیتال تغییر داده‌اند. زمانی که از وی سوال شد کدام ارزها را زیر نظر گرفته، این میلیاردر گفت:

اکثر رمز ارزهای ساخته شده امروزی دوام نخواهند داشت، اما ما باور داریم که کریپتوکارنسی به هر شکلی قرار است باقی بماند. دقیق بخواهم بگویم، تا به حال هیج ارز دیجیتالی نخریده‌ایم، اما داریم درباره آن تحقیق می‌کنیم.

به باور آیکان رمز ارزهایی که حداقل ویژگی ذخیره ارزش بودن را ندارند، از بازار ناپدید خواهند شد، چراکه «باید نوعی امنیت ارزش برای بقا وجود داشته باشد». Icahn Enterprises یک کمپانی آمریکایی 14.5 میلیارد دلاری است که در شرکت CVR، ریپ بویز (Pep Boys) و ریزورت‌های تفریحی ترامپ سرمایه گذاری کرده است.

بیشتر بخوانید: چین در حال ارزیابی رمز ارز به‌عنوان یک ابزار سرمایه گذاری است

رایان آدامر (Ryan Adams)، یکی از چهره‌های شناخته شده اتریوم و موسس شرکت سرمایه‌گذاری میتوس کپتیال (Mythos Capital) و بنک‌لس (Bankless)، در توییتر نوشته خبرساز شدن آیکان در رسانه‌ها می‌توان نشانه‌ای باشد که هم‌اکنون وارد بازار شده است:

اگر کارل آیکان هنوز میلیاردها دلار اتریوم و بیت کوین نخریده، چرا باید قبل از آن اعلام کند که قرار است یک میلیارد دلار ETH و BTC بخرد؟

این میلیاردر در مصاحبه با بلومبرگ نظر خود نسبت به بازار ارز دیجیتال را بازتر کرده است. وی اظهار داشته شک و تردید نسبت به کریپتو یک «اشتباه مُصر کوچک» بوده و ارزش ذاتی دلار آمریکا را در قیاس با رمز ارز که می‌تواند یک ذخیره ارزش و پوششی در برابر تورم باشد، زیر سوال برده است:

خب، ارزش دلار چقدر است؟ تنها ارزش دلار در این است که برای پرداخت مالیات استفاده می‌شود.

زمانی که از آقای آیکان درباره «کاربرد رمز ارزها» سوال شد، این میلیاردر 85 ساله درباره شبکه اتریوم سخن گفت و اظهار داشت که «اتریوم بلاک چین اصلی است و دو ویژگی دارد: می‌توانید از آن به عنوان سیستم پرداخت یا ذخیره ارزش استفاده کنید». وی در ادامه افزود «بیت کوین برای من تنها یک ذخیره ارزش است».

منبع: Cointelegraph


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)