بلومبرگ: مقاومت بعدی بیت کوین روی ارزش بازار 1 تریلیون دلاری است


یکی از تحلیلگران بلومبرگ گفته رسیدن قیمت BTC به ۲۰ هزار دلار، آغاز کار و به معنای شکسته شدن مقاومت بعدی بیت کوین و ۱ تریلیون دلاری شدن بازار آن است.

مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد کالا در بخش بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence)، روز دوشنبه همزمان با بازیابی سطح ۱۶ هزار دلاری توسط بیت کوین، توییتی در مورد آینده بزرگترین ارز دیجیتال دنیا منتشر کرد.

شکست مقاومت بعدی بیت کوین و ۱ تریلیون دلاری شدن بازار آن چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

طی چند روز اخیر شاهد افت اندک قیمت بیت کوین به پایین‌تر از سطح ۱۵،۸۰۰ دلاری بودیم، ولی در روز دوشنبه بهبود قیمت مناسبی اتفاق افتاد و این رمز ارز از ۱۶،۴۰۰ دلار هم فراتر رفت. برای همین مک‌گلون توییتی در مورد مقاومت بعدی بیت کوین و وضعیت آن در سال ۲۰۲۱ منتشر کرده که متن آن به شرح زیر است:

مقاومتی که سر راه ۲۰ هزار دلاری شدن بیت کوین وجود دارد، مانع اصلی ۱ تریلیون دلاری شدن بازار آن است. به نظر می‌رسد نسخه دیجیتال طلا که موجودی محدودتری داشته و سابقه اضافه کردن صفرهای جدید به قیمتش را دارد، در مراحل اولیه شناسایی قیمت باشد. بنابراین ادامه افزایش قیمت این رمز ارز در سال ۲۰۲۱ محتمل است. در ضمن، پذیرش این ارز دیجیتال در بخش‌های اصلی نیز رو به افزایش است.

مقاومت بعدی بیت کوین

مک‌گلون چارت بالا را هم در توییت خود آورده بود. این چارت ادعا می‌کند مقاومت بزرگ بعدی بیت کوین، با ۱ تریلیون دلاری شدن بازار آن شکسته خواهد شد. لازم به ذکر است آقای مک‌گلون به خاطر نگاه مثبتش به آینده BTC شناخته می‌شود و در ماه سپتامبر (شهریور) گفته بود بر اساس تعداد آدرس‌های فعال شبکه بیت کوین، این رمز ارز باید با مبلغ ۱۵ هزار دلار معامله شود. همانطور که می‌دانید، BTC پس از گذشت مدتی کوتاهی از انتشار سخنان مک‌گلون، ۱۵ و سپس ۱۶ هزار دلاری شد.

پیتر برنت از یک روند صعودی نوپا خبر می‌دهد

مک‌گلون تنها متخصص بازاری نیست که آینده‌ای درخشان برای روند صعودی فعلی بیت کوین و مقاومت بعدی آن پیش‌بینی می‌کند. یکی از تریدرهای شناخته شده به نام پیتر برنت (Peter Brandt) با انتشار توییتی به روندهای صعودی سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ اشاره و بر همین اساس ادعا کرده عملکرد قیمت فعلی BTC تنها آغاز یک چرخه قیمتی جدید است:

طی بازار صعودی سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷، ۹ اصلاح قیمت بزرگ در کنار این میانگین‌ها انجام شد: ثبت رکورد قیمتی جدید با فاصله‌های ۱۴ هفته‌ای و کاهش ارزش ۳۷ درصدی پس از هر رکورد. اما از زمان کاهش قیمت در سپتامبر امسال، تنها دو اصلاح قیمت ۱۰ درصدی انجام شده است.

مقاومت بعدی بیت کوین

یک کارشناس آمار به نام ویلی وو (Willy Woo) هم با نظر برنت موافق است و عقیده دارد روند صعودی BTC می‌تواند راه خیلی بیشتری را طی کند. وی نظر خود را بر اساس اندیکاتور RSI (شاخص قدرت نسبی) ارائه کرده و می‌گوید با توجه به این اندیکاتور، بیت کوین تازه در ابتدای مسیر افزایش قیمت قرار دارد. در پایان بد نیست بدانید که هفته پیش یکی از تحلیلگران بازار سیتی‌بانک (Citibank) پیش‌بینی کرد تا دسامبر ۲۰۲۱، قیمت هر BTC به ۳۱۸ هزار دلار خواهد رسید.

نظر شما در مورد مقاومت بعدی بیت کوین و احتمال ۱ تریلیون دلاری شدن ارزش بازار آن چیست؟

منبع: cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)