کاربرد بیت کوین چیست؟ قسمت 3 آموزش صفر تا صد Bitcoin


کاربرد بیت کوین چیست؟ در این قسمت مقدمه ای از کاربردهای بیتکوین – Bitcoin ذکرشده و در ادامه مجموعه آموزش صفر تا صد به تفصیل در این باره صحبت خواهد شد.

بیت کوین یک نوآوری در سیستم مالی سنتی دنیا محسوب می‌شود. کاربرد بیت کوین به صورت کلی “انتقال ارزش” است که این انتقال ارزش در قالب ارز دیجیتال این شبکه یعنی BTC صورت می‌پذیرد. به منظور درک بهتر کارکرد و کاربرد این ارز دیجیتال، از چند شخصیت در مجموعه آموزش صفر تا صد بیت کوین استفاده شده است. در ادامه با این شخصیت‌ها آشنا می‌شویم:

آلیس: آلیس در کارولینای شمالی زندگی می‌کند و چیزهایی در مورد بیت کوین از دوستانش شنیده است. در این مجموعه آموزشی، آلیس قرار است با بیت کوین بیشتر آشنا شود و از این ارز دیجیتال استفاده کند. بنابراین داستان آلیس به ما نحوه استفاده بیت کوین به عنوان یک ارز قابل پرداخت و چگونگی انجام تراکنش‌های این ارز دیجیتال در ابعاد خرد را یاد خواهد داد.

کارول: کارول صاحب یک گالری در سانفرانسیسکو است. کار وی خرید و فروش شاهکارهای هنری گران قیمت است. داستان کارول به ما درک بهتری در مورد حملات 51 درصدی خواهد داد.

باب: باب صاحب یک کافه در پالو آلتو است. یک برنامه‌نویس هندی به نام جوزف وبسایت کافه‌ی باب را آماده می‌کند. قرار است که باب دستمزد جوزف را از طریق بیت کوین پرداخت کند. این داستان به ما کاربرد بیت کوین برای برون‌سپاری، استفاده در قراردادهای کاری و تراکنش‌های بین‌المللی را خواهد آموخت.

گابریل: گابریل یک کارآفرین جوان در شهر ریودوژانیرو است که یک فروشگاه اینترنتی برای فروش تی‌شرت، ماگ و استیکر دارد. از آنجا که گابریل هنوز به سن قانونی نرسیده، وی نمی‌تواند حساب بانکی داشته باشد.

یوجنیا: یوجنیا مدیر یک موسسه خیریه کودکان در فیلیپین است. اخیرا وی در مورد بیت کوین چیزهایی شنیده است و قصد دارد با استفاده از بیت کوین، خیرین خارجی را نیز برای خیریه خود جذب کند. همچنین وی قصد دارد با استفاده از بیت کوین، تمام سرمایه خیریه و مبالغ اهدایی را به صورت شفاف اعلام کند. داستان یوجینا ما را با کاربرد بیت کوین به عنوان یک ارز بین‌المللی و برون‌مرزی و شفافیت این شبکه برای کارهای خیریه بیشتر آشنا خواهد کرد.

محمد: محمد یک واردکننده قطعات الکترونیکی در دوبی است. او قصد دارد با استفاده از بیت کوین، هزینه کالای خریداری شده خود در آمریکا و چین را پرداخت کند تا فرآیند واردات این کالاها به امارات سریع‌تر شود. این داستان ما را به نحوه استفاده از بیت کوین به عنوان یک روش پرداختی برای مشاغل کلان در ابعاد بین المللی آشنا خواهد کرد.

جینگ: جینگ دانشجوی مهندسی کامپیوتر در شانگهای است. وی صاحب یک ریگ استخراج است و با استخراج بیت کوین، هزینه‌های جاری زندگی خود را تامین می‌کند. داستان جینگ ما را با بعد صنعتی بیت کوین و تجهیزات مخصوصی به نام ماینر بیشتر آشنا خواهد کرد.

داستان افراد معرفی شده در ادامه این مجموعه درک بهتری به ما در مورد نحوه کارکرد بیت کوین و کاربرد های آن خواهد داد.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)