تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین – دوشنبه 3 آبان 1400


آیا حرکات قیمتی BTC طی چند روز گذشته، بستر را برای صعود بعدی مهیا کرده است؟ امروز 3 آبان، به ارائه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین می‌پردازیم.

قیمت بیت کوین پس از ثبت رکورد 67 هزار دلار، چهار روز وارد اصلاح شد و در این بین برخی از آلت کوین‌ها توانستند از این فرصت استفاده کرده و رشدهای چند ده درصدی را ثبت کنند. دیشب قیمت رمز ارز BTC برای لحظاتی به زیر سطح 60 هزار دلار رسید، اما امروز شاهد بازگشت قیمت به بالای سطح 62 هزار دلار هستیم. در این نوشته، تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین را ارائه می‌دهیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 3 آبان 1400

در تحلیل بیت کوین 29 مهر و زمانی که هر واحد رمز ارز BTC در حوالی 65,700 دلار معامله می‌شد، نسبت به اصلاح قیمت بیت کوین تا محدوده 58 الی 60 هزار دلار در صورت شکست سطح حمایت 64 هزار دلاری هشدار داده شد:

تحلیل بیت کوین 29 مهر

در نهایت قیمت مطابق سناریوی ذکر شده در آن تحلیل پیش رفت و پس از از دست رفتن سطح حمایت 64 هزار دلاری، به خوبی به محدوده حمایتی 58 هزار دلار تا 60 هزار دلار واکنش نشان داد. حال که قیمت به این محدوده واکنش نشان داده، سناریوهای بعدی کدامند؟

تحلیل قیمت بیت کوین 3 آبان
تحلیل قیمت بیت کوین – 3 آبان 1400 (برای بزرگنمایی، روی تصویر کلیک کنید)

در تصویر بالا، اعتبار بالای سطوح فیبوناچی ترسیم شده و واکنش چندین باره قیمت به آن‌ها، واضح است. همچنین در جریان اصلاح قیمت بیت کوین طی چهار روز گذشته، خط حمایت-مقاومت دینامیکی (خط آبی پررنگ) به خوبی عمل کرد و قیمت روی آن حمایت شد.

اکنون تا زمانی که قیمت بالاتر از محدوده 58 هزار دلار تا 60 هزار دلار قرار داشته باشد، شرایط برای صعود مهیا است. پیش بینی می‌شود که بین این محدوده حمایتی و سطح 67 هزار دلار، شاهد تشکیل یک الگوی نموداری باشیم و قیمت بار دیگر خط آبی پررنگ را لمس کند.

در صورت تشکیل چنین الگویی و در نهایت شکست سطح 67 هزار دلار که منطبق بر سطح 161.8 درصد فیبوناچی است، پیش بینی می‌شود که رالی صعودی بعدی منجر به فتح قله 82 هزار دلاری (سطح 227.2 درصد فیبوناچی) شود.

اما در سناریوی نزولی، شکست محدوده 58 هزار دلار تا 60 هزار دلار، می‌تواند موج صعودی بعدی را به تاخیر بیندازد. در صورت وقوع این سناریو، اصلاح قیمت تا سطح حمایت کلیدی 52.5 هزار دلار محتمل خواهد بود. با این حال، تا زمانی که قیمت به زیر سطح 52.5 هزار دلار نرسد، ساختار چارت همچنان صعودی خواهد ماند. اما شکست این سطح، می‌تواند منجر به افزایش فشار فروش و آغاز یک موج اصلاحی چند ماهه شود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 3 آبان 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)