تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین – یکشنبه 25 مهر 1400


آیا تاثیر اخبار مربوط به تصویب ETF روی قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد؟ امروز 25 مهر، به ارائه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین می‌پردازیم.

طی سالیان گذشته، جامعه ارزهای دیجیتال همواره نسبت به تصویب ETF بیت کوین در ایالات متحده امیدوار بودند و چنین اتفاقی را آغاز یک عصر جدید برای پادشاه ارزهای دیجیتال می‌دانستند. اکنون شنیده‌ها حکایت از این دارد که اولین صندوق قابل معامله بیت کوین در ایالات متحده، احتمالا فردا دوشنبه تصویب خواهد شد. انتشار این اخبار تاثیر مثبتی در روند معاملات رمز ارز BTC گذاشته و باعث شده بازار اصطلاحا «پیش خور» شود.

اگر تاکنون در بازارهای مالی فعالیت داشته‌اید، احتمالا جمله «با شایعه بخر، با خبر بفروش» را شنیده‌اید. ممکن است فردا نیز چنین اتفاقی رخ دهد و با اعلام رسمی تصویب ETF بیت کوین، فشار فروش افزایش یابد. به یاد داشته باشید که موج صعودی بزرگ بیت کوین در سال‌های 2016 و 2017، دقیقا زمانی به پایان رسید که بورس کالای شیکاگو (CME)، رسما اعلام کرد که معاملات آتی بیت کوین را به بستر خود اضافه می‌کند.

تحلیل قیمت بیت کوین – 25 مهر 1400

در تصویر زیر، چارت قیمت بیت کوین به تتر با تایم فریم روزانه را مشاهده می‌کنید:

تحلیل بیت کوین 25 مهر
تحلیل قیمت بیت کوین 25 مهر 1400 (برای بزرگنمایی، روی تصویر کلیک کنید)

اولین نکته مهم در چارت بالا، وجود سطوح فیبوناچی معتبر است. همانطور که مشاهده می‌کنید، قیمت به سطوح ترسیم شده چند بار واکنش نشان داده و آخرین بار، توسط سطح اصلاحی 50 درصد حمایت شده است. اکنون قیمت مسیر صعودی را در پیش گرفته و اولین مقاومتی که سطوح فیبوناچی نشان می‌دهد روی قیمت 67,000 دلار است.

نکته مهم بعدی، وقوع یک کراس صعودی بین خطوط میانگین متحرک است. در واقع، خط میانگین متحرک ساده 100 روزه (خط آبی رنگ) در حال عبور رو بالا از خط میانگین متحرک ساده 200 روزه (خط قرمز رنگ) است. جالب است بدانید آخرین باری که این اتفاق رخ داد، قیمت بیت کوین از حوالی 9,000 دلار روند صعودی خود را آغاز کرد و به 64,800 دلار رسید.

با این تفاسیر، وضعیت قیمت بیت کوین همچنان صعودی به نظر می‌رسد. با این حال، اصلاح قیمت نیز ممکن است. با توجه به شرایط چارت، در صورتی که قیمت رمز ارز BTC بالای محدوده حمایتی 58 هزار دلار تا 60 هزار دلار باقی بماند، محتمل‌ترین سناریو ادامه روند صعودی تا هدف 67 هزار دلار خواهد بود. در سمت مقابل، بازگشت قیمت به زیر سطح 58 هزار دلار می‌تواند منجر به اصلاح قیمت تا سطح معتبر 52,500 دلار شود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 25 مهر 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)