تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین – دوشنبه 17 آبان 1400


با صعود قیمت رمز ارز BTC به مرز 66 هزار دلار، سناریوهای بعدی کدامند؟ امروز 17 آبان، به ارائه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین می‌پردازیم.

با صعود قیمت بیت کوین به 66 هزار دلار و ثبت اوج‌های قیمتی تاریخی تازه توسط برخی از آلت کوین‌ها مانند اتریوم، سولانا و پولکادات، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به 3 تریلیون دلار رسیده است. با این حال، شاخص دامیننس طی 24 ساعت گذشته کاهش یافته و این اتفاق می‌تواند نشان‌دهنده احتمال آغاز موج صعودی بعدی قیمت بیت کوین باشد. در این نوشته، به ارائه تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز BTC می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 17 آبان 1400

در تحلیل بیت کوین 3 آبان و زمانی که هر واحد رمز ارز BTC در حوالی 62 هزار دلار خرید و فروش می‌شد، گفته شد که محدوده 58 هزار دلار الی 60 هزار دلار می‌تواند منطقه مناسبی برای خرید بیت کوین باشد. همچنین در آن تحلیل، خط حمایتی-مقاومتی مهمی (خط آبی رنگ در تصویر پایین) به تصویر کشیده شد.

تحلیل قیمت بیت کوین 3 آبان

طبق تحلیل فوق، قیمت به خوبی توسط حمایت‌های ذکر شده حفظ شد و اکنون به اوج تاریخی خود روی 67 هزار دلار نزدیک شده است. اما سناریوهای بعدی چه خواهد بود؟ در تصویر زیر، چارت قیمت بیت کوین برای امروز را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین 17 آبان
تحلیل قیمت بیت کوین – 17 آبان 1400 (برای بزرگنمایی، روی تصویر کلیک کنید)

به نظر می‌رسد که در صورت عدم موفقیت قیمت بیت کوین در عبور از قیمت 67 هزار دلار طی موج صعودی فعلی، احتمال تشکیل یک الگوی اصلاحی بین سطح 67 هزار دلار و خط آبی رنگ نشان داده شده در تصویر خواهیم بود. همچین در تحلیل‌های گذشته، به سطوح فیبوناچی ترسیم شده که از اعتبار بسیار بالایی برخوردارند، اشاره شده بود. اگر تمامی ابزارهای تکنیکال موجود در چارت را در نظر بگیریم، می‌توانیم وقوع یکی سناریوهای زیر را در ادامه انتظار داشته باشیم:

اگر قیمت بیت کوین موفق به عبور از سطح 67 هزار دلار شود (چه طی موج صعودی فعلی، و چه در روزهای آینده و پس از تکمیل یک اصلاح خفیف)، انتظار می‌رود که طی هفته‌های آتی قیمت رمز ارز BTC تا سطح 227.2 درصد روی رقم 82 هزار دلار افزایش یابد.

در سناریوی نزولی، اگر حمایت خط آبی رنگ از دست برود و قیمت بیت کوین به زیر 62 هزار دلار برسد، اولین محدوده حمایتی بلافاصله در محدوده 58 هزار دلار تا 60 هزار دلار خواهد بود. شکست این محدوده، می‌تواند موج صعودی قیمت رمز ارز BTC را به خطر بیاندازد؛ زیرا احتمالا با شکست این حدوده، یک الگوی نزولی سقف دو قلو تکمیل خواهد شد. اما در واقع، در صورتی می‌توان ادعا کرد که موج صعودی فعلی به اتمام رسیده که قیمت به زیر سطح حمایت 52.5 هزار دلار برسد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 17 آبان 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)