تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین – دوشنبه 1 آذر 1400


آیا روند نزولی جدیدی برای قیمت رمز ارز BTC آغاز شده است؟ به بررسی و ارائه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین برای امروز دوشنبه 1 آذر ماه می‌پردازیم.

تصویب چند ETF بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) منجر به ثبت اوج تاریخی جدید برای قیمت رمز ارز BTC روی 69,000 دلار شد. با این حال، هیجانات صعودی مربوط به این اخبار مثبت اکنون فروکش کرده و این اتفاق منجر به افزایش فشار فروش و کاهش فشار خرید در روند معاملات بیت کوین شده است. در این بین، برخی از تحلیلگران با اشاره به کاهش مداوم موجودی بیت کوین در صرافی‌ها علی رغم افت قیمت، شرایط فعلی را یک فرصت خرید می‌دانند.

موجودی بیت کوین در صرافی ها
موجودی بیت کوین در صرافی ها – منبع: CryptoQuant

عدم افزایش موجودی بیت کوین در صرافی‌ها علی رغم افت قیمت اخیر می‌تواند نشان‌دهنده آن باشد که سرمایه‌گذاران بلندمدت که دارایی خود را در کیف پول‌ها ذخیره می‌کنند، همچنان نسبت به شرایط صعودی بیت کوین خوش بین هستند. با این حال، تحلیل تکنیکال می‌تواند گزینه مناسبی برای یافتن بهترین سطوح به منظور خرید رمز ارز BTC باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 1 آذر 1400

در تصویر پایین، چارت قیمت بیت کوین با تایم فریم روزانه را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین 1 آذر
تحلیل قیمت بیت کوین – 1 آذر 1400 (برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید)

همانطور که در تصویر مشخص است، اصلاح اخیر قیمت بیت کوین که منجر به از دست رفتن محدوده حمایتی 58 هزار تا 60 هزار دلار شد، روز جمعه روی خط حمایتی-مقاومتی دینامیکی (خط مشکی) متوقف شد. دیشب نیز شاهد پولبک قیمت تا سطح 60 هزار دلار بودیم.

با توجه به حمایت شکسته شده، تا زمانی که بیت کوین پایین‌تر از سطح 60 هزار دلار خرید و فروش شود، شرایط در کوتاه مدت نزولی است. در این بین، احتمال تشکیل یک الگوی نموداری بین سطح 60 هزار دلار و خط حمایتی-مقاومتی ترسیم شده وجود دارد و در نهایت شکست هر کدام از این خطوط، مسیر موج بعدی را تعیین خواهد کرد.

در صورتی که قیمت بیت کوین به زیر خط حمایتی-مقاومتی مذکور که در شرایط فعلی در محدوده 56,000 دلار قرار دارد برسد، اولین سطح حمایت پیش رو، رقم 53,000 دلار خواهد بود. حمایت‌های بعدی نیز به ترتیب روی قیمت‌های 50,500 دلار و 43,000 دلار قرار گرفته‌اند.

اما اگر قیمت به بالای سطح 60 هزار دلار برسد و روی آن تثبیت شود، می‌توان نسبت به صعود دوباره تا محدوده 66,500 دلار الی 67,000 دلار خوشبین بود. در ادامه، شکست این محدوده مقاومتی مسیر را برای رکوردشکنی دوباره قیمت بیت کوین هموار خواهد کرد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 1 آذر 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)