تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین – شنبه 11 دی 1400


به نظر می‌رسد که سطوح فعلی برای خرید بیت کوین جذاب است. در این نوشته به تحلیل وضعیت قیمت بیت کوین از دید تکنیکال برای امروز 11 دی می‌پردازیم.

در حالی که پیش بینی‌های مختلفی پیرامون صعود قیمت بیت کوین در اواخر سال 2021 و خصوصا ماه دسامبر وجود داشت، اما قیمت رمز ارز BTC در ماه آخر سال 2021 حدودا 20 درصد کاهش یافت. بنابراین پرونده سال 2021 برای بیت کوین با جهشی 60 درصدی از قیمت 29 هزار دلار در ابتدای سال تا قیمت 46.5 دلاری در انتهای سال بسته شد. همچنین بالاترین قیمتی که بیت کوین موفق به ثبت آن طی سال 2021 شد، رقم 69 هزار دلار بود.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 11 دی 1400

در تحلیل بیت کوین 4 دی و زمانی که هر واحد رمز ارز BTC در حوالی 51 هزار دلار خرید و فروش می‌شد، نسبت به ضعف ممنتوم و احتمال اصلاح دوباره تا سطح 45 هزار دلار هشدار داده شده بود. در نهایت این اتفاق رخ داد و شب گذشته، قیمت بیت کوین تا سطح 45.7 هزار دلار کاهش یافت. اما به نظر می‌رسد که اکنون فرصت مناسبی برای خرید است.

در تصویر زیر، چارت قیمت بیت کوین با تایم فریم روزانه و مقیاس لگاریتمی را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین 11 دی
تحلیل قیمت بیت کوین – 11 دی 1401 (برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید)

قیمت بیت کوین اکنون به یکی از خطوط حمایتی-مقاومتی دینامیک بسیار مهم خود نزدیک شده است. همانطور که در تصویر می‌بینید، از ابتدای سال 2020 تا کنون بارها این خط جلو رشد و افت قیمت را گرفته و فقط دو بار قیمت از آن عبور کرده است. بنابراین انتظار می‌رود که بار دیگر شاهد افزایش فشار خرید در نزدیکی این خط باشیم.

در شرایط فعلی، دو سناریو محتمل به نظر می‌رسد:

اولین سناریو، حمایت قیمت توسط خط مذکور است. در این صورت می‌توان انتظار داشت که طی هفته‌های آینده، قیمت بیت کوین به محدوده مقاومتی 65 تا 69 هزار دلار نزدیک شود. پس از لمس این ناحیه مقاومتی، اصلاح دوباره قیمت حتی تا خط حمایتی-مقاومتی دینامیکی ترسیم شده محتمل خواهد بود؛ اما در نهایت انتظار می‌رود که قیمت با شکست ناحیه مقاومتی 65 تا 69 هزار دلار، به سمت ثبت اوج تاریخی جدید در حوالی 80 هزار دلار حرکت کند. این سناریو با پیکان‌های سبز رنگ در چارت به تصویر کشیده شده است.

سناریوی دوم، شکست حمایت و افت قیمت به زیر خط ترسیم شده است. در این صورت هرچند قیمت می‌تواند توسط سطح 41 هزار دلار حمایت شود و به خط شکسته شده پولبک بزند، اما در گام بعد، لمس ناحیه حمایتی 29.5 هزار دلار تا 30.5 هزار دلار دور از ذهن نخواهد بود.  این سناریو با پیکان‌های قرمز رنگ در چارت به تصویر کشیده شده است.

با این تفاسیر، به نظر می‌رسد که شرایط فعلی یک موقعیت طلایی برای خرید محسوب می‌شود؛ زیرا خط حمایتی و مقاومتی دینامیکی ترسیم شده، در زمان فعلی در محدوده 45 هزار دلار تا 45.5 دلار قرار گرفته است. این بدان معناست که خرید در شرایط فعلی، حد ضرر بسیار کمی دارد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 11 دی 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)