تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – ۲۴ خرداد ۱۴۰۱


تحلیل دو ماه گذشته قیمت بیت کوین نشان از قدرت بالای فروشندگان دارد. اما ریزش قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال تا کجا ادامه خواهد داشت؟

با تحلیل نمودار هفتگی قیمت بیت کوین می‌بینیم که طی دوماه گذشته، خرس‌ها حاکمان بازار بوده‌اند. شاید اینطور به نظر برسد گاوها (خریداران) توانایی مقابله با روند نزولی قدرتمند قیمت بیتکوین را نداشته باشند. اما وقتی به چارت هفتگی قیمت BTC نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که در 2 ناحیه احتمال بازگشت گاوها و متوقف کردن روند نزولی وجود دارد.

نمودار هفتگی بیت کوین دو ناحیه‌ی تقاضای مهمی که توانایی متوقف کردن روند نزولی قیمت بیت کوین را دارند نواحی تقاضای 22 هزار دلار تا 24 هزار دلار و 17 هزار دلار تا 20 هزار دلار هستند. با تحلیل این دو ناحیه به دودلیل ناحیه‌ی قیمتی دوم، یعنی ناحیه‌ی 17,000 دلار تا 20,000 دلار مهمتر و قدرتمندتر است. دلیل اول ناحیه‌ی تقاضای غیرمتعادل مهمی است که هنوز خالی نشده، و دلیل دوم مقاوت مهمی است که مدت‌ها سقف تاریخی بیت کوین بوده است و بعد از شکست این مقاومت و تبدیل شدن به حمایت، تا امروز لمس نشده است. بخاطر این دو دلیل، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این محدوده همانند آهن ربا قیمت را به سمت خود جذب کند.

به رفتار قیمت در اولین ناحیه تقاضای پیش رو توجه کنید

با نزدیک شدن قیمت به ناحیه‌ی 22 هزار دلار تا 24 هزار دلار، برای تحلیل دقیق‌تر رفتار قیمت بیت‌کوین، باید به نمودار روزانه BTC توجه کنیم. با تحلیل دقیق قدرت و ضعف خریداران و فروشندگان در این ناحیه می‌توانیم سناریوهای بعدی را بررسی کنیم.

نمودار روزانه بیت کوین برای خرید و فروش بیت کوین در کنار بیش از 120 رمزارز دیگر، در صرافی اکسچینو ثبت نام کنید و به راحتی معاملات خود را آغاز کنید.

تهیه شده در اکسچینو


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)