تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین – سه شنبه 16 آذر 1400


پس از بازیابی قیمت BTC، می‌توان نسبت به آغاز یک موج صعودی امیدوار بود؟ به ارائه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین برای امروز 16 آذر می‌پردازیم.

با وجود افت شدید قیمت ارزهای دیجیتال و به خصوص ریزش ناگهانی قیمت بیت کوین تا سطح 42,000 دلار در صبح روز شنبه هفته جاری، فشار خرید به حدی افزایش یافت که اکنون پادشاه ارزهای دیجیتال با بیش از 20 درصد افزایش قیمت، دوباره بالاتر از سطح 50,000 دلار خرید و فروش می‌شود.

نکته جالب در مورد اصلاح اخیر قیمت بیت کوین از اوج تاریخی خود روی 69,000 دلار تا به امروز، وضعیت مثبت فاندامنتال است. بر اساس داده‌های ارائه شده توسط کریپتوکوانت، موجودی بیت کوین در صرافی‌ها با شدتی کم‌سابقه در حال کاهش است. عموما کاهش موجودی BTC در صرافی‌ها به معنای کاهش عرضه و در نتیجه افزایش قیمت در بلندمدت است.

تحلیل بیت کوین 16 آذر

تحلیل قیمت بیت کوین – 16 آذر 1400

در تصویر زیر، چارت قیمت بیت کوین با تایم فریم روزانه را مشاهده می‌کنید:

تحلیل بیت کوین 16 آذر
تحلیل قیمت بیت کوین 16 آذر 1400 (برای بزرگنمایی، روی تصویر کلیک کنید)

طی سقوط اخیر بازار، قیمت بیت کوین محدوده مقاومتی مهم 53 هزار دلار تا 54 هزار دلار را در هم شکاند و قیمت سریعا به محدوده حمایتی مهم بعدی بین قیمت‌های 41 هزار دلار تا 42 هزار دلار رسید و توسط آن حمایت شد. با این تفاسیر، دو محدوده ذکر شده از اهمیت بالایی در ادامه مسیر برخوردار خواهند بود.

صعود قیمت بیت کوین به بالای محدوده 53 تا 54 هزار دلار همزمان با کاهش موجودی بیت کوین در صرافی‌ها می‌تواند آغازگر یک موج صعودی نسبتا شدید به سمت اهداف بالاتر باشد. در این بین، دو سطح مقاومت برای ثبت ATH جدید بر سر راه قرار خواهند داشت. این مقاومت‌ها شامل دو سطح 59 هزار دلار و 65 هزار دلار است.

در سمت مقابل، شکست محدوده حمایتی 41 هزار دلار تا 42 هزار دلار، تا حد زیادی می‌تواند بازار را وارد یک چرخه نزولی میان‌مدت یا حتی بلندمدت کند؛ به این دلیل که پس از رشد فعلی، شکست محدوده ذکر شده می‌تواند همانند آنچه در تصویر مشخص شده، منجر به تشکیل و تایید یک الگوی سر و شانه شود. در چنین حالتی، افت قیمت بیت کوین تا سطح 30,000 دلار محتمل خواهد بود. البته در مسیر افت قیمت بیت کوین تا محدوده 41 هزار دلار تا 42 هزار دلار، سطح حمایت 47 هزار دلار می‌تواند جلو افت بیشتر را بگیرد.

بنابراین به صورت کلی، سطوح و محدوده‌های حمایتی و مقاومتی مهم در شرایط فعلی به صورت زیر است:

حمایت‌ها: سطح 47 هزار دلار، محدوده 41 تا 42 هزار دلار، سطح 30 هزار دلار

مقاومت‌ها: محدوده 53 تا 54 هزار دلار، سطح 59 هزار دلار، سطح 65 هزار دلار

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 16 آذر 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)