تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین – پنجشنبه 11 آذر 1400


سطوح مهم برای خرید و فروش بیت کوین کدامند؟ به بررسی و ارائه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین برای امروز پنجشنبه 11 آذر ماه می‌پردازیم.

تقریبا 3 هفته از ثبت اوج تاریخی 69 هزار دلاری برای قیمت بیت کوین می‌گذرد. طی این سه هفته، قیمت رمز ارز BTC بیش از 20 درصد کاهش یافت و برخی از تحلیلگران این اصلاح را فرصتی برای خرید می‌دانند. با این حال، به نظر می‌رسد که رشد قیمت بیت کوین و عبور کانال 60 هزار دلاری، در گرو انتشار اخبار مثبت است. در این نوشته، به تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و بررسی بهترین سطوح برای خرید و فروش این ارز دیجیتال می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 11 آذر 1400

در تصویر زیر، چارت قیمت بیت کوین با تایم فریم روزانه را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین 11 آذر
تحلیل قیمت بیت کوین – 11 آذر 1400 (برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید)

همانطور که مشخص است، در شرایط فعلی سه محدوده قیمتی برای بیت کوین حائز اهمیت است. در حال حاضر، قیمت بیت کوین بین دو محدوده مهم نوسان می‌کند. محدوده بالایی، ناحیه مقاومتی 59 تا 60 هزار دلار بوده که طی چند روز گذشته، فشار فروش سنگین حاکم بر آن مانع رشد قیمت شده است. کف قیمتی نیز محدوده 53 تا 54 هزار دلار بوده که توانسته اصلاح اخیر را به خوبی حمایت کند.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که قیمت بیت کوین برای چند روز دیگر به نوسان بین دو بازه ذکر شده ادامه دهد. شکست هر کدام از این نواحی، جهت موج بعدی را تعیین خواهد کرد. اگر قیمت بیت کوین به بالای سطح 60 هزار دلار برسد، می‌توان نسبت به رشد تا رقم 67 هزار دلار خوشبین بود. در سمت مقابل، شکست ناحیه مقاومتی 53 تا 54 هزار دلار می‌تواند به منزله آغاز موج نزولی با هدف 47.5 هزار دلار تا 49 هزار دلار تلقی شود.

در این بین، نباید از خط روند صعودی و خط میانگین متحرک ساده 100 روزه (خط فیروزه‌ای) غافل بود. هر دو خط که در نزدیکی محدوده 53 هزار دلار تا 54 هزار دلار قرار دارند، می‌توانند قدرت این ناحیه حمایتی را افزایش دهند و در نتیجه، فشار خرید ایجاد شده می‌تواند منجر به تثبیت قیمت بالاتر از این ناحیه شود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 11 آذر 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)