چرا احتمال عبور قیمت بیت کوین از سطح 40 هزار دلار پایین است؟


تحلیلگران بر این باورند که شرایط فاندامنتال و تکنیکال قیمت بیت کوین، احتمال عبور قیمت این ارز دیجیتال از سطح 40 هزار دلار را کاهش داده است.

داستان‌های ادامه‌دار پیرامون بیت کوین در یکی دو ماه گذشته باعث شده تا شرایط پیچیده شود و این سوال پیش بیاید که آیا موج نزولی بعدی قیمت رمز ارز BTC شکل خواهد گرفت یا باید منتظر صعود برای فتح قله‌های بالاتر باشیم.

تاریخچه بیت کوین و داده‌های موجود نشان می‌دهد که اصلاح قیمت انجام شده به طور معمول کمی بیشتر ادامه خواهد داشت؛ زیرا قدرت دلار در حال افزایش است، احتمال تزریق دوباره پول به بازارهای مالی کاهش یافته و وضعیت تحلیل تکنیکال نیز این شرایط را تایید می‌کند.

افزایش قدرت دلار تهدیدی برای BTC

بر اساس داده‌های دلفی دیجیتال (Delphi Digital)، تقویت قدرت دلار را می‌توان مهم‌ترین فاکتور برای افزایش فشار پیرامون دارایی‌های دارای ریسک دانست. در حال حاضر، شاخص دلار پس از مدت‌ها سقوط از زمان آغاز پاندمی کرونا، مدتی است که در حال افزایش است.

شاخص قدرت دلار

افزایش قدرت شاخص دلار باعث شده تا روند صعودی یک ساله سود اوراق خزانه ایالات متحده 10 ساله ایالات متحده متوقف شود. این اتفاق همچنین نشان می‌دهد که پویایی اقتصاد در نیمه اول سال 2021، در حال از دست رفتن است و خطر بزرگ شیوغ نوع جهش یافته کووید-19، بهبود اقتصاد جهانی را به خطر انداخته است.

احتمال پایین صعود قیمت بیت کوین به بالای 40 هزار دلار بر اساس تحلیل تکنیکال

نشانه‌هایی مانند وقوع “تقاطع مرگ” در چارت بیت کوین حکایت از آن دارد که حداقل در تایم فریم کوتاه مدت، اصلاح قیمت رمز ارز BTC ادامه خواهد داشت و بر اساس داده‌های تاریخی، این وضعیت می‌تواند حداقل یک سال ادامه داشته باشد.

احتمال بیت کوین 40 هزار دلار

به گفته تحلیلگران دلفی دیجیتال، طی اصلاح اخیر، قیمت بیت کوین خط میانگین متحرک 12 ماهه خود را لمس کرد و در صورتی که قیمت به زیر این حمایت برسد، احتمال ادامه یافتن اصلاح و سقوط بیشتر قیمت رمز ارز BTC محتمل خواهد بود.

احتمال بیت کوین 40 هزار دلار

به طور تاریخی، خط میانگین متحرک 12 ماهه نقش حمایت کلیدی را برای بیت کوین ایفا می‌کند و واکنش قیمت به آن می‌تواند تکلیف را برای جهت موج بعدی قیمت ارز دیجیتال BTC روشن کند.

به صورت کلی، معامله‌گران باید جانب احتیاط را در نظر بگیرند؛ زیرا به صورت تاریخی، حجم معاملات پایین معمولا حرکات قیمتی شدید را به دنبال دارد. همانطور که یکی از تحلیلگران دلفی دیجیتال به نام کوین کلی (Kevin Kelly) می‌گوید، زمانی که قیمت بیت کوین به زیر سطح 30,000 دلار برسد، وضعیت کوتاه مدت بیش از پیش نزولی خواهد شد. وی در این باره گفت:

فکر نمی‌کنم که میزان سقوط قیمت بیت کوین به اندازه‌ای باشد که در سال 2018 شاهد آن بودیم. اما بر اساس ساختار فعلی بازار، تصور من این است که احتمال کاهش قیمت و افزایش نوسانات در کوتاه مدت وجود دارد.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)