وضعیت خونین بازار؛ قیمت بیت کوین به کمترین رقم خود در 6 ماه اخیر رسید


فشار فروش گسترده در بازار ارزهای دیجیتال همچنان ادامه دارد؛ به طوری که قیمت بیت کوین به کمترین میزان خود از مرداد ماه امسال رسیده است.

فشار فروش در بازار ارزهای دیجیتال به شدت افزایش یافته و این اتفاق باعث شده تا قیمت بیت کوین به پایین‌ترین میزان خود در 6 ماه گذشته برسد. وضعیت در مورد آلت کوین‌ها به مراتب وخیم‌تر است؛ به طوری که قیمت اکثر آن‌ها از دیروز تا به امروز بیش از 20 درصد کاهش یافته است. در حال حاضر، هر واحد بیت کوین در حوالی 35,500 دلار خرید و فروش می‌شود.

نقشه بازار

انتظار برای تثبیت روی 38 هزار دلار

افت ناگهانی و شدید قیمت BTC باعث شده تا بسیاری از معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال، از آغاز بازار نزولی بلندمدت صحبت کنند. با این حال، برخی از تحلیلگران مانند Rekt Capital مخالف ادامه‌دار بودن بازار نزولی هستند. بر اساس چارتی که از سوی Rekt Capital در توییتر منتشر شده، تثبیت دوباره قیمت روی سطح 38 هزار دلار می‌تواند در ادامه منجر به بازگشت قیمت به بالای 40 هزار دلار شود.

قیمت بیت کوین در چارت ماه

احتمال افت قیمت بیت کوین تا 30 هزار دلار چقدر است؟

مایکل ون دو پوپ (Michael Van de Poppe)، تحلیلگر شناخته شده بازار ارزهای دیجیتال، با انتشار چارتی، شرایط فعلی را مشابه با دوره‌ای دانست که قیمت بیت کوین توسط محدوده 30 هزار دلار حمایت شد. به عقیده وی، مردم در آن برهه منتظر رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده 23 هزار دلار تا 25 هزار دلار برای خرید BTC بودند، اما قیمت روی سطح 30 هزار دلار حمایت شد. اکنون نیز مردم در انتظار سطح 30 هزار دلار هستند.

نمودار قیمت بیت کوین امروز

وضعیت خونین بازار فیوچرز

با سقوط سنگین قیمت بیت کوین و آلت کوین‌ها، وضعیت بازار فیوچرز نیز نابسامان است. طی 24 ساعت گذشته، تقریبا یک میلیارد دلار پوزیشن قرارداد آتی لیکوئید شده که 82.6 درصد از آن‌ها متعلق به پوزیشن‌های لانگ بوده است. همچنین داده‌های کوین‌گلس نشان می‌دهد که پس از بیت کوین با 342 میلیون دلار پوزیشن لیکوئید شده، اتریوم، سولانا و پولکادات به ترتیب با 267 میلیون دلار، 32 میلیون دلار و 22.8 میلیون دلار، بیشترین سهم را در حجم پوزیشن‌های لیکوئید شده طی 24 ساعت گذشته داشته‌اند.ثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
علی

یا خدا

0 پاسخ دهید
12:32:10 1400/11/02