روند تغییرات قیمتی بیت کوین در سال جاری مشابه روند سال ۲۰۱۷ است


کماکان روند تغییرات قیمتی بیت کوین به گونه‌ای پیش می‌رود که یادآور رخدادهای سال ۲۰۱۷ است و حتی اصلاح دیروز هم از این قاعده مستثنی نیست.

به‌رغم آنکه روز گذشته با اصلاح نابه‌هنگام بازار رمز ارزها بهای بیت کوین به زیر آستانه مهم ۶۰ هزار دلار سقوط کرد، اما روند تغییراتی قیمتی آن هنوز یادآور رخدادهای سال ۲۰۱۷ است. داده‌های آماری حاکی از آن است که روند تغییرات پساهاوینگ بیت کوین در سال جاری، همچنان شباهت بسیاری زیادی با آنچه پیش‌تر در سال ۲۰۱۷ رخ داد، دارد.

شباهت روند تغییرات قیمتی کنونی بیت کوین با سال ۲۰۱۷

اگرچه بیت کوین در سال جاری افت و خیزهای بسیاری را از سر گذرانده، اما همچنان نمودار تغییرات آن در برابر دلار آمریکا مشابه با روند فراکتال سال ۲۰۱۷ است. تجزیه و تحلیل‌های تازه نیز بر این گمانه صحه می‌گذارند و حتی افت بهای ارز BTC در روز گذشته نیز در مقایسه با روند سال ۲۰۱۷ قابل انتظار بود.

داده‌های تغییرات قیمتی بیت کوین در ماه‌های سپتامبر و اکتبر ۲۰۲۱ (شهریور و مهر) به‌طور شگفت‌انگیزی با بازه‌های زمانی مشابه در سال ۲۰۱۷ همخوانی دارد. در همین زمینه، یکی از کاربران پرطرفدار توییتر با نام اسمارت کریپتو (Smart Crypto) که متوجه این روند شده، گفته است که انتظار انفجار قیمت‌ها را در سال ۲۰۲۲ دارد.

اسمارت کریپتو می‌گوید با استناد به دنباله‌های فیبوناچی، اگر طی سه‌ماهه چهارم سال جاری میلادی روند تغییرات قیمتی بیت کوین پا جای پای رخدادهای سال ۲۰۱۷ بگذارد، انتظار می‌رود که بهای این ارز دیجیتال رشدی انفجاری را تجربه کند. به این ترتیب، قیمت با یک درجه توان بیشتر نسبت به سال ۲۰۱۷ می‌تواند حتی به ۳۰۰ هزار دلار هم برسد.

معامله‌گران منتظر اصلاح‌های عمیق‌تر بیت کوین هستند

به‌رغم انتظار رشد انفجارگونه بهای بیت کوین در درازمدت، در کوتاه‌مدت اما ممکن است کسانی که بیش از اندازه به افزایش پیوسته قیمت دل بسته‌اند، با زیان‌های بسیاری مواجه شوند.

تحلیل‌گری به نام فیلب فیلب (Filbfilb) هم که پیش‌تر احتمال افت قیمت بیت کوین تا ۵۰ هزار دلار را در هفته جاری پیش‌بینی کرده بود، روز گذشته اذعان کرد که حتی آستانه ۵۷ هزار دلار به‌عنوان یک کف قیمتی موضعی، چندان قابل اعتماد به نظر نمی‌رسد.

گفتنی است که فاندینگ ریت یا نرخ تأمین مالی نیز به روند کاهشی خود ادامه می‌دهد و جفت معاملاتی بیت کوین/دلار آمریکا هم پیش از باز شدن بازار ایالات متحده در محدوده ۵۹ هزار دلار در نوسان بوده است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)