وضعیت بازار 25 آبان؛ قیمت بیت کوین به 60 هزار دلار رسید


افزایش فشار فروش در بازار ارزهای دیجیتال سبب شده تا امروز 25 آبان، قیمت بیت کوین در آستانه از دست دادن سطح 60 هزار دلاری قرار بگیرد.

قیمت بیت کوین در کمتر از 24 ساعت گذشته، تقریبا 8 درصد کاهش یافته و در حالی که ظهر دیروز، هر واحد از این ارز دیجیتال در حوالی 66 هزار دلار خرید و فروش می‌شد، صبح امروز سه شنبه 25 آبان 1400 شاهد کاهش قیمت بیت کوین به نزدیکی سطح 60 هزار دلار هستیم.

قیمت بیت کوین 25 آبان

طی دو هفته گذشته قیمت بیت کوین همواره بالای 60 هزار دلار بوده و در صورتی که در شرایط فعلی، قیمت بیت کوین اندکی دیگر کاهش یابد، احتمالا شاهد پایین‌ترین قیمت رمز ارز BTC در دو هفته اخیر خواهیم بود.

یکی از عوامل تشدید فشار فروش در ساعات گذشته، امضای لایحه 1 تریلیون دلاری زیرساخت توسط جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا بود. این لایحه، با بازتعریف “کارگزار” در حوزه ارزهای دیجیتال، بسیاری از کاربران این حوزه را تحت تاثیر قرار داده و ساز و کار مالیاتی را تغییر می‌دهد.

همزمان با اصلاح قیمت بیت کوین طی معاملات امروز 25 آبان ماه، آلت کوین‌ها نیز با افت قیمت تقریبا سنگینی مواجه شدند به طوری که با استناد به داده‌های کوین گکو، ارزش کل بازار اکنون به زیر 2.8 تریلیون دلار رسیده است. این در حالیست که هفته گذشته، مارکت کپ کل رمز ارزها به بالای 3 تریلیون دلار رسیده بود.

نقشه بازار

در میان 10 ارز برتر به لحاظ ارزش بازار، پولکادات و اتریوم به ترتیب با 10.1 درصد و 8.1 درصد، بیشترین افت قیمت را ثبت کرده‌اند. همچنین میم کوین شیبا اینو با 3.8 درصد کاهش قیمت، کمترین افت قیمت را داشته است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)