پیش بینی مدیر چینالیسیس: بیت کوین 100 هزار دلاری تا پایان 2021


مدیر عامل شرکت چینالیسیس (Chainalysis) پیش بینی کرده که قیمت بیت کوین تا پایان سال میلادی 2021 حداقل به 100 هزار دلار می‌رسد.

مایکل گروناگر (Michael Gronager)، مدیرعامل شرکت متمرکز بر فناوری بلاک چین چینالیسیس (Chainalysis) و از بنیانگذاران صرافی رمز ارزی کراکن (Kraken)، معتقد است که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2021 به بیش از ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد. وی طی مصاحبه‌ای با بلومبرگ (Bloomberg) در تاریخ 3 سپتامبر 2021 (۱۲ شهریور ماه) تأکید کرد که به طور کلی بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال همچنان در رالی صعودی به سر می‌برند.

جسی پاول (Jesse Powell)، مدیرعامل صرافی رمز ارزی کراکن، در اوایل ماه آگوست (مرداد ماه) خاطرنشان کرد که بازار ارزهای دیجیتال همچنان در اوایل رالی صعودی قرار دارد. وی در ارتباط با قیمت بیت کوین اذعان داشت:

به احتمال زیاد ما می‌توانیم تا اوایل سال میلادی جدید (۲۰۲۲) شاهد بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری باشیم.

در ضمن، به نظر می‌رسد که مدیرعامل شرکت چینالیسیس با پیش بینی جسی پاول مبنی بر ۱۰۰ هزار دلاری شدن بیت کوین کاملا موافق است. مایکل گروناگر در این باره اظهار داشت:

من معتقد هستم که بازار رمز ارزها همچنان در رالی صعودی به سر می‌برد. به عقیده من، تا پایان سال میلادی جاری می‌توانیم قیمت بیت کوین را بیش از ۱۰۰ هزار دلار ببینیم؛ بنابراین من به معنای واقعی دیدی کاملا صعودی نسبت به این بازار دارم. من معتقد هستم که در بازه بلند مدت نیز، قیمت از حد تصورات ما بسیار فراتر می‌رود.

شایان ذکر است که مایکل گروناگر به لیست افرادی که قیمت بیت کوین را بیش از ۱۰۰ هزار دلار پیش بینی کرده‌اند پیوست. در این لیست افرادی همچون کوین وادسورث (Kevin Wadsworth) از Northstar & Badcharts، جوردن بلفورت (Jordan Belfort) معروف به گرگ وال استریت (Wolf of Wall Street)، آدام بک (Adam Back)، مدیرعامل بلاک استریم (Blockstream)، و تحلیلگر معروف فلوریان گرومز (Florian Grummes) حضور دارند. حتی پیتر شیف (Peter Schiff)، اقتصاددان معروف و منتقد جنجالی بیت کوین نیز اظهار داشت که قیمت ارز دیجیتال BTC می‌تواند به صد هزار دلار یا یک میلیون دلار برسد.

مایکل گروناگر همچنین درباره عوامل رشد قیمتی اتریوم (ETH) نیز اظهار نظر کرد. به گفته مدیرعامل شرکت چینالیسیس، رشد مداوم حوزه دیفای (DeFi) از جمله دلایلی بود که قیمت ارز دیجیتال ETH رو به بالا سوق داد.

علت اعتراض به پذیرش بیت کوین در السالوادور از نگاه مدیر چینالیسیس

مدیرعامل چینالیسیس جدای از پیش بینی قیمت بیت کوین، در ارتباط با موضوع پذیرش رمز ارز BTC در السالوادور نیز اظهار نظر کرد. اگرچه قانون پیشنهادی رییس جمهور نجیب ابوکیله (Nayib Bukele) برای پذیرش بیت کوین به عنوان پول ملی با اکثریت آرا تصویب شد، اما این امر اعتراض و راهپیمایی گسترده مردم السالوادور به قانون پذیرش بیت کوین را رقم زد. این قانون در تاریخ 7 سپتامبر (۱۶ شهریور ماه) اجرایی می‌شود؛ اما لازم به ذکر است که با استناد بر یک نظرسنجی، نزدیک به 70 درصد از شهروندان السالوادور مخالف پذیرش قانون بیت کوین هستند.

بیشتر بخوانید: اعتراضات السالوادور: مخالفت ۷۰ درصد مردم با قانون پذیرش بیت کوین

در همین حال، مایکل گروناگر خاطرنشان کرد که شهروندان السالوادور به دلیل کمبود آگاهی و درک از این نوع دارایی، در برابر پذیرش بیت کوین مقاوم بودند. وی همچنین اظهار داشت که مردم ترجیح می‌دهند تا از دلارهایی که با آن‌ها آشنا هستند، استفاده کنند. وی در ادامه اذعان داشت که اگر شهروندان السالوادور والت دولتی چیوو (Chivo) را دانلود کنند، به سهولت استفاده از بیت کوین پی خواهند برد. از سوی دیگر نیز السالوادور زیرساخت‌های لازم برای پذیرش بیت کوین را آماده کرده است. همچنین لازم به ذکر است که اخیراً مجمع کشور السالوادور به ایجاد صندوق تراست بیت کوین (Bitcoin Trust) به ارزش 150 میلیون دلار رای داده است.

منبع: CryptoPotatoثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)