ثبت اوج تاریخی تازه؛ قیمت بیت کوین به 68,500 دلار رسید


طی ساعات گذشته، قیمت BTC مکررا در حال ثبت رکوردهای تازه بوده است. اکنون قیمت بیت کوین با لمس 68,500 دلار، اوج تاریخی جدیدی را ثبت کرده است.

قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در جهان یعنی بیت کوین، صبح امروز موفق به ثبت اوج قیمتی تاریخی جدیدی روی 68,500 دلار شد. این اتفاق در حوالی ساعت 7:30 صبح امروز سه ‌شنبه 18 آبان رخ داد.

سقف تاریخی قیمت بیت کوین

گفتنی است که پس از ثبت رشد 42.26 درصدی در ماه اکتبر، اکنون قیمت بیت کوین طی 9 روزی که از ماه نوامبر گذشته، تقریبا 11.7 درصد افزایش یافته است. رشد اخیر قیمت بیت کوین سبب شده تا ارزش بازار این رمز ارز به 1.289 تریلیون دلار برسد و در آستانه پیشی گرفتن از ارزش بازار نقره قرار بگیرد.

علاوه بر این، افزایش قیمت بیت کوین و کاهش نسبت قیمت آلت کوین‌ها به BTC سبب شده تا دامیننس پادشاه ارزهای دیجیتال به 43.9 درصد برسد. با این حال، برخی از آلت کوین‌ها همچون اتریوم نیز در ساعات گذشته موفق به افزایش اوج تاریخی قیمت خود شدند.

گفتنی است که قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ 20 اکتبر (28 مهر) و همزمان با راه‌اندازی ETF بیت کوین پروشیرز در ایالات متحده آمریکا بود که سطح 67 هزار دلار را لمس کرد. سپس قیمت این ارز دیجیتال حدودا 15 درصد اصلاح شد و شب گذشته موفق به عبور از اوج تاریخی پیشین خود شد.

رشد اخیر قیمت بیت کوین همزمان با توییت بری سیلبرت (Barry Silbert)، مدیر عامل دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group) بود. وی در این توییت اعلام کرد که “هفته‌ای بزرگ در راه است”.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)