مایکل سیلور: قیمت بیت کوین به دو دلیل تا ابد رشد خواهد کرد!


موسس و مدیر عامل شرکت مایکرواستراتژی معتقد است رشد قیمت بیت کوین در صورت ادامه سیاست‌های ضد تورمی غلط دولت‌ها همینطور ادامه خواهد داشت.

در مصاحبه جدید مایکل سیلور (Michael Saylor) با CNBC، مدیر عامل مایکرواستراتژی مدعی شد رشد قیمت پرچمدار ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین به صورت همیشگی خواهد بود. دلیل این موضوع عرضه محدود BTC است که بدون توجه به تقاضا و قیمت نمی‌تواند افزایش یابد. او در مصاحبه خود گفت:

منظور من این است که تعداد بیت کوین بیش‌تر از 21 میلیون واحد نخواهد شد. بنابراین یک عرضه بسیار ثابت است. این تنها (بحث) کمبود است که هر کسی می‌تواند در جهان روی آن سرمایه گذاری کند.

رشد قیمت بیت کوین به خاطر کمیاب بودن و درگیری ارزهای فیات با تورم

هر گونه دارایی که شما به عنوان یک پوشش در برابر تورم خریداری می‌کنید، از املاک و مستغلات گرفته تا سهام، طلا یا کالاها، عرضه‌ای دارند که با افزایش قیمت‌ها بیشتر می‌شود. از این گونه دارایی‌ها می‌توان به املاک، سهام، طلا و یا حتی اجناس مختلف اشاره کرد. این در حالی است امکان بالا بردن سقف عرضه کل بیت کوین وجود ندارد و این یک عامل مهم برای رشد قیمت آن است.

مایکل سیلور عقیده دارد هر زمان که تورم باعث کاهش ارزش ارزهای سنتی می‌شود، قیمت بیت کوین رشد می‌کند. به عبارتی یک ارتباط بین آن‌ها وجود دارد. بر اساس گفته‌های مدیر عامل مایکرواستراتژی، اگر ارزهای فیات را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که در 30 سال گذشته به میزان 10 تا حتی 14 درصد در هر سال تحت تاثیر تورم بوده‌اند. می‌توان انتظار داشت طی 30 سال پیش رو نیز ارزش آن‌ها همینطور به خاطر درگیر شدن با تورم کاهش پیدا کند.

اما بیت کوین، که قیمت آن با با ارزهای فیات و مشتقات ارزی اندازه‌گیری می‌شود، همینطور رشد قیمت را تجربه خواهد کرد. البته در این مسیر با نوسان‌های قیمت BTC نیز مواجه می‌شویم.

مدیر عامل مایکرو استراتژی مخالف تصور کمیاب بودن طلا به عنوان قدیمی‌ترین و برترین دخیره ارزش کنونی در دنیا است. به عقیده وی میزان طلا، هم در دنیای فیزیکی و هم در دنیای کاغذی (حواله)، همینطور در حال افزایش است.

رشد قیمت بیت کوین

او در ادامه صحبت‌های خود گرفت میزان عرضه طلا ثابت نیست. عرضه فیزیکی طلا 2 درصد در سال افزایش پیدا می‌کند. بانکدارها می‌توانند از طلا به عنوان وثیقه استفاده و به ازای هر اونس طلای واقعی، 100 اونس کاغذ طلا چاپ کنند.

بیت کوین یک شبکه پولی دیجیتال برتر است. به خاطر کسب محبوبیت و از طرفی ثابت و کمیاب بودن مقدار آن، اکنون می‌توان اولین ارز دیجیتال رمزنگاری شده را قابل اطمینان‌ترین، تکمیل‌ترین و نادرترین چیز در دنیای اقتصاد دانست. قیمت بیت کوین برای همیشه افزایش پیدا خواهد کرد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)